Костинський заявляє про новий етап розвитку українського мовлення на окуповані території
Костинський заявляє про новий етап розвитку українського мовлення на окуповані території
Про це він заявив 15 грудня на брифінгу в Херсонській облдержадміністрації, присвяченому питанням нещодавного підтриманого Верховною Радою України законопроекту про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та прикордонних районах України, повідомляє «Укрінформ».
«Окупаційна влада нарешті визнала, що є українське мовлення на території Криму. Вони цілий рік це заперечували», - сказав Сергій Костинський.
За його словами, це визнання наразі є позитивним моментом для України. «Згідно з нашою стратегією розвитку мовлення, починається новий етап розбудови українського телерадіомовлення на півдні Херсонської області і на територію Криму», - заявив Костинський.
Як він зазначив, з ухваленням Верховною радою законопроекту про тимчасові дозволи «ми, нарешті, отримали цю процедуру, яка значно спрощує розбудову мовлення, і цей закон дозволяє нам застосовувати практику (тимчасових дозволів - ред.) в Луганській та Донецькій областях в зоні проведення АТО, і на півдні Херсонської області».
Костинський повідомив, що у розбудові українського мовлення у вказаних регіонах «вже у першій половині наступного року ми покажемо вам хороші результати».
Раніше Сергій Костинський повідомив, що Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення планує наступного року запустити аналоговий телевізійний сигнал із території Херсонської області на анексований Росією півострів.
Як повідомляв «Детектор медіа», 7 грудня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та прикордонних районах України», яким узаконено поняття тимчасового мовлення на територіях з особливим режимом мовлення і надання відповідних дозволів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення замість ліцензій за заявковим принципом на позаконкурсних підставах.
За законопроект № 6565 «Про внесення змін до деяких законів України щодо територій з особливим режимом мовлення» у другому читанні та в цілому проголосував 241 народний депутат.
Законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо територій з особливим режимом мовлення» розробило Міністерство інформаційної політики влітку 2016 року. Законопроект пропонував узаконити поняття тимчасового мовлення на територіях з особливим режимом мовлення і надання відповідних дозволів Нацради. 20 липня 2016 року законопроект погодила Нацрада, яка надала дві пропозиції до проекту: щоб тимчасове мовлення існувало лише на прикордонних з Росією територіях і щоб УДЦР прораховував частоти для тимчасового мовлення на безоплатній основі. Розробник врахував тільки другу пропозицію.
Нагадаємо, 17 серпня з Чонгарської телерадіовежі в Херсонській області розпочалася трансляція цифрового телебачення на територію анексованого Криму. На територію Північного Криму транслюються п'ять каналів – «UA: Крим», «5 канал», «Прямий канал» (колишній «Тоніс»), ICTV, «Чорноморська телерадіокомпанія».
23 листопада Сергій Костинський повідомив, що Київ збільшив потужність мовлення на територію анексованого Росією Криму більш ніж утричі.