У прифронтовій зоні Луганщини ускладнений доступ до українського мовлення - Олександр Бригинець
У прифронтовій зоні Луганщини ускладнений доступ до українського мовлення - Олександр Бригинець
Про це повідомляє сайт Міністерства інформаційної політики України (МІП).
Водночас, за словами радника міністра, ситуація з українським мовлення покращується в інших районах Луганщини.
«В Новоайдарському районі Луганської області ситуація з українським мовленням умовно ділиться на дві частини. В прифронтовій зоні доступ до українського ТБ і радіо ускладнений, а от на інших територіях ситуація значно покращилася - до загальнонаціональних телеканалів додалися три - обласне телебачення «ЛОТ», приватний обласний канал «Ірта» та місцеве обласне радіо «Пульс», яке особливо дошкуляє окупантам з так званої «ЛНР»», - передає із зони АТО Олександр Бригинець.
Він повідомляє, що окупаційна влада вже неодноразово приймала рішення про глушіння наших сигналів, але з того боку лінії розмежування сигнал нашого радіо і далі успішно приймають.
Олег Юрченко у свою чергу зазначив, що «якби не російський страх нашої правди, можливості для прийому були б у місцевих жителів значно кращі».
Ускладнює прийом також те, що частина Новоайдарського району знаходиться в низині на лівому березі Сіверського Донця, і високі схили перекривають сигнал.
Як повідомляє МІП, Комісія з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при міністерстві шукає як механізм передачі сингалу централізовано, так і розробляє систему точкового інформування.
Нагадаємо, Міністерство інформаційної політики повідомило, що 10 березня завдяки встановленню передавача відновлено мовлення «Українського радіо» у прифронтовому місті Попасній (Луганська область) на частоті 102, 5 FM.
У лютому Комісія з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при Міністерстві інформаційної політики (МІП) України прийняла рішення посилити потужність передавальної техніки в Луганській області з метою відновлення українського мовлення.
Фото: МІП