11:16
Субота, 14 Січня 2017

Представниця Комітету захисту журналістів вимагає скасування заборони каналу «Дождь» в Україні

1 492
13 січня базований у Нью-Йорку Комітет захисту прав журналістів заявив, що українська влада має негайно скасувати розпорядження про заборону мовлення на території України російського телеканалу «Дождь».
Представниця Комітету захисту журналістів вимагає скасування заборони каналу «Дождь» в Україні
Представниця Комітету захисту журналістів вимагає скасування заборони каналу «Дождь» в Україні

Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на заявив  Комітету.

Ніна Огнянова, координатор програм Комітету захисту прав журналістів по країнах Європи і Центральної Азії, заявила, що «Україна повинна негайно скасувати розпорядження про заборону мовлення російського телеканалу «Дождь»», оскільки «ця незграбна цензура», на її переконання, позбавляє російськомовну телеаудиторію України можливості знайомитися з програмами ЗМІ, що представляють відмінну від російської державної точку зору.

У своєму повідомленні Комітет захисту журналістів вказав із посиланням на члена Нацради з питань телебачення і радіомовлення серед причин заборони на мовлення російського телеканалу те, що «Дождь» показував у своєму ефірі окупований Крим частиною території Росії.

Водночас Комітет процитував і думку директора телеканалу Наталії Сіндєєвої, яка вказала, що російські закони зобов’язують медіа використовувати мапу, на якій Крим є російською територією.

Російський адвокат Марк Фейгін, який є захисником затриманого в Росії українського журналіста Романа Сущенка, виступив на підтримку рішення української влади.

«Дождь» готовий обговорювати із Захаровою (офіційною представницею МЗС Росії. – Ред.) свою заборону в Україні, а от долю колег-журналістів Сущенка й Семени обговорювати, вочевидь, не готовий», – написав Марк Фейгін 12 січня у Twitter.

Нагадаємо, 12 січня Нацрада вилучила російський телеканал «Дождь» із Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, а також тимчасово на три місяці припинила ретрансляцію на території України телеканалу «Телеклуб», який має юрисдикцію Німеччини. Рішення щодо «Дождя» має набути чинності через місяць після оприлюднення.

Офіційна представниця російського МЗС Марія Захарова у своєму Facebook повідомила, що звернеться в ОБСЄ через рішення Нацради про заборону трансляції в Україні російського телеканалу «Дождь».

Американська неурядова організація Freedom House вважає актом цензури заборону мовлення в Україні російського телеканалу «Дождь».

Читайте також
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1492
Переглядів
Коментарі
san
11:37 / 14 Січня 2017
Солидарен с Фейгиным...мне доступен "дождь" и должен сказавть,что их с ооочень! большой натяжкой можно назвать альтернативой официальным кремлевским сми...это альтернатива только с точки зрения путинской псевдолиберальной "интеллигенции"!
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду