Нацрада знову перевірить СТБ через відрізані пальці та інший недитячий контент у дитячий час

Нацрада знову перевірить СТБ через відрізані пальці та інший недитячий контент у дитячий час

22 Грудня 2016
7674
22 Грудня 2016
15:07

Нацрада знову перевірить СТБ через відрізані пальці та інший недитячий контент у дитячий час

7674
22 грудня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу СТБ через показ ним у денний час і в прайм-тайм контенту, що може завдати шкоди дітям.
Нацрада знову перевірить СТБ через відрізані пальці та інший недитячий контент у дитячий час
Нацрада знову перевірить СТБ через відрізані пальці та інший недитячий контент у дитячий час

Моніторинг Нацради після скарг глядачів зафіксував у денному і праймовому вечірньому ефірі програми й анонси, які, на думку регулятора, можуть завдати шкоди психічному і фізичному розвитку дітей.

Мова йде про такий контент:

  • Анонс програми «МастерШеф» від 5 жовтня, у якому демонструвався непристойний жест (піднятий догори середній палець) і лунала фраза: «Я вам глотки поперегризаю»;
  • Анонс програми «Один за всіх» від 7 жовтня і сам випуск програми «Один за всіх» від 9 жовтня, у якому обговорювалося питання статевих зносин батька з коханкою;
  • Випуск програми «Хата на тата» від 7 листопада, у якому малолітня дитина купує горілку для батька, дитина п’є прозору рідину з дорослими чоловіками, батьком пропонує синові покурити;
  • Випуск програми «Битва екстрасенсів» від 13 листопада, у якому є сцени насильства і жорсткості: екстрасенси «розслідують» убивство дівчини, в якої виколоті очі та відрізані пальці, у програмі є відтворення подій, кадри крові та понівеченого тіла.

Нацрада вже звернулася до різних експертних установ з проханням надати висновки щодо спірного контенту, і до розгляду результатів перевірки матиме вже висновки експертів, повідомив член Нацради Сергій Костинський.

Заступник генерального директора телегрупи StarLightMedia і телеканалу СТБ Анатолій Максимчук повідомив, що після попередніх скарг глядачів і рішень Нацради канал СТБ закрив проекти «Детектор брехні», «Кохана, ми вбиваємо дітей» і «Врятуйте нашу сім’ю». Але, за його словами, досі залишаються певні розбіжності між Нацрадою і телеканалами в тлумаченні того, який контент може нести шкоду дітям.

Пан Максимчук запропонував Нацраді відкласти розгляд питання про призначення перевірки і спершу звернутися до експертних установ Міністерства внутрішніх справ і Міністерства юстиції, які є акредитованими судовими експертами та експертиза яких є аргументом у суді. Оскільки така експертиза є платною, канал СТБ готовий покрити її вартість. Якщо Нацрада спиратиметься у своєму рішенні на інших експертів, канал СТБ буде оскаржувати рішення регулятора в суді, відтак усе одно буде звертатися до судових експертів. На думку пана Максимчука, до висновку судових експертів мають прислухатися всі – і Нацрада, і телеканали.

Перша заступниця голови Нацради Ольга Герасим’юк пригадала, що СТБ уже раніше ставив під сумнів висновки експертів, до яких звертається зазвичай Нацрада. «Якщо ви хочете навести аргументи на свою користь – ви можете це зробити самі», - сказала вона. Заступниця голови Нацради Уляна Фещук зауважила, що висновки судових експертів допоможуть у справі, але це можуть бути два паралельні процеси – перевірка Нацради і судова експертиза за запитом СТБ.

Анатолій Максимчук сказав, що СТБ не встигне до перевірки подати якісні контраргументи, тому буде змушений звертатися до суду. Але член Нацради Олександр Ільяшенко відповів, що до розгляду результатів перевірки СТБ встигне отримати результати експертизи.

Також члени Нацради закликали пана Максимчука зайнятися саморегулюванням у цьому питанні та підписати Кодекс мовлення, який врегулює такі спірні речі.

Нагадаємо, 28 липня Нацрада оголосила попередження телеканалу СТБ за показ у денному ефірі програм і їхніх анонсів, які можуть завдати шкоди фізичному, психічному чи моральному розвитку дітей і підлітків. Мова йшла про анонси і випуски програм «Детектор брехні», «Кохана, ми вбиваємо дітей», «Слідство ведуть екстрасенси», «Я соромлюся свого тіла», «Битва екстрасенсів».

Рік тому, в грудні 2015 року, Нацрада пожаліла СТБ й не оголосила йому попередження за скандальний випуск ток-шоу «Один за всіх», у якому 14-річна та 10-річна сестри розповідають подробиці розбещення своїм батьком. Але тоді Нацрада зобов’язала канал привести діяльність у відповідність до законодавства і поставила на постійний моніторинг програми «Детектор брехні», «Я соромлюсь свого тіла», «Кохана, ми вбиваємо дітей», «Врятуйте нашу сім’ю», «Один за всіх», «МастерШеф» і «Слідство ведуть екстрасенси».

Після цього СТБ у програмах про сексуальне насильство над дітьми почав закривати обличчя дітей і приховувати їхні імена. Але цього, на думку Нацради, недостатньо для дотримання вимог законодавства про захист дітей від шкідливого контенту.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7674
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду