Порошенко переконаний, що звільнення Сенцова і Сущенка можливе лише за консолідованої позиції всього світу
Порошенко переконаний, що звільнення Сенцова і Сущенка можливе лише за консолідованої позиції всього світу
На цьому він наголосив на спільному брифінгу з президенткою Естонії Керсті Кальюлайд в Таллінні, повідомляє «Укрінформ».
«Проблема утримання заручників в Російській Федерації надзвичайно важлива. І тільки консолідована позиція всього світу, тільки наші солідарні дії, як це відбувалося з Афанасьєвим, Солошенком, іншими, приводять до позитивного результату. Ми готові на рішучі та скоординовані дії як щодо українських громадян, включно до Сущенка, Сенцова, інших, так і по відношенню до громадян інших країн», - сказав Петро Порошенко.
Він також наголосив, що кілька тижнів тому Україна в односторонньому порядку зробила жест доброї волі - звільнила 15 осіб, що скоїли злочини на території України.
«Ми чекали відповідного кроку з російського боку. Та, на жаль, відповіді не дочекалися», - відзначив Порошенко.
Він підкреслив, що проблема буде вирішуватися щодо заручників, утримуваних як у російських в’язницях, так і на окупованих територіях.
Президент Естонії Керсті Кальюлайд сказала, що не хоче порівнювати випадки заручників з України з випадком Естона Кохвера (працівник естонських спецслужб, затриманий Росією на кордоні та обміняний на засудженого раніше російського шпигуна). Але вона підтримала тезу, що міжнародна співпраця може прискорити процес визволення.
Нагадаємо, 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав українського кінорежисера Олега Сенцова винним в організації терористичного угрупування і засудив його до 20 років колонії суворого режиму.
Міністр юстиції України Павло Петренко повідомив, що ініціюватиме розширення персональних санкцій проти чиновників Росії, якщо засуджені українці Олег Сенцов і Олександр Кольченко не будуть повернені Україні.
9 грудня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров на прес-конференції в ході міністерської зустрічі ОБСЄ допустив, що українських політв’язнів можуть обміняти на росіян, які перебувають в Україні.
Власного кореспондента «Укрінформу» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що журналіста тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві». 28 листопада Лефортовський суд Росії продовжив арешт Сущенка до 30 січня 2017 року (на два місяці).
15 грудня Московський міський суд відхилив скаргу на арешт журналіста агентства «Укрінформ» Романа Сущенка, за допомогою якої захист намагався змінити запобіжний захід на домашній арешт. Суд залишив у силі рішення Лефортівського районного суду Москви від 28 листопада 2016 року про продовження утримання українця під вартою до 30 січня 2017 року.
Міністерство закордонних справ України (МЗС) висловило рішучий протест у зв’язку з рішенням російського суду продовжувати тримати під вартою українського журналіста Романа Сущенка. 27 грудня стало відомо, що журналіста Романа Сущенка перевели до іншої камери.
На фото - Керсті Кальюлайд і Петро Порошенко