ПРОЕКТИ
19:02
Четвер, 25 Січня 2018

НАЗК передає протоколи щодо голови Держкіно до суду

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) у триденний термін передасть до суду протоколи про начебто вчинення адміністративного правопорушення головою Державного агентства України з питань кіно Пилипом Іллєнком.
НАЗК передає протоколи щодо голови Держкіно до суду
НАЗК передає протоколи щодо голови Держкіно до суду

Про це йдеться на сайті НАЗК.

НАЗК повідомляє, що сьогодні, 25 січня, голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко на запрошення Національного агентства з питань запобігання корупції ознайомився з протоколами про адміністративні правопорушення, складеними стосовно нього за частинами першою та другою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

НАЗК наполягає на тому, що голова Держкіно все ж таки порушив закон через прийняття рішень щодо виплати премій в умовах конфлікту інтересів: «Відповідний  конфлікт  інтересів виник під час прийняття рішень розпорядчого характеру стосовно застосування заохочувальних виплат щодо працівників Держкіно, які у  тому числі безпосередньо стосувались особи, з якою Пилип Іллєнко перебуває у сімейних відносинах – начальник відділу державного регулювання кіновідеопрокату управління державного регулювання та реалізації кінопроектів Державного агентства України з питань кіно є двоюрідною сестрою голови зазначеного агентства».

Як стверджує НАЗК, у цьому випадку «є факт порушення вимог закону щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів».

«Також вказане діяння містить ознаки адміністративного правопорушення, пов’язаного із корупцією, відповідальність за яке передбачено статтею 172-7 КУпАП. Згідно зі статтею 257 КУпАП протокол про вчинення адміністративного правопорушення разом з іншими матеріалами у триденний строк з моменту його складення буде надіслано до суду», - повідомляє НАЗК.

НАЗК зазначає, що за неповідомлення особою про наявність у неї реального конфлікту інтересів передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів - накладення штрафу від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Раніше голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко повідомив, що Національне агентство з питань запобігання корупції запустило процедуру його звільнення з посади. Голова Держкіно зазначив, що відвідав НАЗК, куди його запросили дати пояснення щодо виплати премій начальнику відділу Держкіно Марії Іллєнко, яка є його двоюрідною сестрою. Іллєнко ознайомився з протоколами про адміністративні порушення та зазначив, що не виявив у них доказів порушення ним закону щодо держслужби та запобігання корупції.

Нагадаємо, 25 січня голову Державного агентства України з питань кіно Пилипа Іллєнка запросили до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) для надання пояснень.

Національне агентство з питань запобігання корупції встановило, що перебуваючи на керівній посаді центрального органу виконавчої влади, тобто будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», «голова  Держагентства України  з питань кіно у період 2016 – 2017 років вчиняв дії та приймав рішення в умовах реального конфлікту інтересів».

Конфлікт  виник, як стверджує НАЗК,  під час прийняття рішень розпорядчого характеру стосовно застосування заохочувальних виплат щодо працівників Державного агентства  України  з питань кіно,  які  у  тому  числі безпосередньо стосувались особи, з якою Пилип Іллєнко перебуває у сімейних відносинах. За інформацією НАЗУ, начальниця відділу державного регулювання кіновідеопрокату управління державного регулювання та реалізації кінопроектів Державного агентства України з питань кіно є двоюрідною сестрою Іллєнка.

Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко у зв’язку із запрошенням до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) для надання пояснень щодо премії його двоюрідній сестрі Марії Іллєнко заявив, що законодавство України не визначає двоюрідних братів і сестер близькими особами, тому конфлікту інтересів у даному випадку не було.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
700
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop