Найєм звернувся в міліцію через застосування сили проти нього в «Укрнафті»

Найєм звернувся в міліцію через застосування сили проти нього в «Укрнафті»

23 Березня 2015
8485
23 Березня 2015
10:57

Найєм звернувся в міліцію через застосування сили проти нього в «Укрнафті»

8485
Найєм звернувся в міліцію через застосування сили проти нього в «Укрнафті»
Найєм звернувся в міліцію через застосування сили проти нього в «Укрнафті»

Народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Мустафа Найєм написав заяву в міліцію щодо застосування до нього сили для недопуску в будівлю компанії «Укрнафта» увечері в неділю, 22 березня.

 

Про це він повідомив у Facebook у ніч на 23 березня, після інциденту з охороною в «Укрнафті» й розмови з головою Дніпропетровської ОДА, олігархом Ігорем Коломойським.

 

«Мене справді не пустили всередину будівлі попри положення закону про статус народного депутата, яке дозволяє члену парламенту безперешкодно входити на територію будь-якого підприємства, незалежно від форми власності й підпорядкування. Побиття до півсмерті не було. Але при спробі увійти в будівлю до мене справді застосували силу. Написав заяву в міліцію, вказавши, що все це відбувалося в присутності керівництва "Укрнафти"», - написав депутат.

 

Увечері 22 березня «Українська правда» повідомила, що під будівлею «Укрнафти», вхід до якої заблокували автоматники, сталася сутичка між представниками «охорони» будівлі та народним депутатом Мустафою Найємом. Зі слів пана Найєма, на його прохання потрапити всередину будівлі заступник голови правління «Укрнафти» Віктор Захаров заявив, що не може цього дозволити, оскільки «проводяться роботи».

 

«Після того як сам Захаров пішов всередину будівлі, я пішов за ним. Біля вхідних дверей сталася сутичка між мною та людьми у камуфляжі. Один з них - у цивільному - вдарив мене кілька разів. Потім били по ногах, відштовхуючи від дверей», - розповів пан Найєм.

 

Він також зазначив, що просив дозволити переконатися, що в приміщенні немає озброєних людей. За його словами, в отвір відчинених дверей було видно, що весь перший поверх будівлі заповнений людьми з металевими щитами. Відштохвнувши нардепа від входу до будівлі, люди у камуфляжі закрили двері і не виходиди на вулицю.

 

 

 

 

 

За офіційним даними, у будівлі компанії перебувають співробітники охоронної компанії, співзасновником якої є сама «Укрнафта», повідомив у Facebook Мустафа Найєм. За його даними, «ця компанія отримала ліцензію на надання подібних послуг зовсім нещодавно, і в її співробітників немає права на носіння автоматичної вогнепальної зброї».

 

Депутат дивується, яким чином «у центрі столиці пересуваються бронемашини без розпізнавальних і номерних знаків, чому співробітники охоронної фірми озброєні бойовою вогнепальною зброєю, від кого захищається компанія, 50+1% якої належить державі? І чому її захищає не держава, а приватні охоронні фірми?», - цікавиться Найєм, який планує спрямувати запити на ці теми в «Укрнафту», СБУ, Генпрокуратуру й МВС.

 

Найєм наголошує, що «зведення барикад» у будівлі «Укрнафти» співало з ухваленням закону про акціонерні товариства. Він пояснює: якщо закон набуде чинності, у держави з'явиться реальна можливість змінити лояльне до Ігоря Коломойського керівництво «Укрнафти» на керівництво, більш лояльне до держави.

 

Як нагадує «Українська правда», минулого четверга в «Укртранснафті» відсторонили голову наглядової ради Олександра Лазорка, після чого той забарикадувався, а «розбиратися» в державну компанію приїхав Ігор Коломойський, який назвав зміну керівництва рейдерством. У неділю, 22 березня, він сказав, що в «Укрнафту» приїхав, аби запобігти рейдерському захопленню.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8485
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду