Кореспондента «Эха Москвы» не пустили до України

Кореспондента «Эха Москвы» не пустили до України

14 Квітня 2014
5165

Кореспондента «Эха Москвы» не пустили до України

5165
Кореспондента «Эха Москвы» не пустили до України
Кореспондента «Эха Москвы» не пустили до України

14 квітня прикордонники не пропустили на територію України кореспондента російської радіостанції «Эхо Москвы» Всеволода Бойка. Про це повідомляє сайт радіостанції.

 

«Я зараз перебуваю в аеропорту Донецька, і мене збираються посадити на літак, який летить назад до Москви, тому що я не пройшов паспортний контроль на російсько-українському кордоні... Пов'язано це з тим, що в мене, як сказали мені в прикордонній службі, недостатньо фінансових коштів відповідно до українських законів, для того щоб перетнути кордон країни», - повідомив пан Бойко.

 

Зі слів журналіста, причина відмови у в'їзді на територію України - цілком стандартна для майже всіх російських журналістів, які потрапили в таку ж ситуацію. «Більше того, навіть якщо вони надають довідки з банківських карт, наскільки я можу судити по новинах, це не допомагає їм потрапити на Україну», - додав він.

 

Нагадаємо, останнім часом почастішали випадки відмов у в'їзді до України російських журналістів. Українські прикордонники це пояснюють тим, що російські журналісти не можуть підтвердити мету візиту або надають неправдиву інформацію щодо мети і місця перебування в Україні. Зокрема за останній час сталися три випадки депортації журналістів телеканалу РЕН ТВ з України, журналістам російського каналу НТВ заборонили в'їзд до України терміном на три роки, до України також не пустили журналістів з російської газети «Коммерсантъ». 7 квітня з потяга зняли двох кореспондентів російського Forbes, а також не пустили до України оператора відеоагенції Ruptly, що входить до складу RussiaToday. 8 квітня до України не пустили двох журналістів РІА «Новости». 9 квітня з потяга зняли журналістів російської газети «Коммерсантъ», зокрема Андрія Колесникова.

 

Комітет захисту журналістів виступив із заявою, у якій закликав українську владу здійснити необхідні заходи для того, аби всі журналісти, іноземні та місцеві, мали змогу вільно та безперешкодно повідомляти про події, що розгортаються в Україні.

 

Комісія Громадської палати РФ з підтримки ЗМІ висловила стурбованість у зв'язку з порушеннями прав і свобод російських журналістів, що працюють в Україні, і протест проти будь-яких дій, спрямованих на обмеження свободи ЗМІ.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5165
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду