11:37
Четвер, 10 Травня 2018

«Радіо Свобода» оголосило конкурс на журналістську стипендію імені Вацлава Гавела на 2018-2019 рік

Узяти участь у програмі можуть журналісти з України, Росії, Білорусі, Вірменії, Азербайджану, Грузії, Молдови. Стипендіати, які пройдуть відбір, з 19 листопада 2018-го до 28 червня 2019 року стажуватимуться в редакціях головного офісу РВЄ/РС у Празі.
«Радіо Свобода» оголосило конкурс на журналістську стипендію імені Вацлава Гавела на 2018-2019 рік
«Радіо Свобода» оголосило конкурс на журналістську стипендію імені Вацлава Гавела на 2018-2019 рік

Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (РВЄ/РС) розпочало прийом заявок на журналістську стипендію імені Вацлава Гавела на 2018-2019 академічний рік.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Заявки прийматимуться до 1 червня 2018 року на електронну пошту havelfellowship@rferl.org. Заявка складається з даних про учасника, мотиваційного листа, зразків робіт, двох рекомендаційних листів, резюме, «Листа Вацлаву Гавелу», а також копії сертифікату про знання англійської мови (необовʼязково).

Мета стипендії імені Вацлава Гавела – підтримка перспективних журналістів із країн, де є проблеми з вільними і незалежними засобами інформації, у продовженні професійної діяльності на підтримку плюралізму.

«Стимулом до створення програми стала віра колишнього президента Чехії Вацлава Гавела в роль журналістики як трансформатора репресивних режимів», – зазначають ініціатори премії.

Стипендія імені Вацлава Гавела – це спільна ініціатива РВЄ/РС і Міністерства закордонних справ Чехії.

У 2013-2014 роках стипендіатом премії імені Вацлава Гавела від України стала Наталія Седлецька – український журналіст-розслідувач, учасниця ініціативи YanukovychLeaks, зараз – головний редактор та ведуча програми Радіо Свобода «Схеми».

У 2014-2015 роках стипендіатом стала Ольга Мальчевська, яка від 2010 року працювала на «ТСН», до цього – на «5-му каналі», телеканалі «Україна» і «Новому каналі», зараз – мультимедійний продюсер BBC у Лондоні. В рамках стажування на Радіо Свобода в Празі Ольга Мальчевська стала автором фільму «​Чеські друзі Кремля».

У 2015-2016-му стипендіаткою від України стала кримчанка Сафіє Абляєва, яка працювала на телеканалі ATR. Вона висвітлює проблематику кримських татар.

У 2016-2017 роках стипендіаткою була Ярослава Куцай. Вона цікавиться передовсім питаннями довкілля і природокористування, є автором українського The National Geographic. Із 2014 по 2016 жила у Рейк’явіку і була позаштатним кореспондентом українських та англомовних ісландських ЗМІ, до того була репортером «5-го каналу».

Журналістську стипендію імені Вацлава Гавела від Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода на 2017-2018 академічний рік з України отримав Гліб Жаворонков. Він прийшов до журналістики з громадянського суспільства і відеовиробництва. Створював репортажі, культурні проекти, прямі ефіри для Громадського ТБ Одеси, пояснювальні відео й антикорупційні розслідування для некомерційних організацій, вів політично-розважальний відеоблог.

Як повідомляв «Детектор медіа», у листопаді 2017 року у конкурсі на стипендіальну програму «Радіо Свобода» Regional Reporting Fellowship перемогла журналістка з Черкаської області Наталія Патрікєєва. За умовами стипендії, переможниця наступні вісім місяців працюватиме у київському бюро «Радіо Свобода».

Останній рік Наталія жила у Києві і працювала на сайті «Доступ до правди», що спеціалізується на висвітленні доступу до публічної інформації в Україні.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
369
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
Ні, не подобається!
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
Коментар, або свій варіант:
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
7.1% (1)
 
Ні, не подобається!
21.4% (3)
 
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
71.4% (10)
 
Коментар, або свій варіант:
0.0% (0)
 
Загалом відповідей: 14
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop