РНБО пропонує запровадити воєнний стан, свободу слова не обмежуватимуть

РНБО пропонує запровадити воєнний стан, свободу слова не обмежуватимуть

26 Листопада 2018
3030
26 Листопада 2018
00:59

РНБО пропонує запровадити воєнний стан, свободу слова не обмежуватимуть

3030
Рада національної безпеки й оборони на засіданні опівночі 26 листопада підтримала пропозицію Президента України Петра Порошенка про звернення до Верховної Ради України щодо запровадження в країні воєнного стану.
РНБО пропонує запровадити воєнний стан, свободу слова не обмежуватимуть
РНБО пропонує запровадити воєнний стан, свободу слова не обмежуватимуть

Відповідно, Петро Порошенко просить Верховну Раду 26 листопада розглянути проект рішення про запровадження воєнного стану на позачерговому засіданні.

За пропозицією секретаря РНБО Олександра Турчинова, воєнний стан планують запровадити строком на 60 діб.

Рішення РНБО зумовлено агресією Російської Федерації – збройним нападом на військові кораблі Збройних сил України в Керченській протоці з пораненням, за попередніми даними, шести українських моряків.

Петро Порошенко підкреслив, що воєнний стан не означає оголошення війни, він необхідний не для наступальних дій, а для оборони території України та захисту й безпеки громадян.

Рішення не буде передбачати обмеження конституційних прав і свобод громадян, наголосив Президент.

«У той же час я хотів би звернутися до журналістів – займати відповідну позицію. Просив би, щоб ми зараз дуже серйозно сприйняли ті загрози, які виникли протягом останніх двох днів», - сказав Петро Порошенко.

Міністр інформаційної політики, член РНБО Юрій Стець на засіданні РНБО повідомив, що воєнний стан не передбачатиме жодних обмежень свободи слова.

Водночас міністр наголосив, що необхідно користуватися офіційними джерелами інформації і попередив, що соціальні мережі можуть використовуватися, щоб дезінформувати і сіяти паніку в країні.

«Я хочу звернутися до українських журналістів. Очевидно, що жодних обмежень свободи слова не буде. Але треба розуміти, що означає ця чергова військова агресія з боку Росії. Це для нас із вами значить, що ми маємо користуватися офіційними джерелами інформації. Що стосується міжнародної співпраці – це МЗС, що стосується військових – Міністерство оборони, так само є майданчиком інші військові служби. І хочу наголосити, у нас є ця інформація, що, очевидно, будуть користуватися соціальними медіа для того, щоб дезінформувати, посіяти паніку. Не піддавайтеся. Всі відомства, офіційні органи влади працюють у посиленому режимі, це стосується всіх прес-служб. Користуйтеся офіційними коментарями офіційних органів влади», - сказав Юрій Стець.

Нагадаємо, що зміст режиму воєнного стану, порядок його введення і скасування регламентуються законом «Про правовий режим воєнного стану».

Стаття 8 закону передбачає, що в разі введення воєнного стану військове командування разом з органами влади можуть вживати, серед іншого, такі заходи:

- забороняти проведення мирних зборів, мітингів, походів і демонстрацій, інших масових заходів;

- регулювати роботу підприємств телекомунікацій, поліграфічних підприємств, видавництв, телерадіоорганізацій, телерадіоцентрів та інших підприємств, установ, організацій і закладів культури та засобів масової інформації, а також використовувати місцеві радіостанції, телевізійні центри та друкарні для військових потреб і проведення роз’яснювальної роботи серед військ і населення; забороняти роботу приймально-передавальних радіостанцій особистого і колективного користування та передачу інформації через комп’ютерні мережі;

- у разі порушення вимог або невиконання заходів правового режиму воєнного стану вилучати у підприємств, установ і організацій усіх форм власності, окремих громадян телекомунікаційне обладнання, телевізійну, відео- і аудіоапаратуру, комп’ютери, а також у разі потреби інші технічні засоби зв’язку.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3030
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Євген
2217 дн. тому
Потрібно чітко визначитись чи ми у стані війни з бидлостаном.потрібно перестати словоблудити перед людьми.Є стан війни і стан миру.Усе інше це гниль,усякі військові,военні і інші пози.Люди повинні чітко знати у стані війни держава має такі обовязки,люди мають такі права і обовязки.Під час стану війни влада переходить до війсових у всій державі.І нести ахенею про якісь певні регіони зі станом війни не припустимі.Вся Украіна повинна стати до бою.У тилу виловлювати сепаратистів,колаборантів,зрадників,казнокрадів,а не слухати бидло яке давно зрадило Украіну.І не розхитувати Украіну ніякими виборами!!!
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду