Визначено переможців конкурсу короткометражок Wiz-Art, які зніматимуться у Львові

Визначено переможців конкурсу короткометражок Wiz-Art, які зніматимуться у Львові

25 Серпня 2015
2306
25 Серпня 2015
14:02

Визначено переможців конкурсу короткометражок Wiz-Art, які зніматимуться у Львові

2306
Визначено переможців конкурсу короткометражок Wiz-Art, які зніматимуться у Львові
Визначено переможців конкурсу короткометражок Wiz-Art, які зніматимуться у Львові

Журні визначило три проекти, що стали переможцями конкурсу кінопроектів ігрових короткометражних фільмів соціального спрямування від львівської від мистецької формації Wiz-Art.

 

Усього на конкурс надійшло 45 заявок кінопроектів. У другий тур потрапило 15 проектів. У конкурсі взяли участь в основному молоді сценаристи та режисери з Києва і Львова. Конкурсанти представили проекти про АТО, ціну миру і жертву кожного, вимушене переселення і «нове життя».

 

22 серпня у рамках конкурсу відбувся пітчинг проектів ігрових короткометражних фільмів.


За результатами пітчингу, журі обрало трьох переможців:

 

-Андрій Бондаренко, «Зустріч»;

-Катерина Горностай, «Згущівка»;

-Тарас Дронь, «Там, де сходить сонце».

 

Проекти-переможці отримають повне або часткове фінансування на кіновиробництво. Сума фінансування щодо кожного проекту буде визначатись окремо та складатиме не менше 25 тис. грн на один фільм. Обов'язкова умова для конкурсантів - зйомки їхніх фільмів мають відбуватись у Львові чи Львівській області із частковим залученням місцевих кінопрофесіоналів і волонтерів. Організатори виступлять (спів)продюсерами трьох проектів-фіналістів.

 

Готові короткометражні фільми автори представлять на початку грудня.

 

До складу журі увійшли Катерина Сліпченко, Остап Костюк та Дмитро Сухолиткий-Собчук. Катерина Сліпченко - кінокритикиня і мистецтвознавиця, авторка текстів для «Zaxid.net» та «Дзеркало тижня», а також незмінна оглядачка Каннського кінофестивалю. Остап Костюк - режисер документальної стрічки «Жива ватра», котра здобула спеціальну нагороду журі на канадському фестивалі Hot Docs у номінації «світова повнометражна документалістика». Дмитро Сухолиткий-Собчук - режисер та сценарист, автор низки короткометражних фільмів та повнометражної документальної стрічки «Красна Маланка», а також засновник сценарної платформи Terrarium.

 

Катерина Сліпченко прокоментувала публічне представлення кінопроектів: «Перш за все, я бачу спільну проблему для всього українського кіно, вона тягнеться з пітчинга в пітчинг і наразі ніяк не вирішується, - це акторська гра. Акторська майстерність одна з основних складових фільму, однак молоді режисери трактують її як щось другорядне. Друге, це питання української мови, яка дуже часто у фільмі звучить неприродно, що теж чомусь вважається маловажливим. Хоча коли ми дивимося готовий фільм, - це перше, що ріже вухо, або навпаки. Українська як колись звучала неприродно, так, як не дивно, і досі».

 

Остап Костюк сказав: «Вивляється, що в останній момент подали найбільше заявок і, на щастя, вже є з чого вибрати. Дивна річ: усі жаліються на відсутність бюджетів, але коли з'являється можливість фінансування, - раптом замало ідей. Проблема і в тому, що люди не готові знімати, навіть на пітчингу ми бачимо проекти, не готові до зйомки. Дуже часто нам показують сценарій, локації, до вибору інтр'єри і дизайн одягу, але режисери не мають акторів. А слабке місце українського кіно - саме у театральності акторів, відсутності органіки у їхній грі. Чомусь конкурсанти роблять ставку на якісь візуальні речі, а не на життя у кадрі. А позитивне: є принаймні 5 прекрасних сценаріїв для короткого метру, і є люди, які мають досвід і можуть це зняти».

 

Дмитро Сухолиткий-Собчук розповів про свої враження після пітчингу: «Є багато цікавих ідей. На мою думку, є два сценарії, які мінімальними засобами можуть розказати дуже хорошу історію певного переосмислення нашого сьогоднішнього контексту. Хтось з конкурсантів має досвід і команду, але історія не оригінальна і треба її правити. А хтось абсолютно не готовий, проте історія блискуча. Пітчинг для мене змінив відсотків 20 вражень від поданих кінопроектів: дав зрозуміти, хто більше в контексті професії, а хто геть аматор і не розуміє, про що говорить».

 

Нагадаємо, у червні львівська мистецька формація Wiz-Art за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» оголосила конкурс кінопроектів ігрових короткометражних фільмів соціального спрямування.

 

Тема конкурсу: примирення, соціальна інтеграція у суспільстві та постконфліктне врегулювання. Його організатори мають на меті надання фінансової підтримки кінематографічних проектів, що є «художньою рефлексією на час, в якому ми живемо».

 

До участі приймалися проекти ігрових фільмів до 15 хвилин.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2306
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду