16:38
Вівторок, 5 Червня 2018

Пост Сарган про «зрадофілів» в ОБСЄ назвали неприйнятним і небезпечним для журналістів

Представник ОБСЄ Арлем Дезір вважає небезпечним для журналістів так званий «список зрадофілів» прес-секретарки генерального прокурора України Лариси Сарган, який вона опублікувала на своїй сторінці у Facebook після оголошеної спецоперації Служби безпеки України за участі журналіста Аркадія Бабченка. Про це пан Дезір написав у листі, адресованому українській владі
Пост Сарган про «зрадофілів» в ОБСЄ назвали неприйнятним і небезпечним для журналістів
Пост Сарган про «зрадофілів» в ОБСЄ назвали неприйнятним і небезпечним для журналістів

Нагадаємо, 30 травня пані Сарган опублікувала на своїй сторінці пост з наступним текстом:

«Додавайте у коментарі тих, хто підняв чергову зраду в той час, коли всі правоохоронці здійснювали спецоперацію #бабченко. Побачимо, як вони вибачаться», – написала вона та опублікувала нижче перелік «зрадників».

До нього, зокрема, потрапили журналісти та політики: Мирослава Гонгадзе, Денис Попович, Олександр Дубінський, Богдан Буткевич, Сергій Томіленко, Юлія Тимошенко, Семен Семенченко, Ігор Луценко, Єгор Соболєв, Міхаїл Саакашвілі, Віра Савченко та інші.

У своєму листі до української влади пан Дезір зазначив, що публікація пані Сарган може бути небезпечною для журналістів.

«Публікація списку, в тому числі імен журналістів, звинувачення їх у зрадництві, є неприйнятною і небезпечною. Це може мати серйозні наслідки для безпеки журналістів», – написав він.

«Я наполегливо рекомендую владі втрутитися та призупинити таку практику, особливо таку, що проводяться урядовцями, зважаючи на чутливе та складне середовище в Україні в даний момент», – додав він.

Нагадаємо, 29 травня увечері стало відомо, що в Києві застрелили російського журналіста Аркадія Бабченка, який жив і працював в Україні. Повідомлялося, що від отриманого поранення він помер у машині швидкої допомоги.

30 травня на брифінгу голови Служби безпеки України Василя Грицака стало відомо, що Аркадій Бабченко живий, а його нібито вбивство насправді було спецоперацією.

Президент України Петро Порошенко доручив надати родині журналіста Аркадія Бабченка цілодобову охорону. Президент заявив, що знав про спецоперацію СБУ.

Інститут масової інформації аналізуватиме оприлюднені Службою безпеки докази (СБУ) у справі замаху на вбивство у Києві журналіста Аркадія Бабченка.

31 травня до Шевченківського районного суду міста Києва надійшло клопотання щодо арешту  Бориса Германа якого Служба безпеки України підозрює в організації вбивства журналіста Аркадія Бабченка.  

Як стало відомо, підозрюваного в організації вбивства Бабченка захищає фірма адвоката Єфремова та Крисіна. Шевченківський районний суд міста Києва арештував пана Германа на два місцяці без права вненсення застави.

Пізніше волонтер та учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк заявив, що начебто саме він був «виконавцем вбивства» Аркадія Бабченка. СБУ та прокуратура підтвердила цю інформацію.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що усім 30-ти особам, які були у списку організатора убивства журналіста Аркадія Бабченка, нададуть охорону.

Стало відомо, що під час спецоперації з інсценування вбивства Бабченка українські правоохоронці отримали від імовірного організатора злочину список із 47-ми осіб (спочатку казали про 30 осіб), яких планували усунути російські спецслужби. Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що усім особам, які були у списку імовірного організатора убивства журналіста Аркадія Бабченка, нададуть охорону.

Журналіст Матвій Ганапольський повідомив, що під час зустрічі в СБУ написав заяву до правоохоронних органів щодо надання йому охорони. За його словами, на закритій зустрічі в СБУ 1 червня присутнім показали певні відеозаписи, які стали доказом для усіх, що «це не жарти».

Тих, хто потрапив до списку, запросили до СБУ. На закритій зустрічі в СБУ 1 червня були присутні 17 осіб зі «списку 47-ми». За повідомленням Прямого каналу, власних джерел «Детектора медіа» та повідомлень у соцмережах та на інформаційних сайтах відомі 13 осіб, які відвідали закриту зустріч: Євген Кисельов, Матвій Ганапольський, Юлія Мостова, Павло Казарін, Юрій Макаров, Осман Пашаєв, Айдер Муждабаєв, Сергій Грішин, Олексій Мустафін, Соня Кошкіна, Тетяна Даниленко, Сергій Іванов та Віталій Портніков.

Також відомі імена двох журналістів, яких запрошували на зустріч до СБУ, але вони не змогли на неї потрапити — це керівник Центру моніторингу та аналітики ГО «Детектор медіа» Отар Довженко та засновниця проекту Zaborona.com, в минулому російська, а нині українська журналістка Катерина Сергацкова. Імовірно вони теж є в «списку 47-ми».

За словами Отара Довженка, він був упевнений у тому, що його намагались розіграти, оскільки запросили на зустріч в Києві за 45 хвилин до її початку, хоча він мешкає у Львові.

Катерина Сергацкова повідомила, що не змогла потрапити на зустріч, але після зустрічі з нею ніхто не зв'язувався з питань надання охорони.

Генпрокурор Юрій Луценко підтвердив, що більшість з тих, хто був у списку та був присутнім на зустрічі, - це журналісти. При цьому він не став коментувати, чи потрапили до списку відомі політики, лише додав, що його самого в списку немає.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
527
Переглядів
Коментарі
Володимир
18:23 / 05 Червня 2018
А якби не імітація вбивства, Бабченка хіба б убили??! Все ж було під контролем. Чомусь цього ніхто не каже.
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop