НАЗК вважає пікети на підтримку Іллєнка спробою тиску

НАЗК вважає пікети на підтримку Іллєнка спробою тиску

29 Січня 2018
1701

НАЗК вважає пікети на підтримку Іллєнка спробою тиску

1701
Національне агентство з питань запобігання корупції вважає пікети на підтримку голови Державного агентства України з питань кіно (Держкіно) Пилипа Іллєнка, влаштовані 26 січня біля будівлі НАЗК, спробою тиску на діяльність агентства
НАЗК вважає пікети на підтримку Іллєнка спробою тиску
НАЗК вважає пікети на підтримку Іллєнка спробою тиску

Про це йдеться в офіційному повідомленні НАЗК.

У НАЗК зазначають, «будь-які форми тиску на антикорупційний орган є неприпустимими, адже агентство здійснює свої повноваження виключно в правовому полі».

«В розрізі того, що адміністративні протоколи складаються на різні категорії осіб, у тому числі на народних депутатів, керівників державних органів та підприємств, а  порушені питання отримують правову оцінку в судовому порядку, влаштування подібних акцій протестів має абсолютно заангажований характер», – повідомляє НАЗК.

Також у Агентстві нагадали, що стосовно пана Іллєнка складено протоколи за ч.1 та ч.2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення за фактом того, що у його прямому підпорядкуванні перебуває особа, з якою в нього пов’язаний приватний інтерес (його двоюрідна сестра) і зазначили, що голова Держкіно повинен був повідомити про конфлікт інтересів та врегулювати його.

Нагадаємо, 25 січня голову Державного агентства України з питань кіно Пилипа Іллєнка запросили до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) для надання пояснень.

Національне агентство з питань запобігання корупції встановило, що перебуваючи на керівній посаді центрального органу виконавчої влади, тобто будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», «голова  Держагентства України  з питань кіно у період 2016 – 2017 років вчиняв дії та приймав рішення в умовах реального конфлікту інтересів».

Конфлікт  виник, як стверджує НАЗК,  під час прийняття рішень розпорядчого характеру стосовно застосування заохочувальних виплат щодо працівників Державного агентства  України  з питань кіно,  які  у  тому  числі безпосередньо стосувались особи, з якою Пилип Іллєнко перебуває у сімейних відносинах. За інформацією НАЗУ, начальниця відділу державного регулювання кіновідеопрокату управління державного регулювання та реалізації кінопроектів Державного агентства України з питань кіно є двоюрідною сестрою Іллєнка.

Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко у зв’язку із запрошенням до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) для надання пояснень щодо премії його двоюрідній сестрі Марії Іллєнко заявив, що законодавство України не визначає двоюрідних братів і сестер близькими особами, тому конфлікту інтересів у даному випадку не було.

25 січня Пилип Іллєнко повідомив, що НАЗК запустило процедуру його звільнення з посади. Того ж дня НАЗК повідомило, що передає протоколи щодо голови Держкіно до суду.

26 січня українські продюсери, режисери та сценаристи звернулися з відкритим листом до голови Національного агентства України з питань запобігання корупції (НАЗК) Наталії Корчак з проханням про публічну зустріч для обговорення ситуації щодо голови Державного агентства України з питань кіно (Держкіно) Пилипа Іллєнка

На фото - Пилип Іллєнко

Фото: "Українська правда"

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1701
Читайте також
26.01.2018 17:27
Ярослав Підгора-Гвяздовський
для «Детектора медіа»
1 632
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Юрій
2365 дн. тому
Ну що, не задушили тварюку в зародку, тепер маємо проблеми. Прийдеться кликати народного суддю Лінча для вирішення проблеми
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду