Довіра до інформації про Донбас від ЗМІ в українців низька – опитування КМІС
Довіра до інформації про Донбас від ЗМІ в українців низька – опитування КМІС
Такими є результати всеукраїнського соціологічного опитування «Ефективність державної політики у сфері інформаційної безпеки напередодні виборів», проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у вересні 2018 року на замовлення ГО «Детектор медіа», які було презентовано 26 жовтня цього року.
Дослідження показало, що лише 35,5% українців довіряють інформації ЗМІ щодо ситуації на Донбасі: українським державним ЗМІ - 13,7%, українським блогерам - 11,4%, українським приватним ЗМІ - 10,4%.
26,8% реcпондентів відповіли, що у першу чергу в питаннях інформації щодо ситуації на Донбасі довіряють волонтерам. 22,7% сказали, що вірять речникам ЗСУ, 19,3% - мешканцям прифронтових територій.
27,1% українців зазначили, що їм важко відповісти на це питання або відмовилися відповідати.
Всеукраїнське соціологічне опитування проводилося Київським міжнародним інститутом соціології у вересні 2018 року на замовлення ГО «Детектор медіа» та за фінансової підтримки Міністерства іноземних справ Данії («Даніда») та NED (National Endowment for Democracy).
ЗАВАНТАЖИТИ ПОВНИЙ ТЕКСТ АНАЛІТИЧНОГО ЗВІТУ (.pdf, 5,19 Mb)
ЗАВАНТАЖИТИ КОРОТКУ ПРЕЗЕНТАЦІЮ (.pdf, 3,66 Mb)
DOWNLOAD SHORT REVIEW IN ENGLISH (.pdf, 0,62 Mb)
Нагадаємо, у квітні 2015 року ГО «Детектор медіа» презентувала аналітичний звіт «Протидія російській інформаційній агресії: спільні зусилля задля захисту демократії», у червні 2015 року проводилось опитування про сприйняття тез російської пропаганди, довіру до українських та російських ЗМІ, обізнаність про медіавласників; у березні 2016-го — про те, наскільки критично громадяни ставляться до медіа. У 2017 році було здійснено дослідження «Як російська пропаганда впливає на суспільну думку в Україні». У лютому 2018 року КМІС та ГО «Детектор медіа» провели дослідження «Протидія російській пропаганді та медіаграмотність».