Головред українського Forbes каже, що не запроваджував цензуру
Головред українського Forbes каже, що не запроваджував цензуру
Головний редактор журналу «Forbes Украина» Михайло Котов каже, що не намагався запровадити цензуру у виданні. Про це йдеться у його бліц-інтерв'ю «Коммерсант-Украина».
За його словами, він після того, як очолив український Forbes, вирішив внести корективи у роботу редакції: «Я практично не брав участі в обговоренні тем, мене фактично повідомляли про те , що буде опубліковано на сайті. І як головний редактор я прийняв рішення змінити ситуацію. Сказав , що всі заявки повинні обговорюватися. Не повинно бути такого, щоб тема без обговорення з'явилася на сайті або в журналі. Можливо, новий порядок когось не влаштував».
Пан Котов переконаний, що будь-які зміни викликають у людей нервозність, і співробітники «Forbes Украина», на його думку, невірно їх трактували: «Вони вирішили, якщо я як головний редактор буду затверджувати всі теми, то стану провідником інтересів нових власників. Але насправді це не так. Ці речі між собою не пов'язані. Я як головний редактор несу відповідальність за зміст як журналу, так і сайту. І я вважаю правильним, що я відповідаю за це. Але для того щоб відповідати, я повинен розуміти, що відбувається, контролювати систему формування тем і роботу над матеріалами».
Як повідомляла «Детектор медіа», за словами журналістів українського Forbes, днями був відхилений матеріал про радників першого віце-прем'єра Сергія Арбузова.
У відповідь на це Михайло Котов сказав, що вважає тему не першорядною для ділового глянця, яким є «Forbes Україна». «Наприклад теми євроінтеграції , торгових воєн , на мій погляд , набагато важливіше. А до тієї теми можна було б повернутися іншим разом. І це не єдина тема , яку я відхилив. Але на тлі загальної напруги це розцінили як цензуру. Тема про риторику Партії регіонів була поставлена на паузу тільки тому, що журналіст написав заяву про звільнення», - додав головний редактор.
Пан Котов запевняє, що хоче зберегти колектив і веде переговори з журналістами, які написали заяви на звільнення (ці заяви ще не підписані): «Я хотів би, щоб колектив залишився. Усі вони дуже професійні, добре працюють, і я хотів би, щоб була знята емоційна складова, і ми домовилися про нормальну робочу обстановку. У той самий час зрозуміло, якщо вводяться якісь нові правила чи формалізуються старі, це може викликати невдоволення».
Серед нововведень, які зараз запроваджуються у виданні, Михайло Котов називає питання етичної поведінки в соціальних мережах та публічне обговорення внутрішньо редакційних процесів.
«Це світова практика , яка використовується в ВВС, Associated Press. Вона полягає в тому, що будь-яке винесення зовні внутрішньої інформацією видання не допускається. Навіть у мене в ліцензійному договорі з Forbes зазначено, що ніхто не може знати того, що буде опубліковано, до моменту появи матеріалу на сайті або в журналі. Можливо, ці правила не влаштували частину колективу, але вони є цивілізованими, це світова практика, а не цензура», - каже він.
Нагадаємо, «Forbes Украина» входить до складу UMH Group, яку нещодавно придбала група компаній СЄПЕК (ВЕТЭК) Сергія Курченка. Угода була закрита 5 листопада. Після цього почалися звільнення топ-менеджменту UMH Group і журналістів Forbes.
12 листопада з'явилася інформація про те, що 14 працівників сайту й журналу «Forbes Украина» подали заяви про звільнення через спроби змінити редакційну політику видання.
Шеф-редактор журналу «Forbes Украина» Борис Давиденко у коментарі «Детектор медіа» повідомив, щоприводом до колективного звільнення стала низка дій нового керівництва насамперед щодо колективу сайту Forbes.ua, які журналісти розцінили як спроби запровадити цензуру.
Гендиректор «ВЕТЕК-Медіа» Юрій Ровенський вважає звільнення з Forbes провокацією журналістів для власного піару. Головний редактор видання Михайло Котов заявив, що конфлікт усередині колективу був закладений колишніми керівниками редакції.
Як відомо, редакцію «Forbes Украина» влітку після інформації про зміну власника залишили головний редактор Володимир Федорін, кореспондент журналу Севгіль Мусаєва, заступник головного редактора Forbes.ua Олександр Акименко, восени - редактор iPad-версії журналу Юлія Белінська.
«Детектор медіа»