16:43
Неділя, 24 Березня 2019

«Чесно» порахував, хто з кандидатів витратив найбільше на телерекламу протягом двох місяців

Протягом двох місяців виборчої кампанії на телеканалах учетверо побільшало реклами кандидатів у президенти України. Загальна сума видатків кандидатів на телевізійну рекламу у 2018 році та перші два місяці 2019 року перевищила мільярд гривень.
«Чесно» порахував, хто з кандидатів витратив найбільше на телерекламу протягом двох місяців
«Чесно» порахував, хто з кандидатів витратив найбільше на телерекламу протягом двох місяців

Обсяги й вартість телевізійної політичної реклами в січні та лютому підрахував рух «Чесно».

Лідером за кількістю телереклами в перші місяці виборчої кампанії став самовисуванець Юрій Бойко. Він з’являвся в рекламних блоках 2695 разів.

Другу сходинку посідає чинний президент Петро Порошенко, який був лідером за кількістю телереклами минулого року. В перші два місяці цього року телеканали показали 2577 роликів за його участю.

До топ-3 також увійшов Володимир Зеленський – 1610 показів реклами на телебаченні.

Далі кандидати розташувалися в такому порядку: Сергій Тарута (1500), Олександр Шевченко (1412), Юлія Тимошенко (1263).

При цьому Юлія Тимошенко є лідером за обсягами витрат на телерекламу в січні та лютому – 78,9 млн грн). «Чесно» пояснює це тим, що «ролики кандидатки виходять на найбільш рейтингових телеканалах та у прайм-тайм».

У першій п’ятірці за витраченими на телерекламу коштами також Петро Порошенко (55 млн грн), Сергій Тарута (52 млн грн), Олександр Вілкул (51,7 млн грн), Юрій Бойко (49,2 млн грн).

Один день реклами коштує кандидатам сотні тисяч або навіть мільйони гривень. Найбільше за день реклами платить Юлія Тимошенко – 3,1 мільйона гривень. Петру Порошенку «рекламний день» обходиться майжке в 3 мільйони, Сергію Таруті та Олександру Вілкулу – близько 1,5 мільйона.

Під час аналізу були використані результати моніторингу реклами на телебаченні, що охоплюють період із 1 січня до 28 лютого 2019 року, та дані про вартість одиниці ефірного часу для передвиборчої агітації на телеканалах.

Нагадаємо, 16 березня кандидат у президенти, позафракційний депутат Верховної Ради і лідер партії «Основа» Сергій Тарута оголосив про підтримку на виборах президента України іншого кандидата – лідера Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Юлії Тимошенко.

За підрахунками руху «Чесно», Сергій Тарута та його партія «Основа» на зовнішню й телевізійну рекламу могли витратити щонайменше 150 млн грн.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2618
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop