detector.media
17.01.2014 15:02
«Закон Колесніченка-Олійника» жорсткіший за російські закони - Луканов
«Закон Колесніченка-Олійника» жорсткіший за російські закони - Луканов

Голова Незалежної медіапрофспілки України (НМПУ) Юрій Луканов вважає, що  закон «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» (№3879) прийнятий під впливом російських консультантів і є жорсткішим за російське законодавство. Про це він заявив сьогодні, 17 січня, на прес-конференції у Національній спілці журналістів України (НСЖУ).

 

Пан Луканов навів кілька прикладів  для порівняння російського та українського законодавства: «За наклеп у Росії максимальне покарання 5 мільйонів рублів, то у нас до 2 років в'язниці. За організацію масових заворушень в Росії  дають 10 років в'язниці, у нас - 15 років. За порушення порядку проведення мітингів у Росії до 20 тисяч рублів штраф, то в Україні - арешт до 10 діб».

 

Він зазначив, що  боротьба з цим законом буде тривалою, з жертвами, але успішною. «Прагнення керувати суспільством за допомогою батога  буде призводити до ескалації подальших конфліктів», - додав він.

 

Юрій Луканов закликав журналістів до солідарності.

 

Нагадаємо, 16 січня Верховна Рада ухвалила, так званий, закон №3879 Колесніченка-Олійника, що встановлює кримінальну відповідальність за наклеп, забороняє поширення екстремістських матеріалів, посилюєрегулювання діяльності громадських організацій, дозволяє закривати сайти без рішення суду - на підставі рішення Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації,зобов'язує реєструвати інтернет-ЗМІ, забороняє «незаконне» збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про правоохоронців, суддів та їх близьких родичів чи членів сім'ї, дозволяє президенту та Верховній Раді достроково припиняти повноваження членів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, а також містить низку інших норм, що обмежують права і свободи громадян.

 

Як повідомляла «Детектор медіа», вчора, 16 січня, Незалежна медіапрофспілка України (НМПУ), НСЖУ та Комісія з журналістської етики звертаються до Президента України Віктора Януковича з вимогою застосувати вето до прийнятого 16 січня  закону «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» (№3879).

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY