ЄС вимагає ретельного розслідування вбивств журналістів Дафни Галіції, Яна Куцяка та Джамаля Хашоггі

ЄС вимагає ретельного розслідування вбивств журналістів Дафни Галіції, Яна Куцяка та Джамаля Хашоггі

31 Жовтня 2018
1336
31 Жовтня 2018
16:50

ЄС вимагає ретельного розслідування вбивств журналістів Дафни Галіції, Яна Куцяка та Джамаля Хашоггі

1336
З нагоди Міжнародного дня припинення безкарності за злочини проти журналістів, який відзначається 2 листопада, висока представниця ЄС Федеріка Моґеріні від імені Європейського Союзу закликала усі держави світу виконувати свої зобов'язання щодо захисту свободи вираження поглядів та забезпечення безпеки журналістів
ЄС вимагає ретельного розслідування вбивств журналістів Дафни Галіції, Яна Куцяка та Джамаля Хашоггі
ЄС вимагає ретельного розслідування вбивств журналістів Дафни Галіції, Яна Куцяка та Джамаля Хашоггі

Про це йдеться в її Декларації, надісланої «Детектору медіа».

Пані Могеріні нагадала про загрози, з яким стикаються незалежні медіа та зазначила, що винні у вчиненні нападів залишаються безкарними.. У Декларації згадуються вбиті журналісти Дафна Каруану Галіція, Ян Куцяк та Джамаль Хашоггі.

«Потрібно провести ретельне розслідування та судовий розгляд цих одіозних злочинів, так само й у випадку вбивства саудівського журналіста Джамаля Хашогджі у консульстві Саудівської Аравії у Стамбулі. Ми звернулись до Саудівської Аравії з проханням співпрацювати задля проведення ретельного, надійного і прозорого розслідуванням й очікуємо цього від неї. Ми наполягаємо на необхідності прояснення обставин його смерті та притягнення винних до повної відповідальності», – йдеться в заяві.

У Декларації наголошується, що журналісти повинні працювати у безпеці як онлайн, так і оффлайн і не мають боятись гоніння, політичного тиску, цензури чи переслідування. Також згадується про збільшення кількості дезінформації та необхідність захищати безпеку журналістів, «щоб вони могли точно повідомляти новини на користь та в інтересах усіх наших громадян».

Пані Могеріні наголошує на тому, що усі держави в межах і поза межами Європейського Союзу мають виконувати свої зобов'язання щодо захисту свободи вираження поглядів та забезпечення безпеки журналістів.

«Вони мають гарантувати сприятливе правове середовище, серйозно ставитися до загроз для журналістів, а також активно переслідувати атаки у судовому порядку. Ми очікуємо від усіх країн посилення превентивних заходів, мобілізації всіх суб’єктів та створення національних безпекових механізмів відповідно до Плану дій ООН з безпеки журналістів та проблем безкарності», – заявила вона.

Нагадаємо, 53-річна журналістка-розслідувачка та блогерка Дафна Каруана Галіція загинула 16 жовтня 2017 року. Її автомобіль вибухнув незабаром після того, як вона виїхала з дому поблизу міста Біднія. Пані Каруана Галіція була відома своїми розслідуваннями корупції прем'єр-міністра Мальти Джозефа Муската та інших представників влади на основі «Панамського архіву». Організація PEN International, яка об’єднує письменників, редакторів, перекладачів та журналістів, вважає, що для розслідування вбивства журналістки має бути зроблено більше.

Тіла Яна Кучака та його нареченої Мартіни Кушнірової знайшли 25 лютого 2018 року в їхньому помешканні неподалік міста Трнава. Їх обох застрелили. Найбільш вірогідним мотивом злочину правоохоронці назвали професійну діяльність Яна Кучака. 27-річний журналіст розслідував корупцію та зв'язки високопосадовців із італійською мафією. Це перший випадок вбивства журналіста в історії Словаччини. Після в цього в країні розпочалася політична криза. Уряд країни пішов у відставку, президент призначив нового прем'єр-міністра. Крім того, пішов у відставку глава поліції Словаччини. Підозрювані були затримані 27 вересня. У поліції підтвердили затримання, утім, не захотіли розголошувати деталі, аби не нашкодити операції. 

2 жовтня 2018 року саудівський журналіст The Washington Post Джамаль Хашоггі пішов до консульства Саудівської Аравії у Стамбулі для вирішення особистих питань і зник. За словами його нареченої, з установи він не виходив. Турецька влада вважає, що його там вбили. Влада Саудівської Аравії заявила про затримання 18 підозрюваних у вбивстві журналіста. Туреччина хоче екстрадувати і притягнути їх до відповідальності. Проте Саудівська Аравія відмовляється проводити екстрадицію.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1336
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду