Стипендія членам Ради з державної підтримки кінематографії може скласти 160 тис. грн.

Стипендія членам Ради з державної підтримки кінематографії може скласти 160 тис. грн.

25 Липня 2017
2321
25 Липня 2017
11:58

Стипендія членам Ради з державної підтримки кінематографії може скласти 160 тис. грн.

2321
Учора, 24 липня, громадська рада при Держкіно на своєму черговому засіданні підтримала запропонований Держкіно проект постанови «Про затвердження розміру та порядку виплати стипендій членам Ради з державної підтримки кінематографії». Проектом постанови планується встановити розмір щомісячної стипендії кожному члену Ради з державної підтримки кінематографії в 50 мінімальних заробітних плат. Станом на сьогодні мова йде про 160 тис. грн. до відрахування податків.
Стипендія членам Ради з державної підтримки кінематографії може скласти 160 тис. грн.
Стипендія членам Ради з державної підтримки кінематографії може скласти 160 тис. грн.

Джерелом коштів для виплати стипендій членам ради має стати загальний фонд Держбюджету. Розмір стипендії в Держкіно мотивують тим, що до ради потрібно залучити авторитетних у кінематографі фахівців, які протягом двох років не мають займатися своєю основною роботою через фактичний конфлікт інтересів. Розмір стипендії ще має затвердити Міністерство фінансів.

Нагадаємо, згідно Закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні», прийнятого 23 березня 2017 року, Рада з державної підтримки кінематографії має складатися з дев’ятьох осіб, які призначаються терміном на два роки. Після закінчення дворічного строку повноваження члена ради припиняються автоматично. Одна й та сама особа не може бути включеною до складу ради більше як на один строк поспіль.

До складу ради включаються особи, запропоновані:

1) центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері кінематографії, - одна особа;

2) центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії, - одна особа;

3) творчими спілками, громадськими об’єднаннями, господарськими об’єднаннями, статутні документи яких передбачають провадження діяльності у сфері кінематографії та/або телебачення і діяльність яких є активною (упродовж останніх трьох років організовують періодично, не рідше одного разу на рік, громадські заходи щодо проблем у сфері кінематографії: ініціюють публічні обговорення актуальних питань, публічні дискусії у професійній сфері тощо), - сім осіб, одна з яких повинна мати вищу юридичну освіту, а одна - вищу економічну освіту.

Представники, запропоновані творчими спілками, громадськими об’єднаннями, господарськими об’єднаннями, повинні мати досвід роботи не менше трьох років у сфері кінематографії, обіймаючи принаймні одну з таких посад:

1) керівник або заступник керівника юридичної особи, що здійснює виробництво, розповсюдження, демонстрування фільму;

2) режисер-постановник фільму;

3) продюсер фільму;

4) юрист;

5) економіст (фінансист);

6) кінодраматург;

7) кінознавець.

Не можуть бути членами ради:

1) особи, які мають судимість, не погашену або не зняту в установленому законом порядку;

2) особи, які перебувають на державній службі, а також інші особи, стосовно яких Законом України «Про запобігання корупції» встановлено обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, та/або особи, які мають конфлікт інтересів відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», та/або які притягалися до відповідальності за корупційні правопорушення.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2321
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду