Денісова звернулась до Верховного Комісара ООН з прав людини з проханням вплинути на РФ у питанні політв'язнів
Денісова звернулась до Верховного Комісара ООН з прав людини з проханням вплинути на РФ у питанні політв'язнів
Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.
Омбудсмен зазначила, що Росія «продовжує приховувати відомості про реальний стан здоров’я Володимира Балуха, Станіслава Клиха та Олега Сенцова», а також «примусово лікує політв'язнів, застосовує тортури та психологічний тиск».
«Зважаючи на це, я звернулась до Верховного Комісара ООН з прав людини Зейда Раада аль Хусейна з проханням застосувати всі можливі важелі впливу на Російську Федерацію. Аби, врешті-решт, ця держава почала дотримуватися основоположних принципів гуманізму та поваги до прав людини, виконувати зобов’язання, передбачені міжнародними угодами та співпрацювати», - написала Денісова.
Омбудсмен наголосила, що попросила Верховного Комісара ООН з прав людини сприяти візитам представників міжнародних гуманітарних організацій до українців, утримуваних на території РФ та Криму та проведенню незалежного медичного обстеження Володимира Балуха, Станіслава Клиха та Олега Сенцова.
Нагадаємо, українського режисера Олега Сенцова затримали російські спецслужби в анексованому Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові.
25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав Олега Сенцова винним в організації терористичного угрупування і засудив його до 20 років колонії суворого режиму.
14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. За словами адвоката Сенцова Дмитра Дінзе, український режисер голодуватиме до кінця.
Підтримку Сенцова та вимоги його звільнення висловили громадські діячі Чехії, російські письменники та науковці, ПАРЄ, PEN International, режисери Франції, Посольство США в Україні, Євросоюз, ОБСЄ, Amnesty International, МЗС Канади, МЗС Великобританії, МЗС Литви, Сейм Польщі, посли «Великої сімки», чеські сенатори та ін.
Кримського активіста Володимира Балуха у березні 2018 року засудили до 3,5 років у колонії-поселенні за нібито зберігання боєприпасів. З 14 березня Балух оголосив голодування на знак протесту проти вироку, проте пізніше почав приймати вівсяний кисель із сухарями, щоб уникнути примусового годування. У серпні 2017-го проти Балуха порушили ще одну справу про нібито напад на начальника СІЗО. За словами обвинуваченого, саме начальник вдарив його, проте Балуха в липні 2018-го засудили до 5 років колонії загального режиму.
Станіслава Клиха у травні 2016 року у Росії засудили до 20 років ув'язнення за нібито вбивство російських військових у Грозному у 1994-1995 роках. Після вироку суду правозахисники повідомили про проблеми з психічним здоров’ям українця, які виникли після тортур російських силовиків. У червні 2018 року Клих оголосив голодування.