Костинський закликав усіх мовників узяти участь у конкурсах на радіочастоти для мовлення на Крим

Костинський закликав усіх мовників узяти участь у конкурсах на радіочастоти для мовлення на Крим

5 Вересня 2017
1668
5 Вересня 2017
17:08

Костинський закликав усіх мовників узяти участь у конкурсах на радіочастоти для мовлення на Крим

1668
Україні важливо відновити інформаційну безпеку на адмінкордоні з Кримом, вважає член Нацради з питань телебачення й радіомовлення Сергій Костинський
Костинський закликав усіх мовників узяти участь у конкурсах на радіочастоти для мовлення на Крим
Костинський закликав усіх мовників узяти участь у конкурсах на радіочастоти для мовлення на Крим

У зв'язку з окупацією Криму біля адмінкордону спостерігається дефіцит українського мовлення через втрату сигналів із Джанкоя та Красноперекопська, сказав на прес-конференції «Запуск нових радіостанцій із метою розвитку мовлення на територію Криму» член Національної ради України з питань телебачення й радіомовлення Сергій Костинський.

Про це повідомляє Крим.Реалії.   

«Там багато сіл і населення проживає дисперсно, а це не дуже привабливо для комерційних мовників. Я запрошую всіх взяти участь у цих конкурсах (на отримання радіочастот – ред.). Нам важливо, щоб інформаційна безпека була повноцінно відновлена. Держава не створює радіостанцій, вона створює умови для мовлення. Контент і наповнення повинні створювати незалежні мовники», – наголосив пан Костинський.

Він нагадав, що вже було проведено чотири конкурси й роздано 12 частот, які використовують зараз сім радіостанцій, ще 10 – очікується.

Як повідомляв «Детектор Медіа», у січні 2017 року було завершено будівництво телевежі в Чонгарі. У лютому 2017 року зі 150-метрової телевежі почалася трансляція цілодобового мовлення на окупований Крим та сусідні з ним населені пункти Херсонщини у тестовому режимі. 17 березня відбулося офіційне відкриття телекомунікаційної вежі в Чонгарі. 24 березня член Нацради Сергій Костинський повідомив, що для запуску цифрового телевізійного мовлення на півострів потрібно 3-4 місяці.

12 травня Нацрада вирішила оголосити конкурс на цифрове ефірне телевізійне мовлення на окупований Крим з використанням 50 ТВК (стандарт DVB-T2) у селищі Чонгарі Херсонської області та затвердила конкурсні умови. Конкурс було оголошено в газеті «Голос України» 17 травня, заяви приймалися з 16 червня до 17 липня.

27 липня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення визначила переможців конкурсу, на який виставлялося п’ять місць у локальному мультиплексі для мовлення з телевежі, збудованої «Телемережами України» в Чонгарі. Територія мовлення – Красноперекопськ і Красноперекопський район, Джанкой і Джанкойський район.

З-поміж семи претендентів Нацрада обрала п’ятьох переможців: «UA: Крим», «Чорноморська ТРК», ICTV, 5 канал і «Прямий».

Тоді ж член Нацради Сергій Костинський повідомив, що в Чонгарі планується створення ще одного локального мультиплексу (вже прораховано частоту), що дасть змогу запустити ще до 10 телеканалів на Крим. Також планується запуск цифрового ефірного мовлення на Крим і з телевежі, яка будується в селищі Чаплинка Херсонської області.

Згодом стало відомо, що у новому конкурсі на цифрове ефірне телевізійне мовлення на окупований Крим візьме участь зокрема кримськотатарський телеканал ATR.

Як повідомляв «Детектор Медіа», Верховна Рада України 5 серпня в першому читанні проголосувала за законопроект, що спрощує видачу ліцензій на тимчасове мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та в анексованому Криму.

Із 4 вересня розпочалося мовлення Радіо Крим.Реалії в FM-діапазоні на частоті 105,9 мегагерц. Тепер мовлення українською й російською мовами ведеться протягом 24 годин на добу.

У Національній раді України з питань телебачення й радіомовлення розробили проект стратегії розвитку телерадіомовлення на території Херсонської області й організації мовлення на територію анексованого Криму. Мета стратегії – збільшити рівень покриття території Херсонської області аналоговим і цифровим ефірним мовленням, а також виключити прийом аналогового й цифрового ефірного мовлення з анексованої території в південних районах материкової частини України.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1668
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду