Рада підтримала внесення змін до Податкового та Митного кодексів щодо державної підтримки кінематографії (ДОПОВНЕНО)
Рада підтримала внесення змін до Податкового та Митного кодексів щодо державної підтримки кінематографії (ДОПОВНЕНО)
Доповідали народний депутат Олена Кондратюк та голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна. Вони закликали депутатів проголосувати за доопрацьовані Комітетом законопроекти.
Пані Южаніна розказала про зміни до Податкового кодексу: «У доопрацьованому законопроекті є визначення "небенефіціарного власника", "нерезидента" при виплаті роялті, враховуючи особливості роботи галузі кінематографії; коригування фінансового результату – як зменшення, так і збільшення на суму субсидій, отриманих платником податку суб’єктом кінематографії України для повернення частини кваліфікованих витрат; корегування фінансового результату на суму сплаченого роялті у тому випадку, коли об’єкт інтелектуальних прав виник в Україні, а потім був переданий за кордон з урахуванням специфіки галузі кінематографії; невключення до доходу нерезидента субсидій для повернення частини кваліфікованих витрат, передбачених законом України про державну підтримку кінематографії і багато інших дуже цінних змін, які унеможливлюють зловживання представниками кіноіндустрії. Крім того, ми обмежили строк використання цих пільг на 5 років до січня 2023 року».
За внесення змін до Податкового кодексу України проголосували 249 народних депутати.
Під час доповіді пані Кондратюк зазначила, що зміни до Податкового та Митного кодексів є ідентичними.
Голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна зазначила, що у доопрацьованому законопроекті «є чіткий перелік товарів, щодо яких буде стосуватися надання пільг при імпорті цих товарів на митну територію України».
«Коди вказані до останнього знака. Тим більше, це зможуть робити виключно ті суб’єкти кінематографії, які мають ліцензію. Тобто це не поширюється на всіх платників податку і зловживання тут майже неможливі», – сказала вона.
За внесення змін до Митного кодексу України проголосували 248 нардепи.
Нагадаємо, 23 березня Верховна Рада ухвалила закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні» з пропозиціями Президента. Як відомо, цей закон був уперше прийнятий у вересні 2016 року, однак Президент повернув його в Раду з пропозиціями, які здебільшого стосувалися наповнення Державного фонду підтримки кінематографії. У першому варіанті пропонувалося наповнювати його за рахунок держбюджету (0,2% від видатків), продажу прав інтелектуальної власності і лотерей. В остаточному варіанті джерелами Фонду будуть тільки кошти, отримані від Українського культурного фонду, який виконує спеціальні функції щодо сприяння національно-культурному розвитку України, і кошти державного бюджету.
Щоб Закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні» запрацював, наразі потрібно розробити й ухвалити 27 нових нормативно-правових актів, а ще в 19 нормативно-правових актів внести зміни. Про це під час засідання громадської ради при Держкіно, яке відбулося 7 червня, повідомив голова Держкіно Пилип Іллєнко.