Костинський заявляє про новий етап розвитку українського мовлення на окуповані території

Костинський заявляє про новий етап розвитку українського мовлення на окуповані території

16 Грудня 2017
1793
16 Грудня 2017
13:36

Костинський заявляє про новий етап розвитку українського мовлення на окуповані території

1793
Член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський заявив, що окупаційна влада Криму нарешті визнала існування українського мовлення на анексованому Росією півострові.
Костинський заявляє про новий етап розвитку українського мовлення на окуповані території
Костинський заявляє про новий етап розвитку українського мовлення на окуповані території

Про це він заявив 15 грудня на брифінгу в Херсонській облдержадміністрації, присвяченому питанням нещодавного підтриманого Верховною Радою України законопроекту про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та прикордонних районах України, повідомляє «Укрінформ».

«Окупаційна влада нарешті визнала, що є українське мовлення на території Криму. Вони цілий рік це заперечували», - сказав Сергій Костинський.

За його словами, це визнання наразі є позитивним моментом для України. «Згідно з нашою стратегією розвитку мовлення, починається новий етап розбудови українського телерадіомовлення на півдні Херсонської області і на територію Криму», - заявив Костинський.

Як він зазначив, з ухваленням Верховною радою законопроекту про тимчасові дозволи «ми, нарешті, отримали цю процедуру, яка значно спрощує розбудову мовлення, і цей закон дозволяє нам застосовувати практику (тимчасових дозволів - ред.) в Луганській та Донецькій областях в зоні проведення АТО, і на півдні Херсонської області».

Костинський повідомив, що у розбудові українського мовлення у вказаних регіонах «вже у першій половині наступного року ми покажемо вам хороші результати».

Раніше Сергій Костинський повідомив, що Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення планує наступного року запустити аналоговий телевізійний сигнал із території Херсонської області на анексований Росією півострів.

Як повідомляв «Детектор медіа», 7 грудня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та прикордонних районах України», яким узаконено поняття тимчасового мовлення на територіях з особливим режимом мовлення і надання відповідних дозволів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення замість ліцензій за заявковим принципом на позаконкурсних підставах.

За законопроект № 6565 «Про внесення змін до деяких законів України щодо територій з особливим режимом мовлення» у другому читанні та в цілому проголосував 241 народний депутат.

Законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо територій з особливим режимом мовлення» розробило Міністерство інформаційної політики влітку 2016 року. Законопроект пропонував узаконити поняття тимчасового мовлення на територіях з особливим режимом мовлення і надання відповідних дозволів Нацради. 20 липня 2016 року законопроект погодила Нацрада, яка надала дві пропозиції до проекту: щоб тимчасове мовлення існувало лише на прикордонних з Росією територіях і щоб УДЦР прораховував частоти для тимчасового мовлення на безоплатній основі. Розробник врахував тільки другу пропозицію.

Нагадаємо, 17 серпня з Чонгарської телерадіовежі в Херсонській області розпочалася трансляція цифрового телебачення на територію анексованого Криму. На територію Північного Криму транслюються п'ять каналів – «UA: Крим», «5 канал», «Прямий канал» (колишній «Тоніс»), ICTV, «Чорноморська телерадіокомпанія».

23 листопада Сергій Костинський повідомив, що Київ збільшив потужність мовлення на територію анексованого Росією Криму більш ніж утричі.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1793
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду