16:53
Середа, 7 Листопада 2018

Володимир Горбулін: Ніколи ще медіа Росії не були настільки інфіковані «вірусом сказу»

7 листопада на конференції «Уроки гібридного десятиліття» перший віце-президент Національної академії наук України Володимир Горбулін розповів про підривну роботу Росії в інформаційному просторі України.
Володимир Горбулін: Ніколи ще медіа Росії не були настільки інфіковані «вірусом сказу»
Володимир Горбулін: Ніколи ще медіа Росії не були настільки інфіковані «вірусом сказу»

7—8 листопада в Києві проходить міжнародна конференція «Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для руху вперед». Подія відбувається в рамках платформи Україна — НАТО.

Володимир Горбулін, радник Президента України, перший віце-президент Національної академії наук України, наголосив, що гібридна війна Росії проти України вийшла далеко за межі регіональної проблематики. І хоча елементи агресії, які зараз застосовує РФ не є новими, унікальність полягає в їхній узгодженості, динамічності та гнучкості застосування.

«Росія постійно вдосконалює свої можливості у цій сфері. Наприклад, нещодавно Кремль підняв питання про необхідність створення Генерального штабу інформаційної безпеки. Світ ще такого не знав. Все це дуже вписується у схеми, які так полюбляють основні ідеологи та ініціатори гібридної війни — Путін та Сурков. Головний урок гібридної війни, який ми і наші союзники маємо вивчити: підривна робота не зупиняється ні на мить. Без пауз та вихідних», — підкреслив аналітик.

Він наголосив, що гібридна війна перевернула сучасні інформаційний та гуманітарний простори. І, оскільки в інформаційній війні не гинуть люди, вона виявляється соціально прийнятною. Населення здебільшого не бачить у цьому для себе загрози. На думку пана Горбуліна, таким чином непомітно відбувається повернення до війни ідей та смислів, що було притаманно Холодній війні.

«Росія намагається перетворити Україну на своєрідний кіберполігон, атакуючи критичну інфраструктуру, фінансовий сектор, енергетику, транспорт... Ніколи ще засоби масової інформації в Росії не були настільки інфіковані своєрідним "вірусом сказу". Агресія в інформаційному просторі та конфліктогенність — це той продукт, який Росія активно намагається експортувати не лише до України, але й до Європи та США. Вона підтримує руйнівні наративи, спрямовані проти України та демократичних держав. Росія активно використовує переваги інтернету, застосовуючи масові атаки в соціальних мережах. Згадаємо їхню "фабрику тролів". В Україні для посилення розбрату та ненависті також використовуються досить чутлива релігійна тема», — сказав Володимир Горбулін.

Нагадаємо, під час конференції Президент України Петро Порошенко зазначив, що частиною гібридної війни є спроби РФ дестабілізувати ситуацію всередині інших країн. Крім того, елементами такої агресії є економічна блокада, розпалювання соціальних, етнічних конфліктів, вплив через релігійні організації тощо.

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1228
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop