У Чехії пройшла акція проти придушення інакомислення у Росії і за звільнення Сенцова та інших політв’язнів

У Чехії пройшла акція проти придушення інакомислення у Росії і за звільнення Сенцова та інших політв’язнів

23 Червня 2016
1227
23 Червня 2016
11:39

У Чехії пройшла акція проти придушення інакомислення у Росії і за звільнення Сенцова та інших політв’язнів

1227
У Празі активісти чеської ініціативи Kaputin пройшли з портретами українських та російських заручників Кремля до головної туристичної точки чеської столиці - Празького Граду. У числі тих, чиї портрети тримали активісти, були кримські політв'язні Олег Сенцов і Олександр Кольченко, а також зниклий в Криму Ервін Ібрагімов.
У Чехії пройшла акція проти придушення інакомислення у Росії і за звільнення Сенцова та інших політв’язнів
У Чехії пройшла акція проти придушення інакомислення у Росії і за звільнення Сенцова та інших політв’язнів

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Активісти тримали плакати з фотографіями та короткою інформацією чеською і англійською мовою про українців-політв’язнів Станіслава Клиха, Олександра Кольченка, Олега Сенцова, Юрія Ільченка.

«Хочемо привернути увагу світу до тоталітарних режимів та їхніх жертв. Я тримаю фото Ервіна Ібрагімова. Він дуже відомий серед кримськотатарської спільноти. Чоловік зник минулого місяця у Криму напередодні важливого суду. Свідки кажуть, що його викрали люди, вдягнені у форму російської дорожньо-патрульної служби. Ми непокоїмось, що з ним», – сказав один із організаторів акції Отакар Ван Ґемунд.

Екс-депутат міськради, член виконкому Всесвітнього конгресу кримських татар Ервін Ібрагімов зник у Бахчисараї (окупований Росією Крим) в ніч на 25 травня. Його машину знайшли посеред дороги. Зниклий збирався із членами Меджлісу 25 травня вирушити до Судака, де був запланований суд над кримськотатарськими активістами. У кримському управлінні Слідчого комітету Росії заявляють про продовження пошуків зниклого.

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року  Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав українського кінорежисера Олега Сенцова винним в організації терористичного угрупування і засудив його до 20 років колонії суворого режиму. Українському активісту Олександру Кольченку суд присудив 10 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Міністерство юстиції України надіслало  російській стороні запит щодо повернення на територію України Олега Сенцова, Юрія Солошенка, Олександра Кольченка і Геннадія Афанасьєва. Мін’юст України зажадав від Москви виконання конвенції про передачу засуджених, відзначаючи, що вони знаходяться у важкому стані, для деяких існує загроза життю. 14 червня українських політв’язнів Юрія Солошенка і Геннадія Афанасьєва було звільнено завдяки обміну на журналістів Олену Гліщинську і Віталія Діденка, яких було затримано в Україні у 2015 році за підозрою у сепаратизмі.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заяляє, Росія і Україна продовжують переговори щодо обміну різних кандидатур. Він висловив сподівання, що «спільна робота» ведеться також із повернення в Україну засудженого у Росії Олега Сенцова. За його словами, остаточні рішення з російського боку буде приймати Володимир Путін. Дмитро Пєсков також визнав, що контакти із російською стороною підтримує Віктор Медвечук.

Раніше у Росії заявляли, що остаточне рішення щодо долі Олега Сенцова та інших засуджених прийматимуть федеральні суди РФ.

Питання якнайшвидшого звільнення громадян України Олега Сенцова, Миколи Карпюка та Станіслава Клиха буде як пріоритетне підніматися на переговорах в Мінську, повідомив прес-секретар Президента України Святослав Цеголко.

На фото - Олег Сенцов

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1227
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду