Оголошено переможця конкурсу соціальної реклами про піратство
Про це повідомляється в прес-релізі організаторів конкурсу.
Повідомляється, що ідея-переможець заснована на думці, що люди, користуючись піратським контентом, не відчувають себе співучасниками злочину. Але чи багато з них погодяться купити невіртуальну річ, дізнавшись, що вона крадена? Publicis запропонував провести соціальний експеримент: відкрити тимчасовий магазин і знімати на відео його покупців, звичайних людей, які цікавляться річчю, а потім їхню реакцію, коли їм кажуть, що ця річ - крадена. Слоган - «Піратський контент теж комусь належав, перш ніж його вкрали».
Друга ідея комунікації в тому, що багато українців не замислюються про авторські права на музичні твори, фільми, програмне забезпечення, книги та інші продукти інтелектуальної праці, поки це не торкнеться їх особисто. Поки їх не зачепило. Ідея кампанії #zachepylo включає в себе ролик, рекламу в метро, партизанський маркетинг, коли на вулицях, поруч з афішами вішають підроблені «афіші» тих же заходів. А також в Instabooth в ТРЦ, коли відвідувачі роздруковують своє фото з соціальних мереж в автоматі, і на ньому з'являється реклама брендів: хтось заробляє на вашому фото.
Також передбачається залучення лідерів думок, особливо з креативної індустрії. Окремий напрямок – мерч: дизайнери розробляють власні принти на тему копірайту, які кожен бажаючий може надрукувати на своєму одязі, але з умовою вказати автора і розмістити напис: «Copy original - not original».
Всього в презентації переможця було чотири ідеї для комунікації про важливість захисту авторських прав.
«Чисте небо» планує почати реалізацію ідей, запропонованих Publicis, вже у цьому році - з хештег-кампанії #zachepylo.
Зйомки ролика соціальної реклами відбудуться, коли «Чисте небо» збере необхідний для цього бюджет. Поки громадська спілка займається переговорами в рамках фандрейзингу. Після створення ролику він буде транслюватися на національних українських телеканалах.
У конкурсі «Інтелектуальна власність - така ж власність» взяли участь чотири рекламних агентства. До складу журі увійшли представники ВРК, StarLightMedia, 1+1 Media і Ініціативи «Чисте небо».
Як повідомляв «Детектор медіа», ініціатива «Чисте небо», відома створенням разом із Українською антипіратською асоціацією сервісу blacklists.org.ua, надала ринку ще один «чорний список» - осіб та компаній, що надають ТБ послугу.
Нагадаємо, «Чисте небо» - ініціатива чотирьох найбільших медіагруп України - «1+1 Медіа», StarLightMedia, «Медіа Група Україна» і Inter Media Group, які представляють телеканали Інтер, 1+1, Україна, НЛО TV, Індиго TV, Футбол 1 / Футбол 2, СТБ, ICTV, Новий канал, ТЕТ, М1, М2, 2+2, НТН, 1+1 International, Інтер+, К1, МЕГА, Ентер-фільм, К2, Піксель, Zoom, Оце, регіональну групу - Донбас, Сигма, 34 канал, сервіс інтерактивного цифрового телебачення OLL.TV.