15:12
П'ятниця, 19 Травня 2017

Львівські журналісти «Наших грошей» виграли суд в СБУ у справі декларацій

18 травня Львівський окружний адміністративний суд задовольнив позов журналістки сайту «Наші гроші. Львів» Юлії Костюк до Служби безпеки України (СБУ) у справі про відмову в наданні декларацій про доходи керівництва обласного управління СБУ.
Львівські журналісти «Наших грошей» виграли суд в СБУ у справі декларацій
Львівські журналісти «Наших грошей» виграли суд в СБУ у справі декларацій

Про це йдеться на сайті «Наші гроші. Львів».

Як повідомляється, ще у 2016 році СБУ відмовилась надати копії декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2014 та 2015 роки начальника управління СБУ в Івано-Франківській області Петра Дідуха та його заступників.

«Підставою для відмови було вказано те, що інформація про особу не може бути поширена без її згоди, а інформація про особовий склад СБУ, який займається оперативно-розшуковою, розвідувальною або контррозвідувальною діяльністю, відноситься до державної таємниці», – повідомляється на сайті.

Зазначено, що справу розглядав суддя Андрій Гулик і суд виніс рішення про те, що дії СБУ є протиправними і зобов’язав надати копії запитуваних документів.

«Наші гроші» нагадують, що відповідно до ч. 7 ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.

Повідомляється, що в запиті була відсутня інформація про оперативних співробітників СБУ, запитана інформація стосувалась виключно публічних осіб – керівного складу регіонального управління.

Рішення суду ще не вступило в дію і протягом 10 днів після отримання повного тексту рішення СБУ може подати апеляційну скаргу.

Нагадаємо, у квітні 2017 року журналісти сайту «Наші гроші. Львів» подали до суду на Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області з приводу ненадання публічної інформації.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
702
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop