НСЖУ повідомляє, що до кінця року реформуються 270 газет
Про це повідомляє «Радіо Свобода».
За словами Сергія Томіленка, близько половини редакцій, які заявили про своє реформування згідно із законом, висловились за участь у першому етапі реформування. Близько 90% органів влади, які є співзасновниками видань, підтримали рішення цих журналістських колективів. Як зауважив перший секретар Спілки, за три роки в Україні не залишиться державних та комунальних газет, працюватимуть на ринку преси лише незалежні від влади приватні видання.
Водночас Серій Томіленко заявив, що не всюди «розлучення» колективів газет з органами влади, відбувається добровільно, є близько десятка випадків, коли колективи змушені звертатись до суду. Наприклад, районна газета «Край Камʼянецький» з Камʼянця-Подільського (Хмельницька область) виграла суд в районної ради та райдержадміністрації, які не бажали виходити зі складу засновників.
«Нарешті, з 1 січня, в Україні реалізується закон про реформування друкованих ЗМІ, про який ми дебатували більше ніж 15 років. Нарешті почались практичні кроки. Близько половини видань хочуть першочергово реформуватись. Усі пакети документів передані до Держкомтелерадіо, вже сформований перелік газет комунальних районного й обласного рівня, які включені до проекту постанови Кабінету міністрів України. Починаючи з осені, вони будуть фактично приватизовані в інтересах редакційних колективів», – зазначив Сергій Томіленко.
Нагадаємо, Громадська ради при Держкомтелерадіо під час виїзного засідання 25 липня рекомендувала Дніпропетровській обласній раді прийняти рішення про реформування обласної газети «Зоря» і укласти з виданням договір на висвітлення діяльності ради.
26 грудня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Закон набув чинності з 1 січня 2016 року.