Human Rights Watch: заборона України на ретрансляцію «Дождя» має бути скасована
Human Rights Watch: заборона України на ретрансляцію «Дождя» має бути скасована
Про це йдеться в заяві на сайті організації.
«Глибоко розчаровує те, що українська влада наслідує приклад Кремля, змушуючи замовкнути засіб інформації, який їй не подобається. ЗМІ не мають використовувати як цапів-відбувайлів в політичних торгах», – заявила дослідниця Human Rights Watch із українських питань Таня Купер.
Раніше проти заборони «Дождя» виступили американська неурядова організація Freedom House i базований у Нью-Йорку Комітет захисту журналістів. Згодом Нацрада відповіла на заяву Freedom House, аргументувавши своє рішення.
Нагадаємо, 12 січня Нацрада вилучила російський телеканал «Дождь» із Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, а також тимчасово на три місяці припинила ретрансляцію на території України телеканалу «Телеклуб», який має юрисдикцію Німеччини. Рішення щодо «Дождя» має набути чинності через місяць після оприлюднення.
Телеканал «Дождь» вилучено з переліку через трансляцію в його ефірі забороненої українським законодавством реклами (закон забороняє розміщення реклами в ефірі російських телеканалів, що ретранслюються в Україні), а також через трансляцію інформації, що посягає на територіальну цілісність України («Дождь» зображає Крим як територію Російської Федерації). Рішення про вилучення має набути чинності через місяць після оприлюднення.
Офіційна представниця російського МЗС Марія Захарова у своєму Facebook повідомила, що звернеться в ОБСЄ через рішення Нацради про заборону трансляції в Україні російського телеканалу «Дождь».
Інформацію про припинення мовлення «Дождя» в Україні розповсюдила також представник ОБСЄ з питань свободи слова Дуня Міятович.
Згодом перша заступниця голови Верховної РадиУкраїни Ірина Геращенко порекомендувала представнику ОБСЄ з питань свободи слова Дуні Міятович звернути увагу на блокування роботи українських телеканалів у РФ та на Донбасі.
Фото: Reuters