Нова черга «панамського архіву»: компаніями в офшорах володіють 165 громадян України, у тому числі - Порошенко та Ложкін (ДОПОВНЕНО)
Нова черга «панамського архіву»: компаніями в офшорах володіють 165 громадян України, у тому числі - Порошенко та Ложкін (ДОПОВНЕНО)
На сайті Offshore Leaks міститься інформація про більш ніж 320 тисяч офшорних компаній, серед яких 469 пов'язані з Україною. Згідно з цими даними офшорами володіють 165 громадян України, також українці зареєстрували 195 офшорних фірм. Про це повідомляють «Главком» і «Українська правда».
«База даних містить інформацію про майже 320 тисяч офшорних компаній… Дані охоплюють період майже 40 років - до кінця 2015 року - і мають посилання на людей і компанії в більш ніж 200 країнах і територіях», - вказано на сайті Offshore Leaks.
За запитом «Україна» база видає дані на 469 офшорних компаній, 643 фізичні особи, 558 адрес компаній та 20 посередників (фізичних та юридичних осіб).
Як повідомляє «Українська правда», в документах є офшори, зареєстровані на Президента України Петра Порошенка, голову Адміністрації Президента Бориса Ложкіна, колишнього прем’єр-міністра України Павла Лазаренка, мера Одеси Геннадія Труханова, який значиться як громадянин Росії.
Інформація щодо Петра Порошенка
Зокрема, глава Адміністрації Президента Борис Ложкін є акціонером компанії Integrity International Holding Limited, пов'язаної з Британськими Віргінськими островами та Кіпром. Крім нього акціонерами цієї офшорної компанії є його бізнес-партнери Валентин Резніченко (голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації), Олексій Логвиненко, Анатолій Бурбеза, Григорій Шверк (народний депутат), Вадим Горяінов, Олександр Михайлов. У жовтні 2015 року народний депутат, екс-журналіст Сергій Лещенко писав про компанію Integrity International Holding Limited та її акціонерів у контексті кримінальної справи щодо Бориса Ложкіна, Григорія Шверка та Світлани Шиян за підозрою у відмиванні грошей.
Крім того в офшори була виведена кондитерська компанія «Конті», бенефіціарами якої є брат бізнесмена Ріната Ахметова Ігор та екс-депутат, член «Опозиційного блоку» Борис Колесніков. Компанія була зареєстрована у грудні 2014 року у Британських Віргінських островах.
Крім Ріната Ахметова та Бориса Колеснікова бенефіціарами вказані дружина пана Колеснікова Світлана, екс-регіонали Сергій Кий та Юрій Чертков, син донецького бізнесмена Михайла Ляшка В’ячеслав, а також дружина покійного гендиректора ФК «Шахтар» Жигана Такташева Раїса з дітьми Ельмірою та Ренатом.
У базі даних також можна побачити всі 26 офшорних компаній, зареєстрованих на сина екс-прем'єра Миколи Азарова Олексія. Всі фірми зареєстровані у 2012 році, коли його батько був прем’єром.
Також у документах вказаний Олександр Клименко, який є бенефіціаром компанії PROVECO SERVICES LIMITED, зареєстрованої ще в 1995 році на Британських Віргінських островах. Клименко - колишній депутат від «Нашої України»-«Народної Самооборони» у ВР четвертого скликання з 2007 по 2012 рік. З жовтня 2013 - голова УНП.
Вчора, 9 травня, стало відомо, що Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) опублікує нові документи про більш ніж 200 тис. офшорних компаній о 21.00 за київським часом.
Нагадаємо, 3 квітня Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) опублікував матеріали, з яких випливає, що деякі глави держав і відомі люди мають відношення до офшорів у Панамі. Розслідування було засновано на документах юридичної фірми Mossack Fonseca.
У журналістів з усього світу виявилося близько 11,5 млн різного роду документів, в яких містяться дані про офшорні компанії і рахунки 128 політиків і офіційних осіб, а також 29 мільярдерів зі списку Forbes. Серед них - 12 світових лідерів, їх наближені і родичі.
Анонімне джерело, причетне до витоку «панамського досьє» фірми Mossack Fonseca, пояснило мотиви надання документів журналістам. Чоловік, який назвав себе Джон Доу, звернувся до аудиторії, помістивши заяву у німецькій газеті Süddeutsche Zeitung, журналістам якої він передав документи Mossack Fonseca. У заяві зазначено, що суди по всьому світу «абсолютно не впоралися зі своїм завданням - розібратися з метастазами офшорних зон, розкиданих по планеті».
«Я вирішив розповісти про роботу Mossack Fonseca, бо вважаю, що її засновники, співробітники і клієнти повинні понести відповідальність за ту роль, яку зіграли в її злочинах, з яких поки що розголошена лише частина», - зазначено в заяві.