Крим змушені залишити незалежні журналісти, і ситуація із правами погіршується - координатор Freedom House
Крим змушені залишити незалежні журналісти, і ситуація із правами погіршується - координатор Freedom House
Про це він сказав журналістам у Києві 27 вересня, передає «Радіо Свобода».
«За нашими звітами, в Криму гірше, ніж у сусідній Росії з точки зору дотримання прав людини. Думські вибори, які були проведені в Криму, не виправдовують анексію Криму. Що повинно бути на порядку денному громадянського суспільства й захисників прав людини у Криму – змушувати задіяти міжнародні інстанції. Тому що, як ми бачимо, мало хто може вплинути на ситуацію в Криму зараз. Одним із найважливіших кроків має бути постійна міжнародна присутність на півострові з боку ООН, ОБСЄ чи інших організації, оскільки незалежні спостерігачі й журналісти змушені залишити Крим», – зазначив Метью Шааф.
Він також наполіг на тому, що питання Криму не повинно бути «вирване з обговорень» на міжнародних зустрічах.
Нагадаємо, у квітні російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ».
Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.
28 квітня Миколу Семену перевели у статус обвинуваченого. Його адвокат Олександр Попков заявив, що журналіста можуть узагалі позбавити свободи пересування.
Через переслідування ФСБ Микола Семена не може залишити окупований півострів.
Такі справи, як справа кримського журналіста Миколи Семени, якого російська влада звинувачує у сепаратизмі, мають звучати на міжнародному рівні, на всіх форумах і майданчиках. Про це заявив адвокат Миколи Семени з Криму Еміль Курбедінов, який є одним із правозахисників журналіста разом з російським адвокатом Олександром Попковим.
На фото – Метью Шааф
Фото: Анна Аннітова, «Крим.Реалії»