журналістка, член Громадської ради при Держкіно
10:53
П'ятниця, 27 Липня 2018

Міністерство культури переплутало картки експертів конкурсу патріотичних фільмів

Зокрема, картки з оцінками кінопроекту «Кайдашева сім’я» та серіального проекту «Кайдашева сім’я ХХІ»
Міністерство культури переплутало картки експертів конкурсу патріотичних фільмів
Міністерство культури переплутало картки експертів конкурсу патріотичних фільмів

У понеділок, 23 липня, на сайті Міністерства культури були оприлюднені картки з експертними оцінками фільмів патріотичного спрямування. Однак дуже швидко, вже увечері того ж дня, картки були прибрані з сайту. Знову їх виклали у вільний доступ тільки увечері четверга, 26 липня, але не всі. В оновленому варіанті відсутні оцінки, принаймні, двох проектів. Порівнявши всі варіанти картки, можна виявити, що Міністерство культури допустилося помилок під час підрахунку голосів експертів.

Зокрема, на конкурс було подано проект повнометражного ігрового фільму «Кайдашева сім’я» режисера Івана Войтюка виробництва ТОВ «Інтера» та серіал про сучасні події в Україні «Кайдашева сім’я XXI» режисера Максима Литвинова виробництва ТОВ «Прокіно». У другий тур – пітчинг – пройшов другий проект, набравши 19 балів.

Як видно з картки експерта №9, він оцінював проект саме повнометражного проекту, при цьому його картка опинилася в папці серіального проекту. У картці зазначено режисера повнометражного фільму (Івана Войтюка), але компанію – виробника серіалу (ТОВ «Прокіно»).

Якщо прибрати картку експерта №9, порахувати загальну кількість балів і поділити їх на кількість експертів, які проголосували, то середній загальний бал проекту складе 20,4 (експерт №2 – 21 бал, №3 – 22 бали, №4 – 22 бали, №5 – 16 балів, №6 – 22 бали, №7 – 17 балів, №8 – 22 бали, №10 – 24 бали, №11 – 21 бал, №12 – 17 балів).

Якщо порівняти картки експерта №5, то з опису проекта й однакових характеристик видно, що експертка оцінювала саме проект повнометражного фільму й не оцінювала серіал. У картці серіального проекту, як і у випадку з карткою експерта №9, зазначено режисера повнометражного фільму (Івана Войтюка).

Якщо прибрати з проекту «Кайдашева сім’я XXI» картку й експерта №5, то середній загальний бал проекту складе 20,9.

На момент публікації отримати коментар представників Міністерства культури не вдалося. На особисте усне та письмове звернення до прес-служби відповіді не отримали. Під час пітчингу ми звернулися по коментар особисто до начальника управління сценічного і візуального мистецтва Мінкульту Павла Білаша, який менше тижня тому на Одеському міжнародному кінофестивалі презентував програму «патріотичного кіно» як відповідальний у міністерстві за цей напрямок. Але він відповів, що не є компетентним у цьому питанні. А на запитання, чому із сайту міністерства зникли картки експертів, попросив його не зачіпати.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1643
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop