Коаліція «За вільний Інтернет» подала до суду на РНБО, СБУ та Мінінформполітики

Коаліція «За вільний Інтернет» подала до суду на РНБО, СБУ та Мінінформполітики

22 Листопада 2018
2079
22 Листопада 2018
15:14

Коаліція «За вільний Інтернет» подала до суду на РНБО, СБУ та Мінінформполітики

2079
Коаліція «За вільний Інтернет» через суд вимагатиме від Міністерства інформаційної політики, Ради національної безпеки і оборони та Служби безпеки України розкрити підстави санкційного блокування сайтів
Коаліція «За вільний Інтернет» подала до суду на РНБО, СБУ та Мінінформполітики
Коаліція «За вільний Інтернет» подала до суду на РНБО, СБУ та Мінінформполітики

Про це повідомляє прес-служба Коаліції.

Зокрема ініційовано дві стратегічні судові справи. У першій Коаліція оскаржує відмову Міністерства інформаційної політики повідомити, за якими критеріями та методологією складають списки сайтів/ресурсів, які нібито поширюють інформацію «з ознаками порушення законодавства України» та доступ до яких рекомендується заборонити. «Такі переліки Міністерство передає до СБУ яка може виносити їх на розгляд РНБО для застосування санкцій. На думку МІП, запитувана інформація є службовою, а тому її не можна розголошувати», – зазначає Коаліція.

Друга справа – щодо відмови РНБО та СБУ надати копії документів з пропозиціями до застосування такого виду санкцій як «заборона інтернет-провайдерам надання послуг з доступу користувачам мережі інтернет до ресурсів».

«На підставі цих документів РНБО вимагає блокувати понад 200 інформаційних ресурсів та популярних російських соцмереж. На думку СБУ, до якої РНБО перенаправила запит, така інформація має бути обмеженою в доступі, бо її розголошення «може завдати шкоди особі, суспільству і державі»»,– зауважує Коаліція.

Юристка Коаліції «За вільний Інтернет» Віта Володовська вважає незаконними та необґрунтованими відмови в наданні інформації про критерії та методології відбору сайтів для блокування: «Ця інформація має безпосередній стосунок до того, як органи влади виконують свої повноваження, на підставі чого вони приймають рішення, які суттєво впливають не лише на власників веб-сайтів, але і в цілому на користувачів Інтернету. Тобто йдеться про суспільно важливу інформацію, яка не може обмежуватись в доступі. Тим паче, коли сайти блокують не за рішенням суду, а на розсуд окремих органів влади».

Позивачами у справах виступають пані Володовська та медіаекспертка Надія Бабинська. Коаліція повідомляє, що обидві скарги розглядатимуться Окружним адміністративним судом міста Києва.

Запити на інформацію, надіслані Коаліцією, відповіді МІП, СБУ та РНБО, а також тексти судових позовів доступні тут.

Нагадаємо, у 2017 році із запровадженням санкцій РНБО та Президент зобов’язали інтернет-провайдерів блокувати доступ до російських соціальних мереж «Вконтакте» і «Одноклассники», інтернет-порталу «Яндекс» і його сервісів, а також поштового сервісу Mail.ru, ресурсів виробників програмного забезпечення «Лабораторія Касперського», «Доктор Веб», 1С та інших. За підрахунками «Детектора медіа», нині під санкціями у списках юридичних і фізичних осіб опинилися 198 сайтів і веб-ресурсів із Росії та з окупованих територій України, а також три українські інтернет-ресурси.

4 липня Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки підтримав законопроект №6688 про досудове блокування сайтів. Зокрема вважає, що слід ухвалити проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері» в першому читанні. З тим, щоб до другого читання доопрацювати з врахуванням Конвенції про права людини і практики європейського суду з прав людини. 5 липня Верховна Рада України не включила до порядку денного сесії для прийняття рішення проект закону.

 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2079
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду