З першої цифри

26 Лютого 2010
32121
26 Лютого 2010
09:00

З першої цифри

32121
Впровадження цифрового мовлення і далі стоятиме на місці, як воно стоїть вже понад два роки, якщо…
З першої цифри

Протягом 2009 року аналізувалися причини гальмування розвитку цифрового наземного телебачення.

 

Називалися дві основні причини:

 

1. Відповідно до заяв представників Національної ради, це були проблеми з розрахунками та міжнародною координацією частотних присвоєнь для цифрового мовлення, які проводить Український державний центр радіочастот (УДЦР).

 

2. Відповідно до заяв зв'язківців, це було непрозоре ліцензування телекомпаній на мовлення на тих частотах, щодо яких УДЦР висновки все-таки надало.

 

На жаль, до цього часу з вирішенням проблем розрахунків частотних присвоєнь та ліцензування зроблено дуже мало. Це проявилось і в тому, що хоча Концерн РРТ (згідно з урядовим дорученням і наданими через Адміністрацію зв'язку висновками УДЦР щодо можливості використання частотного ресурсу) встановив передавачі для трансляції програм мультиплексу МХ-2 (Перший національний, «Інтер», «1+1», К1, К2, НТН, 24 канал, «Мегаспорт», УР-1, УР-2, УР-3) в дев'яти обласних центрах України, нині (після тестування) їх вимкнено. Причина - відсутність у Концерну РРТ відповідної ліцензії чи дозволу Нацради на тестову трансляцію. У цьому конкретному випадку, як в краплі води, видно море проблем української цифри: неузгодженість роботи двох державних органів.

 

Настав час повернутися до публічного обговорення телевізійною громадськістю проблем регулювання щодо впровадження цифрового телебачення. Але оскільки дискусії до цього часу велися досить хаотично - то відносно ліцензій, то частот, то місць у мультиплексах, то фінансування, то технічного рішення - дозволю собі підсумувати і висловити власне бачення з чого треба починати і чому.

 

Здається, немає необхідності когось переконувати в доцільності створення в Україні двох багатоканальних цифрових телемереж на 2-х частотах для наявних телепрограм загальнонаціонального аналогового ефірного мовлення. Нацрада назвала їх мультиплексами МХ-2 і МХ-3 і роздала загальнонаціональним мовникам місця таким чином:

 

МХ-2:

1 НТКУ (Перший національний)

2 ТРК «Студія "1+1"» у формі ТОВ («1+1»)

3 АТЗТ «УНТК» («Інтер»)

4 ТОВ «МК ТРК "ІСТV"»

5 ТОВ ТРК «Експрес-Інформ» (5 канал)

6 ЗАТ «Новий канал» (Н)

7 ЗАТ ММЦ-СТБ (С)

8 ЗАТ «ТРК "Україна"» (ТРК «Україна»)

9 ТОВ «ТС "Служба інформації" (НТН)

 

 

МХ-3:

1 ЗАТ «ТК ТЕТ» (ТЕТ)

2 ВАТ «ТК ТОНІС» (Т)

3 ТОВ «ТРО "Мульті Медіа Сервіс"» («Мегаспорт»)

4 ЗАТ «ТелеОдин» (М1)

5 ТОВ «ТРК "НБМ"» (5 канал)

6 ТОВ „ТРК "Ера" («Ера»)

7 Канал суспільного мовлення

8 резерв

9 резерв

 

Крім телепрограм загальнонаціонального аналогового ефірного мовлення потрібно забезпечити паралельне мовлення у цифровому-аналоговому форматі регіональних і місцевих телекомпаній, які Національна рада з питань телебачення і радіомовлення запланувала транслювати в мультиплексі МХ-5 (тобто, наступним має ліцензуватися мультиплекс МХ-5).

 

Переконаний, що ці телепрограми певний час повинні одночасно передаватися в ефір і в аналоговому, і в цифровому форматі, допоки не менше 80% користувачів аналогового ефірного телебачення в даному регіоні не придбають цифрові перетворювачі (тюнери) або цифрові телевізори. Тільки після цього можна поступово, регіон за регіоном, вимикати аналогове мовлення.

 

Населення не спроможне придбати в один день всі необхідні тюнери або цифрові телевізори. Це досить тривалий процес. Щоб його прискорити люди повинні мати інформаційний стимул. Досвід країн Західної Європи і вітчизняні маркетингові дослідження показують, що мінімальний пакет телепрограм повинен становити близько 18-20 телевізійних і близько 5-10 радіопрограм.

 

«Інформаційна цукерка» має підкріплюватися інтенсивною інформаційною кампанією, яка в Україні ще не починалась. І навіть за всіх цих умов мінімальний термін паралельного мовлення - 2-3 роки. Хоча реально в більшості країн Європи цей процес навіть триваліший.

 

Щодо забезпечення державою неплатоспроможних домогосподарств цифровими перетворювачами (приблизно 5-10% домогосподарств), то це має відбуватися безпосередньо перед вимкненням аналогового телебачення в даному регіоні, а не на початку процесу.

 

Попри те, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ще 5 грудня 2007 року надала цифрові канали у мультиплексах МХ-2 та МХ-3 для телепрограм загальнонаціонального аналогового мовлення, до цього часу вищезазначені телекомпанії не отримали ліцензій на цифрові канали.

 

Бо основна проблема України - тимчасова нестача частотного ресурсу через те, що більшість частот, виділених Україні згідно з угодою «Женева-2006», використовуються аналоговими передавачами. Згідно з інформацією від частотних регуляторних органів, реально є вільний частотний ресурс для всіх 81 зони тільки для одного мультиплексу. Хоча в деяких зонах є достатній частотний ресурс (у Києві, наприклад, вільний ресурс дозволяє створити до 6 мультиплексів на перехідному етапі). Для звільнення інших цифрових частот потрібно вимикати частину аналогових передавачів. А без одночасного запуску цифрового ефірного мовлення хоча б у двох мультиплексах і наявності в цифровому ефірі хоча б 13 загальнонаціональних та 1-2 регіональних програм населення не буде закуповувати цифрові перетворювачі (тюнери).

 

Маємо замкнене коло. Без ліцензування інвестори не хочуть вкладати кошти в створення цифрових багатоканальних ефірних телемереж. Термін початку відключення аналогових передавачів віддаляється. Частотний ресурс для цифри не звільняється. Більше того, і сьогодні продовжується виділення частотного ресурсу для аналогового телемовлення і його ліцензування.

 

Якщо зазирнути в історію цифри, то Нацрада взяла хороший старт щодо ліцензування ще в кінці 2007 року, але не зрозуміло, які мотиви першочергового ліцензування на початку 2008 року мультиплексу МХ-4 для мовлення нових телепрограм замість ліцензування МХ-2 для загальнонаціональних найбільш рейтингових програм.

 

Для прискорення процесу переходу на цифрове мовлення можливо було б розглянути питання видачі ліцензій операторів багатоканальної ефірної телемережі (мультиплексу) Концерну РРТ та іншим операторам телекомунікацій, які мають свої власні вежі (див. Закон України «Про телебачення і радіомовлення» розділ І, стаття 1, абзац 5: «Багатоканальна телемережа (ефірна або кабельна) - телекомунікаційна мережа загального користування, призначена для передавання телерадіопрограм, а також надання інших телекомунікаційних і мультимедійних послуг, здатна забезпечити одночасну трансляцію більше ніж однієї телерадіопрограми, і може інтегруватися з іншими телекомунікаційними мережами загального користування», розділ І, стаття 1, абзац 27: «Оператор багатоканальної телемережі - суб'єкт господарювання (юридична або фізична особа), який здійснює обслуговування та технічну експлуатацію багатоканальної телемережі відповідно до вимог Закону України "Про телекомунікації", без права надання програмної (інформаційної) послуги»).

 

Тобто для створення цифрової телемережі (мультиплексу) безкоштовного мовлення можна обійтися без провайдера. Адже провайдер формує пакет телерадіопрограм, узгоджуючи фінансові відносини з правовласниками.

 

Для мультиплексів МХ-2, МХ-3 пакет каналів уже сформовано Національною радою з питань телебачення і радіомовлення, а їхня трансляція передбачається як безкоштовна. Варто зауважити, що видача ліцензій операторів цифрових багатоканальних ефірних телемереж широко практикується в країнах ЄС.

 

Розглядаючи мотиви видачі Концерну РРТ ліцензії оператора мультиплексу (з присвоєними або хоча б виділеними частотами для мультиплексу МХ-2), потрібно зважити, що в Концерні РРТ встановлено близько 800 достатньо нових передавачів, що належать Концерну РРТ та телекомпаніям. Ці передавачі можна буде модернізувати на цифрові під час вимкнення аналогових, що заощадить близько 60% коштів на побудову нових цифрових телемереж.

 

Поки що в Концерні РРТ є проблема з фінансуванням. Ця проблема вирішується наступною бізнес-моделлю. Ліцензію провайдера двох мультиплексів МХ-2 та МХ-3 Національна рада з питань телебачення і радіомовлення може видати консорціуму (або іншому виду об'єднання юридичних осіб), яке складається з телекомпаній, що вже увійшли в мультиплекси МХ-2, МХ-3 згідно з рішенням Національної ради з питань телебачення і радіомовлення від 23.04.2008 р.

 

Телекомпанії, які входять у мультиплекси МХ-2 та МХ-3, можуть профінансувати створення протягом 2-3 років одного і навіть двох мультиплексів на основі договору про спільну діяльність із Концерном РРТ. Цілком реальними видаються й інші варіанти. Але головне - це щоб Нацрада провела прозоре та обґрунтоване ліцензування.

 

Наприклад, медіагрупа «Інтер» та медіагрупа Пінчука вже нині мають по 8-9 телепрограм і тому кожній із цих груп можна надати по мультиплексу. Нехай вони поступово створюють разом із Концерном РРТ телемережі, транслюючи при цьому і частину платних програм.

 

Процес переходу на цифрове мовлення буде розвиватися набагато швидше, якщо провайдери запровадять плату за прийом деяких програм. В усіх західноєвропейських країнах (а також у Прибалтійських країнах, Росії, Узбекистані, Казахстані) практикується, крім безоплатного, також і платне наземне цифрове ефірне мовлення. Платять зокрема за телебачення високої чіткості. При цьому дуже рідко регламентується, в якому саме мультиплексі повинні бути платні програми.

 

Було б великим зрушенням для інвестування процесу впровадження цифрового DVB-T мовлення, якби Нацрада оголосила конкурс чи прийняла заявки на вибір провайдера платного цифрового ефірного телемовлення. В ЄС є компанії, які спеціалізуються на платному телебаченні, наприклад, шведська компанія BOXER, які можуть інвестувати цю діяльність як стратегічні інвестори.

 

Для зацікавлення загальнонаціональних та регіональних телекомпаній у прискоренні переходу їм потрібні гарантії. Такими гарантіями, на мою думку, можуть бути ліцензії на канали в мультиплексах МХ-2, МХ-3, МХ-5 на термін у 10-15 років за умови поетапного вимкнення аналогових передавачів. У телекомпаній з'являться стимули для скорочення термінів паралельного цифрового й аналогового мовлення, а також участі як в інвестуванні створення ефірних цифрових телемереж, так і в забезпеченні цифровими тюнерами неплатоспроможних глядачів.

 

Є позиція експертів, що, базуючись навіть на нинішній законодавчій базі, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення може прискорити перехід на цифрове мовлення, тобто видати ліцензії на канали цифрового мовлення в мультиплексах МХ-2, МХ-3 таких програм: Перший національний, «Інтер», «1+1», К1, К2, НТН, 24 канал, «Мегаспорт», УР-1, УР-2, УР-3, виконуючи своє рішення №853 від 23.04.2008 «Про затвердження розподілу програм у мультиплекси МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-4». А в ліцензіях телекомпаній на цифрове мовлення можна вказати в якості оператора телекомунікацій Концерн РРТ, Одеський ОРТПЦ, РТПЦ АР Крим, Харківський ОРТПЦ. В цьому варіанті Концерн РРТ одержує ліцензійні гарантії для фінансування побудови цифрових телемереж і гарантії отримання оплат за трансляцію.

 

Щодо фінансування та розробки плану впровадження цифрового телебачення

 

Розрахунки бізнес-плану створення цифрових мереж існують. Наприклад, для створення протягом трьох років телемереж на мультиплекси МХ-2, МХ-3 можна використати 498 передавальних станцій на кожну мережу, тобто загалом близько тисячі передавачів.

 

Проект плану був розрахований на реалізацію з IV кварталу 2009 року по II квартал 2013 року. Сума необхідних інвестицій у IV кварталі 2009 року становила б $ 3,2 млн. У 2010-му - $ 21 млн, у 2011-му - $ 29 млн., у 2012-му частина витрат може бути погашено за рахунок прибутку, а тому необхідно лише $ 5 млн.

 

Загальна сума інвестицій для створення двох багатоканальних телемереж (20 теле- та 10 радіопрограм) становить, згідно з розрахунками, приблизно $ 65 млн.

 

Термін окупності - 3,2 роки. Термін повернення інвестицій - 4,7 роки.

 

Зазначеної суми інвестицій буде достатньо для того, щоби поступово вимикати аналогові передавачі телекомпаній загальнонаціонального мовлення та частину регіональних від однієї зони до наступної відповідно до плану.

 

Говорячи про розробку плану впровадження цифрового телебачення, потрібно чітко мати на увазі дві стадії цього процесу:

 

1. Перехідний період - максимум до 17 червня 2015 року (з цього часу наші сусіди можуть безперешкодно включати цифрові передавачі на аналогових частотах телекомпаній України).

 

2. Стадію використання так званих цифрових дивідендів, тобто додаткового частотного ресурсу після виключення аналогового телебачення.

 

Міжвідомча комісія

 

Згідно з нарешті підписаним Указом президента, очевидно, що розробка стратегії, тактики впровадження цифрового телебачення покладається на Міжвідомчу комісію. Функції та завдання, які має вирішувати Міжвідомча координаційній Рада при Кабінеті Міністрів України, повинні базуватися на чіткій стратегії, розробленій Міжвідомчою комісією. Цю стратегію мають підтримати всі задіяні суб'єкти ринку телерадіомовлення (тобто регуляторні державні органи, телекомпанії, що використовують наземні ефірні телемережі, оператори телерадіомовних мереж, виробники обладнання).

 

Як правило, до функцій такої міжвідомчої координаційної ради при Кабінеті Міністрів країни входять:

 

- координація частотного планування для цифрового телебачення на перехідний період. Якщо керуватися досвідом країн ЄС, можна зауважити, що інформація стосовно розрахунків частотних виділень та присвоєнь повинна публікуватися на сайтах УДЦР і Національної ради;

 

- розробка детального плану вимкнення аналогового мовлення від регіону до регіону. Розробка цього плану дуже громіздка робота, яка в Україні ще не розпочалася. Там левова частка роботи Українського центру радіочастот (УДЦР) та Національної ради разом із телерадіокомпаніями. Це одна з найважливіших робіт, яку повинен фінансувати, координувати і контролювати уряд;

 

- координація процесу ліцензування для цифрового наземного телебачення;

 

- підписання угод між телекомпаніями та регуляторним органом (Нацрадою) про припинення ліцензій на аналогове телебачення;

 

- розробка положення про тимчасове паралельне транслювання телевізійних програм в аналоговому й цифровому форматі;

 

- підписання угод із виробниками приймальної техніки для вчасного забезпечення населення;

- розробка спеціального положення про фінансову підтримку перед виключенням аналогового мовлення неплатоспроможних сімей щодо купівлі цифрових перетворювачів (тюнерів);

 

- координація процесу сертифікації цифрового приймального обладнання - облік кількості проданих у країні цифрових перетворювачів і телевізорів;

 

- організація інформаційної кампанії для інформування громадськості щодо особливостей цифрового ефірного телебачення, (її потрібно було почати ще рік тому).

 

Впровадження цифрового мовлення і далі стоятиме на місці, як воно стоїть уже більше двох років, якщо:

 

- реально не запрацює Міжвідомча координаційна рада;

 

- Концерн РРТ не почне активніше діяти у завоюванні своєї частки ринку цифрового мовлення;

 

- Національна рада з питань телебачення і радіомовлення так і не підтримає хоча б тестову трансляцію Концерном РРТ телепрограм мультиплексу МХ-2 - Першого національного, «1+1», «Інтера», ІСТV, 5-го каналу, СТБ, ТРК «Україна», НТН, та радіопрограм УР-1, УР-2, УР-3 в 9 обласних центрах України;

 

- якщо наявні об'єднання телерадіокомпаній - Індустріальний телевізійний комітет (ІТК), Національна асоціація мовників (НАМ) - не будуть проводити більш активну наступальну діяльність щодо участі у плануванні переходу на цифрове мовлення.

 

Національній раді з питань телебачення і радіомовлення варто започаткувати консультації з телекомпаніями й експертами перед проведенням конкурсів щодо цифрового телебачення (подібна практика давно існує у Франції, Англії та інших країнах, які швидко і безболісно виключать до 2012 року аналогове телебачення).

 

Варто обговорити наступні пропозиції:

 

1. Про створення конкурсних комісій щодо ліцензування цифрового телебачення. Наприклад, конкурсна комісія складається із 8 членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення і 9 незалежних експертів. Загалом 17 членів, яких обирають громадські організації й телерадіокомпанії. Визначені експерти беруть участь у конкурсних комісіях два роки. Працюють на безоплатній основі. В цьому випадку не буде підстав говорити про корупцію, про яку багато пишуть, але ніхто нічого не довів.

 

2. Про впровадження методики ліцензування цифрового ефірного наземного мовлення аналогічно ліцензуванню цифрового супутникового мовлення.

 

P.S. Автор не вважає, що наведені пропозиції - істина в останній інстанції і просить усіх небайдужих взяти участь у дискусії.

 

Іван Омелянюк, генеральний директор НВП «Квант-Ефір», член правління Міжнародної асоціації ефірного телебачення DigiTAG (EBU-UER, Женева)

 

Фото надане ІТК

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Іван Омелянюк, для «Детектор медіа»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
32121
Читайте також
25.01.2010 14:13
Станислав Юрасов, «Экономические известия»
19 405
Коментарі
16
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
DVB-XX
5414 дн. тому
Дмитрий, Вы не понимаете сути проблемы. На этой планете простые радиоинженеры с помощью таких параметров как MER и BER на любом "негинеальном" оборудовании могут произвести все необходимые настройки радиооборудования. Но на "КЭ" работают 50 не простых инженеров. Только они способны "силой мысли и воли" синхронизировать гениальные DVB-T передатчики от "КЭ". Так хочется, чтобы вся эта команда "гениальных", построила себе DVB-T сеть в Ньювасюках где нибудь на северном полюсе для белых медведей, избавив эту страну от своей гениальности. Ведь за что бы они не взялись везде катастрофа.
Дмитрий
5414 дн. тому
Уважаемый пан Иван Омелянюк. Вы бы не могли передать своим 50 инженерам, чтоб они приехали на левый берег и сделали замеры на количество ошибок в потоке на 51 ТВК. А то им никак не докажешь, что на левом берегу Киева не возможно смотреть 51 ТВК, так как передатчики на Дорогожичах и Лысой горе мешают друг другу. При этом, в DVB-потоке возникает большое количество ошибок, что приводит к рассыпанию видео и срыву аудио. Буду очень благодарен, и надеюсь, что Вы все-таки донесете до инженеров эту неприятность. А то они (инженеры) в диалоге считают себя безумными профессионалами и не хотят слушать,что же на самом деле транслируют оба передатчика.
shuba63
5414 дн. тому
Пане 'PRAVOSUDIE'.Розумiю.Вам зручнiше перевести дискусiю в владнi кабiнети.Готовий проiхатись з вами по вежам РРТ де ви менi i журналiстам покажете тi сучаснi технологii якi на протязi десяти рокiв впроваджували.Технiчнi працвники на вежах в переважнiй бiльшостi i зараз невмiють користуватись передавачами Квант-Ефiру,RVR та VIGINTOS ELEKTRONIKA. За винятком деяких фiлiй концерну РРТ.Що правда те правда.А думка Ваша,дослiвно...."Наличие такой структуры как Концерн РРТ шанс Украины вополнить договор Женева 2006.Приятно что не прошло и трех лет и Вы согласились с вожможностью внедрения цифрового телевидения на основании лицензии оператора.Концерну нужно дать вожмоность(поручить) внедрить МХ-2, МХ-3 и наверное как самый сложный МХ-5...."каже про все.ВИ ВСI НIХТО I ПРIЗВИЩЕ ВАШЕ НIЯКЕ.Пане Омелянюк.Виявляеться у Вас була iнша думка?Як же Вас переконали?Прочитаемо в Вашiй наступнiй статтi?Наступне..."К сожелению многие не понимают роли Концерна РРТ(возможно из-за его пасивности) повторяя заученные с чужой подачи мифы о застарелом оборудовании"...Це до державницких "мужей" як власне i керманичiв концерну що довели його до такого стану.
shuba63
5414 дн. тому
Шановний пан Омелянюк.Впевнений що прочитаете а вiдповiдi Вашоi i нечекаю.Вiд Вас тхне пихатiстью, регалiями, якими Ви прикриваетесь так само як i своiм коллективом.Ви не помилились в моiй порядностi.Ви навiть не можете зрозумiти що я пишу пiд своiм прiзвищем.Вашого суду небоюсь.Заслабкi Ви для нього.Аж нiяк я не е представником Ваших конкурентiв,навпаки,в тiй aбо iншiй формi користуюсь Вашими передавачами.Але на вiдмiну вiд Вас вмiю слухати i робити висновки.Неображаю Ваших iнженерiв хоча б тому що вони займаються своею справою.Шана iм. Ось i Ви займaйтесь своiм Квант-Ефiром а не розбудовуйте провайдерiв.Хоча це Ваше право.Але робiть тодi це чесно. Якщо Ви уважно читали моi коменти то якраз побачите суть яку до речi помiтив вельмишановний 'PRAVOSUDIE"Уявляю собi як Вiн буде мiняти з Вашою допомогою свiтогляд регуляторних органiв.Меча в руках тiльки нехватае.Але життя покаже.Смiливо заявляю.Ви невмiете вести дискусiю.Монолог,так.Дiалог-нiВ УДЦР-i солдафони, iнших органах- корупцiонери.Тому що не по вашому? .Ще раз нагадую На мою думку держава нехай розбудовуе свiй концерн i нехай концерн буде провайдером державних ЗМI. А iншi нехай самi визначаються з своiми провайдерами. Чим бiльше провайдерiв тим краще.Ви боiтесь конкуренцii.Вона заважае Вам спокiйно спати?Надасть kонцерн РРТ кращi послуги за меншу цiну,сам до них звернусь.Нi -вибачте.Мое прiзвище Шуба.До зустрiчi в суддi. P.S. Я зараз попрошу своiх iнженерiв щоб зняли кришку з передавача знайшли 50% Укранських комплектуючих.
Pravosudie
5415 дн. тому
Безусловно диалог должен бить на страницах телекритики ,а не в коментариях к статьям напечатаним телекритикой. Еще раз спасибо за Вашу статью и последовательную позицию в деле продвижения цифрового телевидения. Что же касается Ваших телевизионных передатчиков то об этом говорит парк оборудования используемый телерадиокомпаниями в Украине, что би не говорили Ваши злопыхатели.
Pravosudie
5415 дн. тому
Наличие такой структуры как Концерн РРТ шанс Украины вополнить договор Женева 2006.Приятно что не прошло и трех лет и Вы согласились с вожможностью внедрения цифрового телевидения на основании лицензии оператора.Концерну нужно дать вожмоность(поручить) внедрить МХ-2, МХ-3 и наверное как самый сложный МХ-5 , остальные 5-7-8(в зависимости от зоны) мультиплексов могут организовывать и внедрять провайдеры получившие лицензии Нацрады . Единственная правильная мисль у злопихателя, я бы даже сказал безспорная ,это право телекомпаний получить лицензию на цифровое телевидение и выбрать себе провайдера либо оператора, однако для этого надо поменять мировозрение Нацради и тех кто кормится вокруг нее.
Pravosudie
5415 дн. тому
Иван Васильевич спасибо за статью. Полагаю это прекрасний повод для диалога и наконец то нахождения конценсуса в деле внедрения цифрового телевидения.Что же касается злопихателей не способных ничего создать а готовых только обгадить каждого кто пытается всеми вожможними способами продвигать новые технологии не обращайте внимания. К сожелению многие не понимают роли Концерна РРТ(возможно из-за его пасивности) повторяя заученные с чужой подачи мифы о застарелом оборудовании
Ivan Omelianiuk
5415 дн. тому
Іван Омелянюк (для Шуби). Я дуже сподіваюсь, що ви порядна людина, яка або помиляється, або є представником одного із конкурентів «Квант-Ефіру» і добровільно чи примусово використовує засоби, які називаються «недобросовісна конкуренція» по зведенню наклепів на своїх конкурентів. «Квант-Ефір» припинив складати передавачі італійської компанії Elettronica SRL приблизно 7 років тому. Пропоную подзвонити до «Квант-Ефіру», Вам влаштують екскурсію по підприємству для ознайомлення з повним технологічним циклом виробництва української передавальної техніки (розробка, виготовлення і випробування дослідних зразків, серійне виробництво). Передавачі та антенно-фідерні пристрої «Квант-Ефіру» експортуються до кількох країн, в тому числі і в сусідню Білорусію. А зарубіжні замовники не можуть не помітити різниці між українськими та італійськими, німецькими і російськими передавачами. Українська передавальна техніка дуже часто виграє у міжнародних тендерах. Що б не писали конкуренти, виробництво українських передавачів на «Квант-Ефірі» буде продовжуватись якщо не для України, то для зарубіжних країн. Хотілось би вказати «Шубі» на те, що Ви ображаєте більше 50 інженерів та ~60 інших працівників «Квант-Ефіру» та більше 20 українських заводів-субпідрядників. Шановний Шуба, наберіться сміливості заявляти такі речі відкрито. Не заявляєте, тому що боїтеся, що на Вас подадуть до суду за зведений наклеп! До речі, як ми не знали хто «шуба», так і не знаємо, хто «без шуби», оскільки не визнаємо дискусії під завуальованими іменами і більше Вам відповідати не збираємося. P.S. У статті є заклик провести відкриту дискусію щодо змісту статті, а не дискусію стосовно передавальної техніки. Іван Омелянюк
to_Без_шубы
5416 дн. тому
Для тестового вещания НУЖНА ЛИЦЕНЗИЯ !!!! И вы не поверите, одесская ОРТПЦ её имеет для тестового вещания.
shuba63
5416 дн. тому
Шановний "Без шуби". Що Ви так розхвилювались що навiть свiй комент декiлька раз продублювaли? Де це Ви побачили в мoiх коментах критику?УДЦР люблю не бiльше Вашого.Так же як i концерн РРТ.Всi Вони безпредельщики.Повiрте.Завтра можемо включити цифровi передавачi, при цьому забити в дупу концерну i УДЦР почеснi нагороди.Але це не звiльнить нас вiд юридичноi вiдповiдальностi з боку тих же державних структур.До речi як i Вас.Вашi - ж конкуренти-друзi Вас i здадуть.Мова йде про принципи,пiдходи.Не тiльки Одеський ОРТПЦ а i ряд iнших включили.100000 ще не вся Одесса,тим паче не Украiна.А цi тестовi включення не що iнше як спроба першими застовбити свое право на виключншсть бути одним провайдером цифри пiд приводом благих намiрiв.Наприклад.При всiй повазi до" Квант- Ефip"-а,ну не е вони нацiональним виробником передавачiв.Хiба що корпус украiнський та складання з комплектуючих в Украiнi .Поставили за грошi чи без них концерну передавачi -молодцi.Партесь.Але не заважайте iншим своiм бажанням неприхованим забрати все пiд себе.В даному випaдку,як на мене,Омелянюк якраз пiдiгруе "Великим" спецам з УДЦР та концерну РРТ.Якi до цього часу не навчились нормально працювати з клiентами та надавати квалiфiкованi послуги.Ви думаете Вони навчаться якщо i надалi будуть монополiстами? P.S.В чому молодцi "Квант-Ефiр"-овцi так в умiнi оперативно i квалiфiковано обслуговувати проданe клiентам обладнання. I головне тiж сам i "iтальянцi" за доступною цiною.
DVB-XX
5416 дн. тому
Ни для кого не секрет о чём на самом деле "печётся" автор вышеизложенной статьи. Очередной "крик души" о DVB-T как всегда преследует "святую" цель улучшить благососиояние себя любимого и "КЭ" мимоходом. Совершенно очевидно, что свалка металлолома в которую "КЭ" превратил Концерн РРТ, остро нуждается в скорейшей приватизации стратегическим инвестором, дабы избавить Украину от засилья гениальных бездарей из "КЭ". Только совершенно слепой и тупой может не понимать, что вся деятельность "КЭ" направленна на подрыв национальной безопасности Украины. "КЭ" - настоящие лохотронщики по прозводству бесполезных железных коробок которые они называют DVB-T передатчиками по странному стечению обстоятельств стоят для КРРТ в 2-3 раза дороже чем лучшие образцы зарубежных производителей с аналогичной выходной мощностью. DVB-T от "КЭ" это очередной ЛОХОТРОН для телезрителей, вещателей и эксплуатантов.
Без шуби
5416 дн. тому
Для shuba63. Одеський ОРТПЦ включив передавачі без дозволів УДЦР і нічого працюють. Вже більше 100 тисяч телеглядачів Одеської обл. дивляться цифрове телебачення і жодних скарг. Shuba63, якщо Ви зможете включити ряд своїх передавачів, згідно частотного плану Женева-2006, в тестовому режимі то отримаєте почесну винагороду і юридичний захист в суді від наїздів салдафонів з ДІЗ. Головне, щоб ТРК мали ліцензії на аналогове або супутникове мовлення і Ваші передавачі нікому не заважали. Тестовий режим не передбачає отримання коштів за трансляцію. Краще щось практично зробіть для DVB-T, а не критикуйте всіх і вся.
shuba63
5416 дн. тому
Для "Без шуби" . Браво. "Да здравствует мать -АНАРХИЯ".Головне не забути що коли "бють в праву щоку-пiдстав лiву.Також що "блaгими намiрами стелиться дорога в пекло".Пане Омелянюк.Я не ставлю пiд сумнiв Вашу "БЕЗЗАПЕРЕЧНСТЬ".Так само як визначення оператора в законi.Давайте я завтра також включу ряд своiх передавачiв по принципу-нiкому не заважаю.Пан "Без шуби".Ви перший завиете.Ваше речення" готовий платити за розповсюдження цифри" дае вiдповдь на все.Держава нехай займаеться своiми державними каналами, якщо вони е, бiзнес сам розбереться з своiми . Хто буде провайдером без монополii когось над кимось.Ось в чому суть монополiсти Ви хреновi.
Без шуби
5416 дн. тому
Пан Омелянюк експерт беззаперечний, але він безсилий перед армією некомпетентних чиновників з Нацради і НКРЗ. Головним ворогом цифрового ТБ залишається корупція у вищих регуляторних органах. Оптимальним практичним кроком було б анулювати ліцензію на МХ-4, встановити мультиплекс на 10 програм в Концерні РРТ і через супутниковий канал роздати на всю Україну. Про неіснуючі програми ( Ера, НБМ і суспільне ТБ) краще не згадувати. Включати в мультиплекси необхідно тих, хто вже має ліцензію на мовлення і готовий платити за розповсюдження в цифрі. В законі не передбачається визначення оператора телекомунікацій в ліцензії на мовлення. Стосовно тестових випробувань читайте Заповіді Божі - Не нашкодь. Якщо робота передавача в тестовому режимі не заважає іншим, то нехай працює. "Великим спецам" з УДЦР треба не гроші рахувати, а частоти для DVB-T. А ще краще УДЦР від впровадження цифри на 5 років відсторонити, то процес піде набагато швидше.
to_shuba63
5417 дн. тому
Поддерживаю на 100%
shuba63
5418 дн. тому
Шановний пане Омелянюк.Не партесь за своi кошти якi Ви вклали в концерн РРТ.Смiю Вас запевнити що впровадження цифри буде гальмуватись до тих пiр, поки такi як Ви разом з концерном РРТ, будуть порушувати Закон пiд благими намiрами з однiею метою. Oтримати право впливати на процеси перерозподiлу. Держава повина зробити одну рiч. Надати лiцензii на цифру iснуючим уже телекомпанiям з правом iм самим визначатись хто буде провайдером або оператором мультиплекса. Bсе. А не за чужий рахунок спасати вже мертвий концерн РРТ з застарiлим на 95% обладнанням,щорiчно пiдвищуючим плати на послуги якi вони не надають i тiльки мрiють про свою державну величнiсть на ринку телекомунikацiй.Тодi всi побiжать до Вас за Вашими iталiйскими передавачами, в тому числi концерн.Принаймнi це буде чесно.Адже Ви тiльки про це мрiете тому так за цифру вболiваете.Чи Ви хочете частку % в кожному мультиплекci?Тодi Вам гарантовано не страшнi Вашi конкуренти.З повагою до Вас але не до Ваших вчинкiв.Закон один для всiх.Якщо Ви будуете мережу без видачi дозволiв та лiцензiй ,тестуете ii по принципу переможцiв не судять ,то чому не можна iншим?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду