На дебатах у ПАРЄ зазначено, що останнім прикладом злочинів режиму Путіна є арешт журналіста Сущенка
На дебатах у ПАРЄ зазначено, що останнім прикладом злочинів режиму Путіна є арешт журналіста Сущенка
Про це представники української делегації у ПАРЄ заявили у середу, 12 жовтня, в Страсбурзі (Франція) у своїх виступах на дебатах про політичні наслідки російської агресії проти України, повідомляє «Укрінформ».
«Росія і терористи утримують ув’язнених і захоплюють нових. 30 вересня український журналіст Роман Сущенко був заарештований у Москві за сфальсифікованими обвинуваченнями у шпигунстві», - нагадала депутатам ПАРЄ перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко.
Українська парламентарка зазначила, що Росія не збирається виконувати ані рішення ПАРЄ, ані Мінські домовленості. Ірина Геращенко заявила, що українська делегація виступає за посилення санкцій проти Росії.
Голова Постійної делегації України у ПАРЄ, народний депутат Володимир Ар'єв, перераховуючи злочини режиму Володимира Путіна, зазначив, що останнім прикладом цього є арешт кореспондента «Укрінформу» Романа Сущенка.
Нагадаємо, власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві».
«Укрінформ», працівником якого є журналіст, зробив заяву щодо затримання у Москві Романа Сущенка й повідомило, що спільно з дружиною журналіста уклало угоду із адвокатом Марком Фейгіним, який захищатиме українця. 1 жовтня Лефортовський суд Москви заарештував Романа Сущенка на 2 місяці. За словами його адвоката, незрозуміло, чи відбувся суд щодо його арешту.
Міністерство закордонних справ спершу повідомило, що з’ясовує обставини затримання українського журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка на території Росії, а згодом – що вимагаєвід Росії «невідкладного» його звільнення.
Українські громадські організації вважають, що арешт журналіста інформаційного агентства «Укрінформ» Романа Сущенка в Москві треба розцінювати як наступ на свободу слова та закликають український уряд і міжнародну громадськість захистити українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму. В свою чергу, Міжнародна організація «Репортери без кордонів» закликає Росію до «негайного і безумовного» звільнення українського журналіста Романа Сущенка і зняття з нього всіх звинувачень.
5 жовтня Верховна Рада звернулася із заявою до парламентів держав-членів ЄС, США, Канади та Японії, Європейського парламенту, діючого голови ОБСЄ, міністра закордонних справ ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра та до представника Організації з безпеки та співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович із закликом консолідувати зусилля щодо звільнення українських журналістів Романа Сущенка і Миколи Семени.
Більше за темою читайте тут.
На фото - зала засідань ПАРЄ