ІнАУ заявляє про технічну неможливість блокувати російські інтернет-ресурси – «Ланет» готовий це зробити за кілька хвилин
ІнАУ заявляє про технічну неможливість блокувати російські інтернет-ресурси – «Ланет» готовий це зробити за кілька хвилин
Голова Інтернет-асоціації України (ІнАУ) Олександр Федієнко заявив «Інтерфакс-Україна», що «станом на сьогодні неможливо виконати» указ президента Петра Порошенка щодо блокування російських інтернет-ресурсів.
За його словами, для реалізації блокування провайдерам може знадобитися час і великі кошти на переоснащення обладнання та зміна топології мережі.
Його слова щодо великих провайдерів спростовує компанія «Ланет».
«"Ланет" може заблокувати ці сайти протягом декількох хвилин. Ніякої додаткової техніки для цього непотрібно. Така ж ситуація повинна бути і у більшості великих провайдерів. У невеликих провайдерів можуть виникнути проблеми, як з серверними потужностями так і з софтом», - повідомили LIGA.net в компанії «Ланет».
Голова асоціації «Телекомунікаційна палата України» Тетяна Попова повідомила, що теоретично технічно обмеження доступу до деякій кількості ресурсів можлива, але на практиці його буде легко обійти.
«Будь-який вид блокування (DNS, URL, IP-адреса, etc) неефективний, просунуті користувачі легко його обійдуть», - зазначила вона.
Раніше Публічне акціонерне товариство «Укртелеком», яке входить до групи «Систем кепітал менеджмент» Ріната Ахметова, повідомило, що готове виконати затверджене Петром Порошенком рішення РНБО України «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», яке передбачає блокування mail.ru, «Яндекса», соцмереж «ВКонтакте» та «Одноклассники».
Нагадаємо, 15 травня Президент України Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», які передбачають блокування mail.ru, «Яндекса», соцмереж «ВКонтакте» та «Однокласники». Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплига заявляє, що за українським законодавством блокування будь-яких інтернет-ресурсів можливе лише у судовому порядку.
Раніше міністр інформаційної політики України Юрій Стець роз’яснив «Детектору медіа», яким чином має відбуватися процедура закриття антиукраїнських сайтів та про які саме ресурси йдеться. Міністр вважає, що процес закриття ресурсів є недосконалим і має бути врегульований на законодавчому рівні. На думку Юрія Стеця, остаточне рішення про закриття того чи іншого сайту має приймати виключно суд.
В інтерв’ю виданню «Цензор.НЕТ» Юрій Стець також заявляв, що виступає проти закриття доступу громадян до деяких соціальних мереж, але казав про регуляцію в інтернеті.