Глава СБУ назвав головну мету масованої кібератаки проти України 27 червня
Глава СБУ назвав головну мету масованої кібератаки проти України 27 червня
Про це він сказав журналістам 4 липня, повідомляє LIGA.net.
За словами Василя Грицака, кримінальне провадження щодо кібератаки зареєстровано в Національній поліції.
На питання журналістів, звідки була здійснена атака і хто за цим стоїть, Василь Грицак відповів: «На жаль, я не можу до кінця сказати, хто. Що хочу сказати, оскільки кримінальне провадження знаходиться в Національній поліції, але ми з нашими міжнародними партнерами приходимо до одного і того ж висновку: для організації такої потужної кібератаки були задіяні значні сили, це перше. Друге: мета була замаскована під нібито вимагання коштів, $300 доларів, і ви знаєте, що, за попередніми даними, було зібрано близько $12 тисяч. Але до оргнізації цієї атаки причетні хакерські угрупування, які свого часу атакували українські енергетичні об'єкти. Справжній мотив, ми розуміємо - дестабілізація ситуації в нашій державі. Далі додумуйте самі».
Він також зазначив, що у перший день атаки, 27 червня, фахівці СБУ включилися в роботу, щоб зрозуміти, що відбувається, і вибудувати систему протидії.
Раніше стало відомо, що заступник генерального секретаря НАТО Сорін Дукару, голова Служби безпеки України (СБУ) Василь Грицак та заступник директора Румунської служби інформації Крістіан Бізадя підписали угоду «Про реалізацію Трастового фонду України - НАТО з питань кібербезпеки».
Як писав «Детектор медіа», починаючи з 27 червня до Національної поліції України з повідомленнями про блокування роботи комп'ютерної техніки вірусом-шифрувальником звернулися 1508 юридичних та фізичних осіб. Нині СБУ бореться з вірусом Petya спільно з FBI, NCA та кібербезпековими інституціями.
Україна найбільшою мірою постраждала від шкідливої програми-вірусу Petya.A, на її частку припало 75,24% випадків заражень вірусом у світі.
У зв’язку із потужними кібератаками, які зазнала 27 червня Україна, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що НАТО посилить співпрацю з Україною у цій сфері
30 червня стало відомо, що Україною і НАТО започаткована спільна платформа у протидії гібридній війні є потенційним інструментом для зміцнення кібероборони сторін.
За фактом масштабної кібератаки на українські державні установи та компанії відкрито справу за статтею «втручання в роботу комп'ютерів і комп'ютерних мереж».
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман назвав кібератаку на українські державні органи і компанії «безпрецедентною».
Народний депутат України Антон Геращенко заявив, що кібератаку під видом вірусу-здирника було організовано спецслужбами РФ. Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов також заявив про «російський слід» кібератаки.