«Закон Колесніченка-Олійника» жорсткіший за російські закони - Луканов

«Закон Колесніченка-Олійника» жорсткіший за російські закони - Луканов

17 Січня 2014
7098

«Закон Колесніченка-Олійника» жорсткіший за російські закони - Луканов

7098
«Закон Колесніченка-Олійника» жорсткіший за російські закони - Луканов
«Закон Колесніченка-Олійника» жорсткіший за російські закони - Луканов

Голова Незалежної медіапрофспілки України (НМПУ) Юрій Луканов вважає, що  закон «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» (№3879) прийнятий під впливом російських консультантів і є жорсткішим за російське законодавство. Про це він заявив сьогодні, 17 січня, на прес-конференції у Національній спілці журналістів України (НСЖУ).

 

Пан Луканов навів кілька прикладів  для порівняння російського та українського законодавства: «За наклеп у Росії максимальне покарання 5 мільйонів рублів, то у нас до 2 років в'язниці. За організацію масових заворушень в Росії  дають 10 років в'язниці, у нас - 15 років. За порушення порядку проведення мітингів у Росії до 20 тисяч рублів штраф, то в Україні - арешт до 10 діб».

 

Він зазначив, що  боротьба з цим законом буде тривалою, з жертвами, але успішною. «Прагнення керувати суспільством за допомогою батога  буде призводити до ескалації подальших конфліктів», - додав він.

 

Юрій Луканов закликав журналістів до солідарності.

 

Нагадаємо, 16 січня Верховна Рада ухвалила, так званий, закон №3879 Колесніченка-Олійника, що встановлює кримінальну відповідальність за наклеп, забороняє поширення екстремістських матеріалів, посилюєрегулювання діяльності громадських організацій, дозволяє закривати сайти без рішення суду - на підставі рішення Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації,зобов'язує реєструвати інтернет-ЗМІ, забороняє «незаконне» збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про правоохоронців, суддів та їх близьких родичів чи членів сім'ї, дозволяє президенту та Верховній Раді достроково припиняти повноваження членів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, а також містить низку інших норм, що обмежують права і свободи громадян.

 

Як повідомляла «Детектор медіа», вчора, 16 січня, Незалежна медіапрофспілка України (НМПУ), НСЖУ та Комісія з журналістської етики звертаються до Президента України Віктора Януковича з вимогою застосувати вето до прийнятого 16 січня  закону «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» (№3879).

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7098
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду