13:54
Субота, 4 Березня 2017

Окупаційна російська влада у Криму позбавила українців і кримських татар основних громадянських свобод - Держдеп США

Державний департамент США оприлюднив щорічний звіт про стан з правами людини в світі. З майже 200 країн, оглянутих у першому за нового державного секретаря Рекса Тіллерсона звіті, Росії адресовані одні з найрізкіших оцінок.
Окупаційна російська влада у Криму позбавила українців і кримських татар основних громадянських свобод  - Держдеп США
Окупаційна російська влада у Криму позбавила українців і кримських татар основних громадянських свобод  - Держдеп США

Це різко контрастує з риторикою щодо Москви президента США Дональда Трампа і його відходу від публічних заяв про права людини в Росії чи де-небудь у світі, передає LB.ua.

У розділі звіту, присвяченому Україні, зазначається, що найбільші порушення прав людини відбулися у зв'язку з конфліктом на Донбасі та окупацією Криму.

«Підтримувані Росією сепаратисти на Донбасі здійснювали викрадення, тортури і незаконне ув'язнення, використовували дітей як солдатів, придушували незгоду і накладали обмеження на гуманітарну допомогу», - йдеться у звіті.

Повідомляється і про зловживання з боку урядових сил, але значно менше.

Окупованому Криму присвячений окремий підрозділ української частини звіту. Зокрема, йдеться, що суттєві порушення прав людини на півострові безпосередньо пов'язані з російською окупацією.

Читайте також

«Російські силовики влаштували широку кампанію залякування з метою придушити незгоду і опір окупації - викрадення, зникнення, фізичні зловживання, політичні переслідування, постійні допити... Окупаційна влада позбавила членів певних груп, насамперед українців і кримських татар за національністю, основних громадянських свобод, включаючи право на демонстрацію свого громадянства і національності, вони відчувають систематичну дискримінацію», - йдеться у кримській частині звіту.

Як йдеться у звіті, з боку влади України є проблеми з судовою системою, яка порушує права людини. «Влада здебільшого не вживала належних заходів для переслідування і покарання більшості чиновників, які здійснювали зловживання, що створило атмосферу безкарності», - зазначили в Держдепі.

Також у документі згадано, що міжнародні правозахисні організації та ООН побачили «значні недоліки» у розслідуванні порушень прав людини, здійснених урядовими силовими структурами.

Державний департамент США оприлюднює такий звіт з оглядом стану прав людини у всьому світі щорічно. Всього у ньому розглянуто стан у майже 200 країнах та територіях.

Нагадаємо, Постійне представництво Сполучених Штатів Америки в ОБСЄ письмово звернулося до керівників кількох структур даної організації, наполягаючи, що вони мають взяти під контроль судовий процес щодо українського журналіста Миколи Семени, якого в окупованому Росією Криму звинувачують у «сепаратизмі» через його публікації у ЗМІ.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
702
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop