МЗС Росії поскаржиться в ОБСЄ на припинення мовлення каналу «Дождь»

МЗС Росії поскаржиться в ОБСЄ на припинення мовлення каналу «Дождь»

12 Січня 2017
1917
12 Січня 2017
17:16

МЗС Росії поскаржиться в ОБСЄ на припинення мовлення каналу «Дождь»

1917
Міністерство закордонних справ (МЗС) Росії звернеться в ОБСЄ через рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення про заборону трансляції в Україні російського телеканалу «Дождь».
МЗС Росії поскаржиться в ОБСЄ на припинення мовлення каналу «Дождь»
МЗС Росії поскаржиться в ОБСЄ на припинення мовлення каналу «Дождь»

Про це написала офіційна представниця російського МЗС Марія Захарова  у своєму Facebook.

«Це правда, що Нацрада України з ТБ зобов'язав провайдерів відключити "Дождь"? Сподіваюся, що до такої цензури київська влада ще не докотилися. Але, якщо ця інформація відповідає дійсності, ми обов'язково інформуємо ОБСЄ», - написала вона.

Нагадаємо, 12 січня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вилучила російський телеканал «Дождь» із Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України

Зокрема, телеканал «Дождь» вилучено з переліку через трансляцію в його ефірі забороненої українським законодавством реклами (закон забороняє розміщення реклами в ефірі російських телеканалів, що ретранслюються в Україні), а також через трансляцію інформації, що посягає на територіальну цілісність України («Дождь» зображає Крим як територію Російської Федерації). Рішення про вилучення має набути чинності через місяць після оприлюднення.

Зазначимо, 5 січня у Чорноморську (Одеська область) активісти громадської організації «Ветерани АТО та інваліди "Рапіра"» добилися від місцевого кабельного оператора «Клен» відключення російського телеканалу «Дождь».

Генеральна директорка російського телеканалу «Дождь» Наталя Синдєєва відреагувала на рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення (Нацради) заборонити мовлення каналу на території України.

За її словами, відповідно до умов договорів з усіма провайдерами України, мовлення «Дождя» на всій території країни здійснюється через IP-з'єднання без прямої комерційної реклами. І Нацраді, за її словами, було про це повідомлено 8 серпня 2016 року. Після цього, як зазначає Синдєєва, претензій щодо невідповідності змісту телеканалу українському законодавству «Дождь», начебто, не отримував. Крім того, за її словами, «телеканал керується російським законодавством при зображенні карти Росії».

На фото – Марія Захарова

Фото: 1smiru.ru

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1917
Читайте також
16.01.2017 10:00
Богдан Логвиненко
для «Детектора медіа»
13 108
15.01.2017 10:32
Сергій Маслобойщиков
«Детектор медіа»
3 121
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду