Петро Порошенко підписав закон про санкції

Петро Порошенко підписав закон про санкції

10 Вересня 2014
3174
10 Вересня 2014
12:22

Петро Порошенко підписав закон про санкції

3174
Петро Порошенко підписав закон про санкції
Петро Порошенко підписав закон про санкції

Президент України Петро Порошенко підписав закон про санкції, який дозволить застосувати засоби економічного впливу щодо російських компаній та громадян. Інформація про це в середу з'явилася на сайті Верховної Ради, пише «Українська правда».

 

Як відомо, закон «Про санкції» був ухвалений 14 серпня. Він дозволяє, зокрема, застосовувати вплив щодо іноземної держави, а також юридичних і фізичних осіб-нерезидентів, та тих об'єктів, які знаходяться під контролем таких осіб.

 

Перед прийняттям цього закону з його тексту були вилучені скандальні норми про можливість закриття ЗМІ, обмеження телетрансляцій, поштового і телефонного зв'язку.

 

Як повідомляв, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, Кабмін підготував пакет санкцій щодо 172 фізичних та щодо 65 юридичних осіб, переважно російських.

 

Нагадаємо, 14 серпня парламент прийняв закон № 4453а «Про санкції», за який проголосувало 244 народні депутати. Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк наголосив, що санкції відповідно до закону «Про санкції» застосовуватимуться тільки до держави-агресора, іноземних суб'єктів підприємницької діяльності та іноземних компаній.

 

12 серпня Верховна Рада України в першому читанні прийняла за основу урядовий законопроект № 4453а «Про санкції» стосовно компаній та осіб, які підтримують сепаратистів та терористів. З-поміж іншого документ передбачає низку обмежень у сфері медіа, аж до припинення діяльності ЗМІ без рішення суду. При цьому рішення про такі санкції прийматиме РНБО.

 

Медіаюристи, з якими поспілкувалася «Детектор медіа», розкритикували законопроект, який, на їхню думку, є кроком то тоталітаризму та державного свавілля, адже наділяє РНБО неконституційними повноваженнями та встановлює фактичне право закривати ЗМІ.

 

Члени Комітету з питань свободи слова та інформації підготували зміни до законопроекту «Про санкції», відповідно до яких всі статті про заборону діяльності ЗМІ повинні бути вилучені. Голова Комітету Микола Томенко повідомив, що він вніс підготовлені колегами поправки до Комітету з питань національної безпеки та оборони, що готує законопроект до другого читання.

 

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення заявляє про одностайну позицію колегіального органу щодо вилучення із законопроекту «Про санкції», який ухвалений Верховною Радою України у першому читанні, норм щодо застосування санкцій до засобів масової інформації.

 

Свою стурбованість із приводу законопроекту висловила представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович. Також «Репортери без кордонів» вважають законопроект про санкції «дуже небезпечним»

 

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) , Незалежна медіапрофспілка України (НМПУ) та Комісія з журналістської етики (КЖЕ)  висловили своє обурення намірами уряду та більшості народних депутатів запровадити законопроектом «Про санкції» цензуру в Україні під виглядом захисту національних інтересів.

 

Асоціація правовласників і постачальників контенту (АППК) закликала депутатів парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації з проханням виключити з урядового законопроекту «Про санкції» норми про цензурування інформаційного простору України.

 

Незалежна асоціація телерадіомовників (НАМ) розкритикувала законопроект «Про санкції», що уможливлює диктатуру під приводом захисту національних інтересів.

 

Інтернет-асоціація України (ІнАУ)  запропонувала для усунення негативних моментів звузити коло осіб, щодо яких можуть застосовуватися санкції, залишивши лише тих, які знаходяться поза правовим полем України, оскільки юридичними чи фізичними особами, які вчинили порушення, які є резидентами України, мають займатися українські правоохоронці та суди в рамках існуючого законодавства України.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3174
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Правдоруб
3525 дн. тому
"Асоціація правовласників і постачальників контенту (АППК) закликала депутатів парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації з проханням виключити з урядового законопроекту «Про санкції» норми про цензурування інформаційного простору України." А когда Лена Бондаренко (през.АППК) голосовала за диктаторские законы 16 января все нормально было?! Ничего ее не смущало?! А сейчас подстилка сепаратисткая за демократию ратует?! Да ее место в СИЗО Лукьяновском, а не на Крещатите 46-А, где она на русские деньги терористов лугандонских поддерживает. Кто не в курсе, ее финансирует НТВ+ Украина, на котором до сих пор идут запрещенные судом каналы и лбется русская грязная пропаганда! http://ntvt.com.ua/ А вот и список каналов: http://ntvplus.ru/channels/ua.xl
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду