У Мелітополі на знак протесту проти закону 16 січня газети вийшли з «білими» передовицями
У Мелітополі на знак протесту проти закону 16 січня газети вийшли з «білими» передовицями
На знак протесту проти ухваленого 16 січня закону «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» №3879 три мелітопольські газети (Запорізька область) вийшли із «білими» передовицями. Про це повідомляє сайт газети «Наш город».
Газета «Мелитопольские ведомости» вийшла з передовицею без публікацій під заголовком «Ми не раби - раби німі», газета «Главная» - з аналогічним білим фоном і твердженням: «Українцям закрили рота».
Не першій сторінці газета «Наш город» розмістила повідомлення: «Тут міг розміщуватися журналістський матеріал, за який творчих працівників редакції, згідно нового законодавства, могли притягнути до кримінальної відповідальності за збір інформації про співробітників МВС і виконавчої служби, суддів, чиновників, їхніх родичів та членів їх сімей, за наклеп, екстремізм, рух в колоні більше п'яти машин, участь у мітингу в касці з подальшою установкою наметів, прояв неповаги до суду, заклики до погромів і блокування органів державної влади».
Нагадаємо, журналісти і редактори вісьмох запорізьких інтернет-ЗМІ висловили своє обурення положеннями прийнятого 16 січня законом №3879 Колесніченка-Олійника і оголосили загально запорізький страйк онлайнових видань. У Сумах журналісти на знак протесту проти закону Колесніченка-Олійника запропонували не писати про владу.
Як повідомляла «Детектор медіа», журналісти склали петицію та збирають підписи за скасування ухвалених 16 січня законів. Підписати петицію можна тут.
Нагадаємо, 16 січня Верховна Рада з порушенням процедури ухвалила,а 17 січня президент Віктор Янукович підписав закон №3879 Колесніченка-Олійника, що обмежує права громадян на мирні зібрання і свободу слова. Зокрема, встановлює кримінальну відповідальність за наклеп, забороняє поширення екстремістських матеріалів, посилює регулювання діяльності громадських організацій, дозволяє закривати сайти без рішення суду - на підставі рішення Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, зобов'язує реєструвати інтернет-ЗМІ, забороняє «незаконне» збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про правоохоронців, суддів та їх близьких родичів чи членів сім'ї, дозволяє президенту та Верховній раді достроково припиняти повноваження членів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, а також містить низку інших норм, що обмежують права і свободи громадян.
Також у цей день був прийнятий бюджет і закон «Про внесення змін до Закону України "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань"» (№3893), яким звільнила від відповідальності всіх порушників статті 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) ККУ за період із 21 листопада по 26 грудня 2013 року.
21 січня офіційне видання Верховної Ради «Голос України» і урядове видання «Урядовий кур'єр» надрукували закони, прийняті Верховною Радою в цілому 16 січня. Таким чином, 22 січня закони набули чинності.
«Детектор медіа»