«Щастя моє» в Каннах – «як вчинок, як діагноз»

23 Травня 2010
41243
23 Травня 2010
10:25

«Щастя моє» в Каннах – «як вчинок, як діагноз»

41243
Закінчується 63-й Канський кінофестиваль, у якому вперше в конкурсній програмі бере участь українська стрічка. «Щастя моє» режисера Сергія Лозниці є спільною продукцією України, Німеччини та Нідерландів. На показі стрічки у Каннах побував директор Української кінофундації Андрій Халпахчі і відомий російський кінокритик Андрій Плахов. Вони розповіли Радіо Свобода про те, як прореагували на «Щастя моє» на фестивалі?
«Щастя моє» в Каннах – «як вчинок, як діагноз»

Андрій Халпахчі: «Було два покази. Один пресовий, один офіційний. Увечері на пресовому сприйняли дуже-дуже сприятливо цей фільм, великими оплесками. На офіційному показі думки розділилися. Були російські глядачі, які протестували, але здебільшого фільм сприйнятий дуже-дуже з великою підтримкою. Дуже гарна французька преса - сьогодні в «Ле Монді» вийшла дуже схвальна стаття, до того - в «Ліберасьон». І принципово, все ж таки - російська еліта сприйняла цей фільм як вчинок, як діагноз і як попередження для нас усіх.



А ось якими враженнями від фільму поділився один із представників російської еліти - відомий кінокритик Андрій Плахов: «Як на мене - це дуже цікавий фільм, один із найвагоміших у конкурсній програмі Канського фестивалю, з абсолютно самостійним режисерським поглядом, відверто кажучи, навіть не очікував від Сергія Лозниці, який відомий як документаліст, але достатньо холодний у своєму стилі, такого сильного темпераменту і вміння впоратися з такою складною структурою. Це перша ігрова стрічка (не треба забувати про це!) але для мене вона демонструє абсолютно явний талант режисера, а головне - те, що йому є що сказати!».



Чи має фільм якісь шанси на перемогу? - запитало Радіо Свобода в Андрія Халпахчі.

«Я впевнений, що має шанси, - каже він. - По-перше, це в конкурсі єдиний дебют, який позначається «Золотою камерою». Є багато фільмів дуже видатних режисерів, таких як Рашид Бушаред, який вже отримав «Золоту пальмову гілку», як Майк Лі, як Кен Лоудж, тому змагання досить потужне. І дуже важко щось передбачити... Але я розмовляв із багатьма журналістами, спеціалістами - дуже багато вже фестивалів просять включити цей фільм у конкурс (в тому числі у новому фестивалі у Вологді, в Росії цей фільм буде показаний у конкурсі). І я гадаю, що у цього фільму ще велике майбутнє попереду. А тут - тримаємо кулаки і вболіваємо за нашого режисера».



«Це один із сильних фільмів фестивалю»



А ось прогноз кінокритика Андрія Плахова: «Склад журі дуже своєрідний. Мені взагалі в останні роки склади журі кінофестивалів дуже не подобаються - в Каннах, у Берліні... майже всюди на великих фестивалях. Бо, зазвичай, у цих журі переважають актори, чи акторки, медійні обличчя, люди, які мають дуже вузький погляд на кінематограф... Очолює журі Тім Бертон - людина, про яку ми мало що знаємо, можемо судити про його смаки тільки по його фільмах... В усякому разі зрозуміло, що зібралися дуже різні люди... і яким буде їхній вердикт - зовсім не можливо передбачити. Я гадаю, що фільм Лозниці об'єктивно... (а я теж не можу бути абсолютно об'єктивним), але, спостерігаючи за конкурсом, я роблю висновок, що це один із сильних фільмів фестивалю. Однак це зовсім не означає, що він може претендувати на приз, а тим більше, що він його отримає».



Коли буде відомо про результати? - поцікавилося Радіо Свобода у директора Української кінофундації Андрія Халпахчі. «Результати будуть оголошені в неділю на церемонії закриття. До того - як відомо - журі закривають, і рішення до офіційної церемонії нагородження не розголошуються, - каже він. - Але ми ще чекаємо - в суботу мають бути нагороди Міжнародної асоціації кінокритиків, екуменічне журі, ці нагороди мають вже бути оголошені в суботу.

 

Людмила Ваннек, «Радіо Свобода»

 

Фото - «Радіо Свобода»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Людмила Ваннек, «Радіо Свобода»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
41243
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду