13:00
Середа, 30 Вересня 2020

Медведчук проти відеоігор. Моніторинг інформаційних каналів 7‒13 вересня 2020 року

2 076
Російська армія захистила Крим від України, українська нація проживає лише в п’ять областях, а Медведчук захищає історію від відеоігор.
Медведчук проти відеоігор. Моніторинг інформаційних каналів 7‒13 вересня 2020 року
Медведчук проти відеоігор. Моніторинг інформаційних каналів 7‒13 вересня 2020 року

Місцеві вибори наближаються й політичні партії шукають все більше ворогів, боротьбу з якими можна продати виборцям. Прямий раптом виступив проти нової нормандської зустрічі, а ZIK розповів про боротьбу Віктора Медведчука з відеоіграми.

Спільна інспекція Зеленського

Головною темою для інформаційних каналів аналізованого тижня стала україно-російська війна: офіційний зрив перемир’я та скасована спільна інспекція українських позицій. Прямий та канали Медведчука традиційно зайняли полярні позиції. Хоча обоє звинувачували Зеленського.

На каналі Петра Порошенка нинішнього президента критикували за буцімто слабку міжнародну позицію, домовленості з агресором та невдале головнокомандування. Сергій Рудик, наприклад, розповідав про начебто скорочення кількості техніки та особового складу на фронті, а Ігор Лапін — про приховування смертей. Крім цього, Лапін говорив про якісь «обязи Зеленського перед Путіним, взяті в Омані...», так, наче це загальновідомий доведений факт. Ведучий Микола Вересень поєднав в одній конспірологічній теорії те, що Зеленський — слабкий президент, і те, що він не виконав авансу Путіну. Ведуча Світлана Орловська переконувала, що позиція нинішньої влади по Донбасу слабка, а також звинувачувала керівництво держави у зниженні рівня міжнародних зустрічей та смертельній політиці замирення. Павло Розенко переконував, що Зеленського не цікавить Україна, відновлення територіальної цілісності чи повернення Криму з Донбасом, а цікавить лише його власний рейтинг. Також Розенко стверджував, що Зеленський фактично так і не став президентом. Але найгучнішу заяву тижня на Прямому зробила все ж ведуча Світлана Орловська: «Дай Бог, щоб не спрацювало на користь можливої зустрічі Нормандської четвірки. Тому що там де присутній, як верховний головнокомандувач, президент Володимир Зеленський, там спрацьовує лише чомусь на користь Путіну та Росії, а не Україні». Тотальна дискредитація участі президента в міжнародній політиці? Не перестаємо дивуватися глибинам Прямого.

Голландський кут у кіно використовують, щоби показати душевні переживання героя

На каналах Медведчука владу звинувачували не в тому, що вона буцімто пішла на співпрацю з бойовиками, а в тому, що вона її зірвала. «Президент Зеленський під тиском "порохоботів" скасував спільну з ОРДЛО інспекцію українських позицій», — це не заява якоїсь Олени Лукаш, а закадровий анонс теми програми на NewsOne. Пізніше ведуча Діана Панченко повторила схожу позицію вже в ефірі: «Партія війни почала голосно кричати про зраду і буквально одразу влада злякалася». До речі, щодо «партії війни» — це не одноразовий ярлик, ведуча — українська піратська копія Скабєєвої — постійно вживає цей вислів в ефірі. А про те, що Росія не дотримується домовленостей, тут, звісно ж, мовчать.

Насправді канали Медведчука останнім часом усе більше нагадують офіційну пресслужбу якогось Пушиліна. Олена Лукаш на NewsOne, наприклад, називає терористичні утворення «несдавшийся Донбас». Хоча ці території буквально окуповані. Ведучий Ростислав Сухачов на ZIK обурюється: «Якщо немає окопів, в чому проблема?! Ну, якщо немає окопів, покажіть їх! Хай вони теж покажуть». По-перше, ми вже показали їх ОБСЄ. По-друге, бойовики відмовилися від візиту у відповідь. Нардеп «ОПЗЖ» Віктор Чорний на «112» фактично розповідав про громадянську війну, кажучи, що «та сторона» конфлікту — це самопроголошені республіки. Але найбільш кричущими заявами були пояснення пропагандистів, чому на фронті зірвалося перемир’я. Ведучі ZIK та Віктор Чорний зійшлися на тому, що вогонь відновився, бо Україна не просувалася у виконанні Мінських домовленостей. Фактично ZIK звинуватив Україну в тому, що її військових убили. А «Путин виноват» стало для каналу не більше ніж іронічною фразою.

В інший час NewsOne, ZIK та «112» просто демонізували Україну. Ведучий ZIK Ростислав Сухачов заявляв: «Понад шість років на Донбасі триває конфлікт. За цей час змінилися два президенти, два парламенти і чотири уряди. І жоден із них нічого не зробив, щоби люди на Сході жили гідним життям. Натомість принижують і звинувачують». Віктор Чорний на ZIK казав, що частина влади не визнає жителів сходу українцями. Ведуча Діана Панченко на NewsOne пропонувала владі визнати, що вона не хоче повертати Донбас, адже боїться. Вадим Карасьов стверджував, що Україна проводить таку гуманітарну та економічну політику, наче окупованих територій уже немає.

Поки Сухачов демонізує Україну в кадрі, ZIK добиває глядачів у стрічці

А от ведучий Артем Овдієнко на 24-му каналі не бачив «якоїсь особливої зради» у спільному інспектуванні позицій. Мовляв, подібні інспектування вже відбувалися раніше, не варто ними маніпулювати.

Інші цікаві цитати й маніпуляції тижня

У рамках своєї війни з національною пам’яттю російські пропагандисти докотилися до відеоігор. На ZIK 10 вересня процитували Віктора Медведчука (повна версія тут): «Зазнавши фіаско в спробах применшити подвиг народів СРСР в ході Великої Вітчизняної війни, переживши невдачу з просуванням Томосу [...] УІНП обрав інший шлях, роблячи акцент на ігровій складовій, тобто на поліваріантності дій Учасника історичного процесу, яким може стати кожен в ігровій реальності, а значить, на створенні безлічі варіантів історії». Ведучий Ростислав Сухачов у своєму анонсі теж зробив акцент саме на історії: «... такі ігри можуть створювати велику кількість варіантів історії». А в чому проблема? По-перше, всі художні твори за визначенням створюють варіанти історії, адже вони не документальні. По-друге, невже Медведчук пропонує ввести тоталітарну цензуру у відеоіграх, аби там можна було лише повторювати реальні історичні події? Раніше Кремль уже жалівся в ООН на буцімто «нацизм» в українській відеогрі. Чекаємо, коли «ОПЗЖ» почне влаштовувати патріотичні летсплеї за СРСР у якій-небудь Red Alert.

Колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін на «Еспресо» розповідав, що попередня влада практично не звинувачувала попередників у своїх бідах. Це що, жарт якийсь?! Та лише історію про сто тисяч гривень на Єдиному казначейському рахунку ми чули сто тисяч разів. Це вже не кажучи про знищення армії, корупційну систему й усі інші, варто визнати, часто об’єктивні претензії до Януковича.

Ведуча Діана Панченко на NewsOne обурювалася, чому риторика влади щодо Росії, наприклад 9 травня, ніяк не змінюється. Можливо, тому що Росія ніяк не перестає вбивати українців? У цій же програмі ведуча критикувала слова очільника МЗС Дмитра Кулеби, що цивілізацію на значні території Росії принесли українці. Псевдожурналістка натякала, що це може завадити нормалізації стосунків з агресором.

Однією з найбільш абсурдних тем тижня від каналів Медведчука стала новина про проліт американських бомбардувальників над територією України. В’ячеслав Піховшек із цього приводу процитував лише думку «ОПЗЖ» та російської армії. Що натякає. Зокрема, вірний ведучий Медведчука переказав слова власника про те, що ця ситуація може призвести до ядерних ударів на території України. Роздмухували тему й на ZIK. Ведуча Анастасія Дайнод вирішила, що коли українці побачили літаки на Flightradar, то почалася паніка. У кого, в Медведчука? Ведучий Ростислав Сухачов іронічно запитував, чому літаки тренувалися над нашою територією, невже будуть бомбардувати нас? Мабуть, пояснення на кшталт «планове патрулювання» та «поліпшення взаємосумісництва країн» пропагандистам не подобаються.

ZIK звинуватив Віталія Шабуніна в закликах до повалення влади та розповів про «чорну невдячність соросятні». Тему для токшоу канал роздув із поста антикорупціонера у фейсбуку, де є слова «... масовий, мирний спосіб зносити Зеленського». При цьому ZIK чомусь не показав допис повністю. Ймовірно, на каналі не бояться звинувачувати людей у злочинах, але бояться показати прізвище хазяїна: «Дякуючи Зеленському, Медведчук і росіяни контролюють три надважливі напрямки правоохоронної системи…»

«112» взяв інтерв’ю в Андрія Деркача. Головний проросійський викривач сучасності цілу годину займався різноманітними викриттями. Але щоб ви розуміли їхній рівень: Деркач натякнув, що частина коштів «Нафтогазу» та української залізниці йдуть на фінансування Black Lives Matter.

Анатолій Шарій на «112» вирішив захистити Віктора Медведчука й заявив, що передивився майже всі виступи платформодавця за 3-4 роки та не знайшов у них жодного слова про «раздел страны, сепаратизм, экстремизм». Погано шукав.

Ведуча ZIK Анастасія Дайнод обурювалася, що Петро Порошенко під час маршу на День незалежності використав військових як масовку. Вона колись взагалі дивилися канали Медведчука 9 травня?

У той же час на «Еспресо» 9 вересня розповідали, як Порошенко героїчно ходив через натовпи тітушок, а от для Зеленського зараз, мовляв, у Хмельницькому перекривають парк. Заради Порошенка якось перекривали чотири тролейбусних маршрути. Але не будемо про це.

До речі, про поганого Зеленського. Віталій Портников на «Еспресо» стверджував, що після парламентських виборів минулого літа Україна перестала бути нормальною парламентською демократією й майже рік прожила в умовах авторитарної держави. Він порівняв узурпацію влади Зеленським із часами Януковича. Хоча й уточнив, що політики добилися цього різними шляхами.

Рінат Кузьмін на «112» переконував, що українській владі вигідно, щоб «ОПЗЖ» виграла місцеві вибори: «Возможность компромиссов, создание коалиций соответствующих, учет интересов разных социальных групп». Пізніше Кузьмін прямо агітував за свою партію, мовляв, вона знає, як врятувати країну та повернути територіальну цілісність. Як жарт припустимо, що Нацрада зверне увагу на таку рекламу під час виборчої кампанії. А поки можете подивитися на соціологію від «112» щодо виборів у Верховну Раду: «Слуга народу» (25,4 %), «ОПЗЖ» (22,2 %). Реальні рейтинги дають «ОПЗЖ» третє місце та на 6 % голосів менше. Але просто оцініть назву компанії, яку цитує «112», — «Роботизовані телесистеми». Вони вже навіть не стараються.

Вадим Карасьов на NewsOne заперечував, що Голодомор мав етнічний характер, адже ним буцімто займалися представники української компартії. А для злочину важлива особа злочинця чи жертви?

Не обійшли канали Медведчука й питання мови. Вибори ж. Ірина Паламар на NewsOne стверджувала, що в Україні існує радикальний екстремізм, який повторює ідеї Mein Kampf: «Україномовне населення має повністю бути в Україні, а російськомовне населення воно не має права взагалі, ну якби, існувати». Якась мама школярів на NewsOne заявляла, що якщо Україну будують лише для української нації, державу доведеться скоротити до п’яти областей. Ведуча цього ж шоу називала перехід на українську «карколомними змінами». А бонусом тримайте Сніжану Єгорову, яка обурилися тим, що присутній на програмі «мужчина позволял себе поучать чужую женщину». Ей, ставлення до жінок як до власності!

«Помремо, але російське не купимо. Головний санітарний лікар Віктор Ляшко поклявся не закуповувати російську вакцину від коронавірусу», — переповіли слова чиновника на NewsOne. «Сьогодні офіційно на законодавчому рівні в Україні заборонено використовувати імунобіологічні препарати, виготовлені в країні-агресорі», — сказав насправді Ляшко. Причому NewsOne пізніше сам же й подав його цитату в ефір.

«Слуга народу» Євгеній Шевченко знову виступив проти рідної політсили. На NewsOne нардеп сказав, що в його фракції є 50 людей, які роблять усе, щоб на Донбасі не було миру. І заявив, що Зеленський боїться радикалів.

А гран-прі тижня та промовисті погляди в бік Нацради заслуговує ZIK за випуск токшоу «19» 9 вересня. У його ефірі прямо заперечували анексію Криму. Юрій Дудкін розповів, що Крим не зміг змиритися з тим, що було на Майдані. Сказав, що кримчани зробили, що хотіли, а хотіли вони буцімто вийти з України. Прямо заперечив «анексію» Криму, адже вона буцімто пройшла без насильства. Та заявив, що російська армія захищала Крим від української армії та вбивств як на Майдані. Ну все, більшого колабораціонізму не можна навіть вигадати. За шість років після анексії Криму російська пропаганда дійшла до того, що може розповідати на українських телеканалах, що російська армія захищала Крим.

Виготовлення цього моніторингового звіту стало можливим завдяки фінансовій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що була надана через проект «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Ця програма зміцнює українські медіа та розширює доступ до якісної інформації.  Зміст матеріалів є виключно відповідальністю громадської організації «Детектор медіа» та не обов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2076
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду