LB.ua зняв з публікації статтю про Катерину Гандзюк та можливих замовників нападу

LB.ua зняв з публікації статтю про Катерину Гандзюк та можливих замовників нападу

13 Листопада 2018
6169
13 Листопада 2018
20:00

LB.ua зняв з публікації статтю про Катерину Гандзюк та можливих замовників нападу

6169
31 липня 2018 року громадську активістку і в. о. керівника справами Херсонської міської ради Катерини Гандзюк облили сірчаною кислотою. 4 листопада вона померла в лікарні.
LB.ua зняв з публікації статтю про Катерину Гандзюк та можливих замовників нападу
LB.ua зняв з публікації статтю про Катерину Гандзюк та можливих замовників нападу

Про видалення статті про активістку з сайту видання «Лівий берег» повідомила у Facebook журналістка видання «Новое время» Катерина Шаповал.

Також вона опублікувала посилання на статтю «Час колотися - хто замовив Катю Гандзюк?» вже на іншому сайті. У коментарях до допису Катерини Шаповал є скріншот, який доводить, що стаття була на сайті Lb.ua.

«Детектор медіа» звернувся по коментар до шеф-редакторки видання «Лівий берег» Соні Кошкіної, але вона відмовилась коментувати, пославшись на зайнятість. Головний редактор «Лівого берега» Олег Базар також відповів «Детектору медіа», що «поки що не коментує» цей інцидент.

Нагадаємо, 4 листопада стало відомо про смерть громадської активістки і в. о. керівника справами Херсонської міської ради Катерини Гандзюк, на яку було скоєно напад 31 липня 2018 року (її облили сірчаною кислотою). Увечері 4 листопада у Києві, Херсоні, Дніпрі, Харкові та інших містах відбулися акціївшанування пам’яті Катерини Гандзюк.

5 листопада представники громадських, правозахисних та медійних організацій звернулися до голів депутатських фракцій Верховної Ради з вимогою створити тимчасову слідчу комісію для розслідування нападів на громадських активістів, журналістів та політичних діячів.

В іншій заяві представники громадських, правозахисних і медійних організацій висловили обурення станом розслідування нападів і вбивств громадських активістів та виступили з вимогою відставки керівництва херсонської поліції, генерального прокурора України Юрія Луценка і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Представництво ЄС в Україні звернуло увагу на «тривожну тенденцію» нападів на активістів та журналістів в Україні.

6 листопада генпрокурор Юрій Луценко під час виступу у Верховній Раді заявив, що напише заяву про відставку у відповідь на заклики активістів після смерті громадської активісти Катерини Гандзюк.

6 листопада Верховна Рада утворила тимчасову слідчу комісію для розслідування нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів.

7 листопада прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган підтвердила, що Генеральний прокурор України Юрій Луценко подав президенту України заяву про відставку.

9 листопада стало відомо, що президент не прийняв заяву Юрія Луценка про відставку.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6169
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду