Після запуску телевежі на Карачуні МІП візьметься за пошук фінансування вежі у Покровську – Бригинець
Після запуску телевежі на Карачуні МІП візьметься за пошук фінансування вежі у Покровську – Бригинець
Про це повідомляє сайт Міністерства інформаційної політики (МІП).
Моніторингова місія МІП, дослідивши інформаційний простір в місті Гірнику, підпорядкованому Селидівській міській раді міста Селидове (Донецька область), виявила нестабільність прийому сигналу українських телеканалів. Через близькість окупованої Донецької телевежі прийом проросійських каналів на звичайних телевізійних антенах у місті є більш впевненим, ніж україномовних.
Мер міста Сергій Коваленко зазначив, що проблему ефірного домінування сепаратистських каналів частково допомагає вирішити супутникове та цифрове телебачення «Т2».
Радник міністра інформаційної політики Олександр Бригинець заявив, що виявлену проблему допоможе вирішити встановлення нової телевежі у Покровську.
«Ще минулого року МІП розробило концепцію відновлення мовлення на захід від Донецька за рахунок побудови нової, більш високої, телевежі у Покровську. Кабмін підтримав цю ініціативу, Концерн РРТ готовий почати роботи, але досі не вирішено питання з фінансуванням. Тому, після закінчення будівництва телевежі на Карачуні, будемо знову вирішувати питання фінансування будівництва нової Покровської телевежі», - повідомив нардеп.
Комісія з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення й радіомовлення при МІП ініціювала побудову трьох телевеж у зоні АТО, одна з яких відбудовується на горі Карачун поблизу Слов’янська (Донецька область), друга буде надана партнерами і встановлена на Луганщині, а третя запланована в Покровську (Донецька область). Ця телевежа, за твердженням МІП, не лише забезпечить доступ до ефірного українського мовлення на визволених територіях, а й поширить сигнал на окуповані сепаратистами території.
Нагадаємо, висота телевежі, яку встановлюють на горі Карачун поблизу Слов'янська (Донецька область), складе 186 метрів, однак цього недостатньо, щоб українське телебачення досягало меж Донецька та інших міст, які наразі контролюються бойовиками «ДНР».
На фото - Олександр Бригинець і Сергій Коваленко
Фото: МІП