12:32
Вівторок, 7 Червня 2016

На Донбасі хочуть звести нову телевежу, сигнал з якої досягне Донецька

У місті Красноармійську Донецької області розглядається можливість встановлення нової телевежі висотою 180 метрів, сигнал з якої досягне Донецька.
На Донбасі хочуть звести нову телевежу, сигнал з якої досягне Донецька
На Донбасі хочуть звести нову телевежу, сигнал з якої досягне Донецька

Про це повідомляє кореспондент «Детектора медіа» з кількаденного виїзного засідання Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики, яке триває у Донецькій та Луганській областях (на фото - учасники виїзного засідання).

Як розповіли представники Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення, приблизна вартість телевежі в Красноармійську становить 20 млн грн, але для неї ще навіть не виконані проектні роботи.

Для порівняння: спорудження нової телевежі на горі Карачун поблизу Слов’янська і Краматорська обходиться державі у 9 млн грн. Встановлення телевежі в Красноармійську удвічі дорожче, тому що там потрібна зовсім інша технологія та більший обсяг робіт. Раніше заступниця міністра інформаційної політики Тетяна Попова в коментарі «Детектору медіа» повідомляла, що на встановлення телевежі під Донецьком потрібно не менше 10 млн грн.

Учасники виїзного засідання парламентського комітету відвідали також радіотелевізійний передавальний центр на горі Карачун та особисто переконалися в тому, що там розпочався монтаж нової 180-метрової телевежі. Телевізійний сигнал з нової телевежі охоплюватиме територію радіусом до 65 кілометрів, радіосигнал – до 100 кілометрів (залежно від потужності передавачів). Споруду планують ввести в експлуатацію восени 2016 року. Вартість спорядження об’єкту – 9 млн грн.

Конструкції майбутньої 180-метрової вежі на Карачуні

Нині на Карачуні функціонує тимчасова телевежа висотою 34,5 метри. На ній встановлені передавачі 15 телеканалів і семи радіостанцій. Найпотужніший передавач – Національної телекомпанії України («UA: Перший»), його потужність – 2,5 кВт.

Тимчасова вежа на Карачуні

Обладнання в радіотелевізійному передавальному центрі на Карачуні

Передавальне обладнання ТРК "Україна"

Нагадаємо, колишню телевежу на горі Карачун висотою 200 метрів було підірвано терористами в липні 2014 року. Унаслідок цього північ Донеччини опинився без сигналу українських мовників. У квітні 2015 року на Карачуні було змонтовано тимчасову польову телевежу висотою 30 м, завдяки чому відбувся запуск мовлення українських телеканалів і радіостанцій.

Повною мірою вирішити проблему можна лише встановленням нової телевежі. Технічні проблеми і тривалісь тендерних процедур затягнули цей процес, яким займається Концерн РРТ.

У листопаді 2015 року прокуратура Краматорська оголосила в розшук підозрюваного у керуванні озброєною групою осіб, яка захопила телевежу на Карачуні у квітні 2014 року.

У квітні 2016 року радник міністра інформаційної політики, народний депутат Олександр Бригинець повідомив, що телевежу на Карачуні буде встановлено до річниці визволення міста від проросійських сепаратистів – тобто у липні 2016 року.

На початку травня стало відомо, що на гору Карачун завезено перші конструкції нової 180-метрової телевежі. Наприкінці травня Олександр Бригинець повідомив, що телевежа готова до встановлення, а для початку монтажу конструкцій потрібне погодження Держбудінспекції.

Наприкінці травня міністр інформаційної політики Юрій Стець заявив, що відновлення українського мовлення на контрольовані українською владою і окуповані сепаратистами території здійснюється без залучення коштів із держбюджету. За його словами, Мінфін поки не дає згоди на виділення грошей на побудову нової телевежі на Донбасі, яка могла б забезпечити покриття регіону українським мовленням.

Фото - Світлана Остапа

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1615
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop