"Останні два роки "столичні орієнтири" були досить сумнівними"

22 Грудня 2004
1074

"Останні два роки "столичні орієнтири" були досить сумнівними"

1074
Інтернет-дискусії „Детектор медіа”. Цикл другий: Київ–Донецьк. Через наслідування сумнівних прикладів і отримали таку ситуацію у регіонах".
"Останні два роки "столичні орієнтири" були досить сумнівними"
„Детектор медіа” розпочала цикл інтернет-дискусій за участю журналістів Києва та східних регіонів України. Дискусії проходять у форматі чат-конференцій. 20 грудня відбулася чат-конференція за участю журналістів Києва та Харкова.

21 грудня 2004 року у "Детектор медіа" відбулася чат-конференція за участю журналістів Києва та Донецька.

До участі запрошені:

– Ігор Фарамазян, заступник головного редактора газети „Московский комсомолец в Донбассе”;



– Сергій Гармаш, видання „Остро”;

– Анатолій Ярема, „1+1”;

Дмитро Тузов, ведучий, ТК „Тоніс”;

– Ольга Кашпор, „Вісті”, Перший Національний.

"Детектор медіа": За декілька хвилин розпочинаємо другу чат-конференцію (а ми би хотіли називати це онлайновою дискусією) за участю цього разу журналістів Києва та Донецька.

Дмитро Тузов: Ну, принаймні це не виглядає як "стінка на стінку".

Ольга Кашпор: Чому? Я теж із Донецької області родом. Залюбки подискутую з земляками.

Олександр Чекмишев: Добрий день усім! Нагадаю, що я сьогодні знову у ролі модератора дискусії.

Дмитро Тузов: Хлопці "з Донецька", як вам там дихається (у професійному плані)?

Олександр Чекмишев: Хотілося б поговорити із донецькими колегами про їхню ситуацію, а також те, що ми можемо зробити спільно. Причому не лише глобально, а й дуже конкретно.

Анатолій Ярема: Як свідчить практика, багато добрих справ робиться за допомогою особистих зв’язків. Налагодивши їх, можемо взаємно поділитися досвідом "вільнішого" дихання.

Дмитро Тузов: Ответ не мальчика, но мужа. А если конкретно: народ знает, что происходит в Киеве, или подозревает, что это "фашистский путч"?

[Stringer]>[Олександр_Чекмишев]: Так а что за ситуация в Донецке? С чем и что нужно делать?

Дмитро Тузов: У нас телеканалы не отключают. В том числе – ТРК "Украина".

Ігор Фарамазян: Давайте говорить не только о донецкой ситуации, но и о ситуации киевской. Например, а как вам, ребята, дышится в профессиональном плане?

Олександр Чекмишев: Як ви вважаєте, чи потребують і чому саме журналісти різних регіонів діалогу? Що може налагодити такий діалог?

[Дівчина]>[Олександр_Чекмишев]: Діалог. Як, про що і з ким говорити? Я навіть не уявляю – я працюю у Києві, а родом із Запоріжжя – там дві приватних телекомпанії. Найпопулярніша „Алекс” – її власник директор "Запоріжсталі" Богуслаєв. Днями звільнили мою подругу, яка робить розважальну програму, за те, що в титрах програми був оранжевий колір.

Ольга Кашпор>[Олександр_Чекмишев]: Такий діалог може налагодити бажання сторін слухати один одного і не скочуватися при цьому на "сам дурак".

Ігор Фарамазян: Считаю, что журналисты нуждаются в диалоге. Диалоге равном и конструктивном. Для этого, наверное, надо встречаться и обсуждать общие проблемы.

Олександр Чекмишев: Як можуть підтвердити київські колеги, після 21-го формат столичних теленовин якісно змінився. Однак те, що ми бачимо на прикладі ТРК "Україна", дає підстави говорити, що донецьким колегам працюється вкрай важко. Чи, може, я не правий?

Анатолій Ярема: Як свідчить практика, навіть віртуальний секс може стати доброю прелюдією до справжнього. Так і зі спілкуванням. Завжди краще бачити обличчя співрозмовника.

Дмитро Тузов: Хотілося б почути думки з Донецька про ТРК "Україна". Це дозволить визначити напрямки дискусії.

Ольга Кашпор>[Олександр_Чекмишев]: Не вірю, що донецьким колегам бракує сил щось змінити, досвідом ми можемо поділитися. По-моєму, тут головне питання, чи хочуть донецькі колеги щось міняти.

Анатолій Ярема: Наразі запитання щодо ТРК. Як на мене, балансом там і не пахне. Чи є бажання його досягти? Що перешкоджає?

[Stringer]: Наверное, мешает то же самое, что и 5 каналу, или я не прав?

Анатолій Ярема: Скорее нет. На 5 канале, даже поддерживая одного кандидата, дают возможность высказаться представителям другого и иногда даже слышат, что те говорят!

Ігор Фарамазян>[Олександр_Чекмишев]: Вот, кстати... Вы приглашали в чат кого-то с ТРК "Украина"?

Олександр Чекмишев: Так, "Детектор медіа" запрошувала, сьогодні ще раз телефонували, однак, як бачите, результату немає. Відповіли, що подумають...

Олександр Чекмишев>[Stringer]: Стосовно 5 каналу хочу нагадати те, про що сказав Тузов: „Україну” у Києві і ніде не відключали.

Дмитро Тузов: Але ж, друзі, 5-й дає в прямому ефірі прибічників Януковича в режимі нон-стоп. Назвіть мені прізвище "оранжевого", який був у студії ТРК "Україна". Можливо, я просто не побачив?

[Stringer]: Я думаю, такие вопросы должны быть заданы непосредственно ТРК, а не донецким журналистам...

Дмитро Тузов: Я починаю писати імена "синіх", яких я бачив в ефірі "п’ятого": Шуфрич, Шкіря, Зубанов, Гавриш, Тігіпко (забув, що їх визнали зрадниками), Коновалюк, Чорновіл і т.д.

Ганна Шерман: Я думаю, что у всех нас должны быть, если хорошо поискать, общие сугубо профессиональные интересы, общекорпоративные. Мы могли бы сегодня уделить этому внимание. Профессия – то, что нас объединяет вопреки всем региональным, политическим и прочим пристрастиям.

Дмитро Тузов: Я хочу почути конкретне прізвище, а не розповіді про теоретичну журналістику.

Ганна Шерман: Мне тоже интересно мнение Донецка о ТРК "Украина". Потому что с киевской точки зрения – это технологически и морально устаревшее ТВ, которое компрометирует те ценности, которые пытается пропагандировать.

[Stringer]>[Шерман]: Я бы не брал на себя смелость, высказывая мнение, представлять его от какого то города.

Анатолій Ярема: Сорри. Но ведь и из Харькова взгляд, по-моему, будет отличаться от киевского. И нам крайне важно его услышать и понять. Хочется услышать и ваше мнение о работе коллег-земляков.

Ганна Шерман: А я беру на себя такую смелость, потому что именно киевлянам как раз есть с чем сравнивать. И эта возможность сравнения дает и право это делать.

Сергій Гармаш>[Шерман]: Что касается ТРК "Украина". Если киевские журналисты знали, что они врут, и во время оранжевой революции сказали "Мы врать больше не будем", то некоторые донецкие журналисты, и на ТРК в том числе, не считают, что они врут. Они так думают, так дышат. По-другому не жили и, наверное, не хотят.

[Stringer]>[Шерман]: К сожалению, киевляне очень долго выступали пропагандистами в предвыборный период. А вот в Харькове как раз и было с чем сравнивать.

[Алекс_Влад]: В результате никто вообще ни о чем не говорит.

Ігор Фарамазян: О ТРК. Я так понимаю, если мы сейчас начнем предъявлять претензии друг к другу и учить профессии, то на собственно диалог времени не останется.

Дмитро Тузов: Если так хотите, давайте не обострять. Но тогда нам придется говорить о футболе.

Ігор Фарамазян: О футболе – это еще "острее", чем о политике и "прифронтовой журналистике".

Олександр Чекмишев>[Фарамазян]: Мова не про претензії, тим паче не про прихильність до Ющенка чи Януковича. Мова про журналістику, яка, звичайно, повинна мати регіональні відмінності, але, як-то кажуть, брехня і в Африці брехня.

Ігор Фарамазян: Александр, я не занимался специально "отсмотром" ТРК „Эра”, но в первые майданные дни смотрел именно этот канал. И где там ночевал баланс? Прием использовался один и тот же: сюжет, проблема, а затем "к нам в студию пришли нардепы, которые все и растолкуют". Нардепы, понятное дело, „оранжевые”. Это, по-вашему, норма? Или „брехня”, хоть и не столь откровенная?

Олександр Чекмишев: Проблема 5-го, "Ери" та інших, по-моєму, – це просто незначна компенсація за те, що ми бачили на столичних каналах вже з 2002 року.

[Stringer]: Мое мнение таково: Сейчас сложилось два крайних полюса на экране – 5 канал и ТРК „Украина”. ТРК просто гнет свою линию, а 5 гнет ее, прикрываясь стандартами, я не прав?

Олександр Чекмишев: Щойно Марина Миргородська, головний редактор ТРК "Україна", повідомила, що приєднається до чату за 15 хвилин. Залишмо запитання до цієї ТРК наостанок. А зараз просив би включитися до дискусії Сергія Гармаша, який добре знає ситуацію в Донецьку.

Олександр Чекмишев>[Кашпор]: Олю, ви з Донецька, працюєте у Києві, у чому головна різниця?

Ольга Кашпор: Я ніколи не працювала в Донецьку, починала вже в Києві. Регіональні журналісти завжди орієнтувалися на центральних (там журналістів з освітою набагато менше, ніж у Києві, тому базових знань немає). Останні два роки ці "столичні орієнтири" були досить сумнівними. Через наслідування сумнівних прикладів і отримали таку ситуацію. Ми самі тільки-но визначаємо для себе, що є давно забутий баланс. Тут, у Києві, це зробити простіше. Регіональним же журналістам треба долати цей шлях до об’єктивності з самого початку.

Анатолій Ярема: О "до выборов" сейчас лучше не вспоминать. Но обязательно вернуться к этому вопросу "после".

Дмитро Тузов: Знаете, в чем конфликт между Киевом и Донецком? Или непонимание? Ребята, Донецк нам пытается навязать тот стиль жизни, который мы прошли в конце восьмидесятых. Это касается и ваших партийных съездов в стиле: заклеймить и утопить. Это же касается и средств массовой информации, когда в эфире имела право на существование только "правильная" позиция, завизированная "папиками" – сейчас местными лидерами, которые хотят "сотворить экономическое чудо для всей Украины".

[Алекс_Влад]>[Тузов]: Самое страшное, что нынче СМИ пишут вовсе не то, что"папики" визируют. Они научились писать так, что "папикам" и визировать не надо – от души вроде получается. Но очень по-партийному: с кем вы, мастера слова?

Дмитро Тузов: Если сейчас не прозвучат фамилии "оранжевых", которым дали эфир на ТРК „Украина”, придется-таки говорить о футболе или о бое Кличко (слышал, что в Донецке его не видели).

Ігор Фарамазян: Ну скажите мне, откуда мне знать имена „оранжевых” на ТРК „Украина”? Я, по-вашему, только и отслеживаю, что и как они преподносят? Об этом надо спрашивать у самих представителей ТРК. Разве нет?

[Алекс_Влад]>[Фарамазян]: А как „пересічний” зритель?

Ігор Фарамазян>[Тузов]: Давайте поставим вопрос корректно. И я тут же отвечу. Если вы спросите: "Видели ли вы, И.Ф., в эфире ТРК "Украина" оранжевых?", – то я отвечу: "Нет". Но вдруг Гармаш видел? Или еще кто, кто только и делает, что смотрит ТРК.

Сергій Гармаш>[Фарамазян]: Игорь, ты прекрасно знаешь, что оранжевые на ТРК невозможны. Поэтому их там нет. Не уворачивайся, у тебя это получается как на дебатах у Виктора Федоровича. При всем уважении к тебе и к нему.

[Bella]>[Фарамазян]: "Оранжевые" не выживут на "Украине" и двух минут. Их там Ганна Стецив сотоварищи съест, предварительно обработав желчью.

Ігор Фарамазян>[Гармаш]: Сергей, я не могу отвечать за эфир ТРК, которого не видел. Правда? И ты прекрасно знаешь, что один раз в году и палка стреляет. Мы с тобой можем говорить о том, что на ТРК невозможно, а там в это время вдруг Тимошенко промелькнет...

Дмитро Тузов: Так давайте – в чем проблема – давайте Тимошенко на ТРК "У". Или Герман боится?

Сергій Гармаш>[Bella]: Не обижайте Ганю. Ее можно понять. Она старается быть честной, но в том окружении, куда она попала, это нелегко. Я думаю, что когда она шла к Януковичу, она совсем иначе видела и его, и свои цели при нем.

[Bella]>[Гармаш]: Но сейчас-то она уже могла бы рассмотреть, что к чему, и не организовывать этот „террариум единомышленников”, как вчера, например. Создалось впечатление, что все аутсайдеры собрались вместе, чтобы утешить друг друга. Это профессионально? Она ж типа на „Свободе” работала, типа журналист...

Олександр Чекмишев>[Гармаш]: Перед тим, як піти зі "Свободи", Герман була в Інституті журналістики, розповідала. що головна риса журналіста – цинізм. Студенти спочатку слухали із широко відкритими очима, а потім її затюкали.

Сергій Гармаш: Я думаю, она имела ввиду журналистский цинизм как объективность. Приоритет новости перед объектом и субъектом этой новости.

Олександр Чекмишев>[Гармаш]: Та ні, вона говорила про цинізм з точки зору грошей.

Сергій Гармаш>[Тузов]: Поддерживаю. Донецк действительно пытается навязывать свой стиль жизни. Он, как на дебатах сказал Ющенко, не умеет слышать, поэтому терпит неудачи. Но нынешняя политическая встряска, я думаю, заставит дончан и донетчан научиться воспринимать мир таким, каков он есть, а не таким, каким мы хотим его видеть. Журналистов это тоже касается – жизнь заставит быть профессиональнее.

Ганна Шерман: Давайте все-таки попробуем говорить о профессии как таковой. О ремесле, так сказать. Ведь даже пропаганда бывает разной. Я ни в коем случае не оправдываю киевские СМИ. То, что они в большинстве своем делали во время президентской кампании, – это преступление против народа без всяких оговорок. И именно события "оранжевой революции" показали преступность и недееспособность тупой пропаганды, которая вызывает только гнев и протест здравомыслящих людей. То, что сегодня делает ТРК "Украина", изначально рассчитано на благодарность ущербного, убогого восприятия, людей, сознание которых искусственно законсервировали в том состоянии, которое все мы пережили в эпоху застоя.

[Дівчина]>[Шерман]: Так не тільки ТРК „Україна” – регіональні телекомпанії на сході країни.

[Stringer]>[Шерман]: Я не думаю, что у нас с вами разные взгляды на эту проблему.

Олександр Чекмишев: Згоден, професіонали є скрізь. І зараз хотілося б займатися не "наїздами", а просто з`ясувати, що зараз, не місяць тому, а саме тепер, заважає ними бути, незалежно від регіону?

[voolfard]: В Украине пока невозможна сбалансированная подача информации.

[Алекс_Влад]>[voolfard]: А что мешает? Почему кто-то приближается к балансу, а кто-то отдаляется?

[voolfard]: Уж очень пессимистично все... Проблема кадров...

[Алекс_Влад]>[voolfard]: Кстати о кадрах. Можно писать косноязычно, провинциально, даже с грамматическими ошибками, но честно. А можно очень проФФессионально, талантливо называть черное белым и наоборот.

Сергій Гармаш>[voolfard]: Я недавно думал: большинство хороших журналистов уехали в Киев. Чего же вы хотите от донецкой прессы? А что если вам из Киева приехать в Донецк и создать образец свободной профессиональной прессы? Это не вопрос, это предложение.

[voolfard]: Я работаю на НТВ.

Ольга Кашпор: Можливість і сила волі... Насамперед, має бути БАЖАННЯ щось змінити.

Анатолій Ярема: Каюся, свого часу з певним упередженням ставився до регіональної преси. Два роки тому познайомився із колегами з донецької газети "Салон", почитав їхні матеріали – жодної провінційності. Інша справа, чи мають вони зараз можливість і силу волі застосовувати свій професіоналізм.

Сергій Гармаш: "Салон" в последние годы испортился. Но он действительно образец того, что можно быть профессионалом, даже если газета принадлежит местному олигарху, ведь он каждую страницу не вычитывает. Дело не во внутренней свободе журналиста. У многих донецких журналистов ее нет, потому что она им не нужна, так удобнее.

Анатолій Ярема: А их читателям и зрителям?

Сергій Гармаш>[Анатолій]: Если бы она была нужна читателям и зрителям, они бы заставили журналистов быть профессиональными. Но читатели тоже воспитаны в духе: пусть Родина думает о нас.

Ігор Фарамазян>[Анатолій]: В „Салоне” – могут. Они – одни из немногих, кто, по крайней мере, старается работать профессионально и давать информацию обо всем, что происходит. Мне так кажется.

Ольга Кашпор>[Анатолій]: А бажання виникає, коли є чітке усвідомлення, що робиш не по совісті, і сором.

Дмитро Тузов: Друзі, не існує проблеми між столичними і регіоналами. Подивіться на штат телекомпаній. Думаю, відсотків на 90 він формується з тих, хто вирвався з регіонів. Цю політику телеканали почали проводити років 10 тому – працюють ретельніше, "інформаційної політики" дотримуються, бо бояться втратити роботу у столиці, вибачте – коштують дешевше.

Ганна Шерман: У меня вопрос к региональным журналистам: когда вы последний раз были в творческой командировке в Киеве и что поведали после этого своим зрителям-читателям? Аналогичный вопрос к киевлянам, кто недавно с востока. Что там слышно и видно? Нет ли у вас ощущения, что мы все живем каждый в своей консервной банке?

Анатолій Ярема>[Шерман]: Ощущение консервной банки есть, и даже очень сильное. Сам срочно собираюсь на восток – уж слишком многому не могу поверить.

[Дівчина]: Панове, все це якось незрозуміло – от про що можна говорити і з якою метою – якщо на сході є або ображені і звільнені, які будуть їхати в Київ, або ті, хто живе з сім’ями і переїзд не планує і буде працювати виключно так, як йому говорять, – адже вибір роботодавця для журналіста в місті невеликий.

Олександр Чекмишев: По-моєму, мова навіть не про абстрактну внутрішню свободу, а елементарне бажання чи небажання змусити чи то політика, чи то бізнесмена зрозуміти, що таке справжня журналістика, а якщо не хоче зрозуміти – тицьнути його носом. Чи може, гадаєте, це хтось зробить за нас? А ми просто будемо красиво говорити про красиву журналістику. Або повторювати білоруських колег: тут нічого не можливо.

Ольга Кашпор>[Шерман]: Недавно была, правда, не на востоке, а на юге – Севастополь, Симферополь. Жуть! Люди бросались на кубик УТ-1, кричали – фашисты! Вы продались „оранжевым”!

Олександр Чекмишев: Солідаризуюся з Шерман. А що, слабо проявити бодай професіональну цікавість і організувати матеріали для Донецька із Києва чи навпаки?

[voolfard]: Журналистское броуновское движение.

Ігор Фарамазян>[Шерман]: Перед первым туром. В день избиения у ЦВК. Правда, в сам момент избиения я уже обратно в поезде ехал. Написал о том, что видел, и о том, что поразило: о массовой поддержке Ющенко киевлянами. О митинге...

[Дівчина]>[Шерман]: Батьки і друзі живуть у Запоріжжі. Кажуть – все спокійно. Журналісти кажуть – болото. Телебачення місцеве просто ігнорує вибори. Газети ще можна почитати – є газета соціалістів, потім популярна „Субота +”.

Анатолій Ярема>[Олександр_Чекмишев]: Це могло б бути щось на кшталт нашої дискусії, але "після", коли трохи вщухнуть емоції. А провести її можна на одному з національних каналів – „1+1” (своя сорочка...) Головне – усвідомити реально, навіщо нам потрібна свобода преси і в чому саме вона полягає. На моє глибоке переконання, завтра і післязавтра ми будемо відчувати в ній потребу ще більшу, ніж сьогодні.

Олександр Чекмишев>[Анатолій]: Певен, що дискусія "після" – неминуча. Бо коли після всіх подій не забити за журналістикою те місце, яке їй належить у будь-якому нормальному суспільстві, то подібні дискусії а-ля "містечкові філософи про смисл життя" будуть безкінечними.

[Stringer]: А вот вопрос: что лучше – показывать однобоко из-под палки, или показывать однобоко, искренне в это веря?

Ольга Кашпор>[Stringer]: И то и то плохо. Но из-под палки все же лучше. В один прекрасный момент может надоесть, и палка покажется не такой уж страшной, и есть шанс что-то изменить. Веру изменить сложнее.

[Алекс_Влад]>[Кашпор]: Многие пишут из-под палки, только утешают себя, что это их собственная позиция такая. Счастливое совпадение приказов начальства и собственных убеждений.

Ігор Фарамазян>[Stringer]: Кстати, о палке... Есть палка, которая, мне кажется, для многих страшнее палки начальственной. Например, когда мы написали о том, как в Донецке снесли палатку „Поры”, на следующий день получили массу удовольствия от общения с читателями на тему "Вы, журналюги, все „оранжевым” продались". И вот быть "чужим" среди "своих", вероятно, очень некомфортно...

Олександр Чекмишев: Анатолію, ви збираєтеся на схід, а ви зараз висловіть свої міфи про Донецьк, чи може Фарамазян їх спростувати?

Сергій Гармаш>[Олександр_Чекмишев]: Я как раз и не мог поехать в Киев, поскольку надо было в это время писать из Донецка. Но я не считаю, что есть информационный вакуум для тех, кто хочет иметь информацию.

Дмитро Тузов: Олександре, розповідаю: ми (телеканал "Тоніс") вийшли з пропозицією про організацією серії телемостів між "Тонісом" і ТРК "Україна". Ми хотіли говорити і шукати якісь точки дотику – це було в той момент, коли "синіх" масово везли у Київ. Відповіді не отримали. Гарантую: "Тоніс" запрошував би у студію і "синіх" і "оранжевих". ТРК мали можливість запрошувати тільки своїх – ми ж розуміємо "регіональні особливості". Давайте дискутувати. Але ж відповіді – нуль.

Сергій Гармаш>[Тузов]: ТРК выполняла тогда и выполняет сейчас пропагандистскую, а не информационную роль, поэтому такие телемосты ей не нужны. Другой вопрос, почему 20 декабря на "Эре" комментировали теледебаты только окружение Ющенко?

[voolfard]: Никто тебе не враг! Никто тебе не друг! Но каждый тебе учитель!

Ганна Шерман: Я думаю, что лучше искренне верить в то, что однобокости в принципе быть не может, как и не может быть стерильной сбалансированности. Я думаю, что всегда есть место здравомыслию, реальному человеческому опыту журналистов, житейской логике...

Анатолій Ярема>[Олександр_Чекмишев]: Я збираюся до Маріуполя, де вчора підпалили штаб Ющенка. Друзі радять захопити з собою бодай газовий балончик, і це не жарт. Я не можу повірити, що коли говоритиму до людей українською чи російською, то вони мене не почують.

[voolfard]: По-моему, бессмысленно искать точки соприкосновения. Ведь каждый остается при своем...

Ганна Шерман>[voolfard]: Не знаю, что вы имели в виду, но думаю, что действительно есть такие точки, с которыми лучше не соприкасаться.

[voolfard]: Ведь можно так очень далеко зайти – начать искать точки соприкосновения с Радио Северной Кореи. Я писал о ТРК „Украина”.

[Алекс_Влад]: А где обещавший посетить чат представитель ТРК "У"?

Сергій Гармаш>[Анатолій]: Не надо баллончиков. У нас не бьют. Если, конечно, вы не будете ходить в оранжевом и кричать „Ю-щен-ко”! А в остальном у нас все как у людей.

[Stringer]>[Фарамазян]: Ну а нас вообще пикетировали с призывами закрыть, ничего – пережили. Хотя, наверное, в Донецке и сложнее, чем в Харькове.

Ігор Фарамазян>[Stringer]: Не знаю, как в Харькове. В Донецке поражает реакция. Мы же не писали, что Ющенко – так, а Янукович – фи. Просто дали информацию. А некоторые читатели на это отреагировали так: "Мы тоже за объективность, но об ЭТИХ писать не надо!"

[Stringer]>[Фарамазян]: Наверное, свобода слова нужна больше журналистам, чем кому-то еще. В обществе она не затребована, политикам так тем более она на фиг...

Анатолій Ярема: Спасибо за приглашение. При первом же удобном случае.

Ігор Фарамазян: Если не ставить оранжевую палатку и не появляться на митинге "синих" с оранжевым флагом, то баллончик не потребуется.

Анатолій Ярема: Так и я о том же. Не буду я его брать. Слово – моя зброя. Шкода, що ми не в реалі. Час добігає кінця, і можна було би влаштувати пивні перегони „Сармат–Рогань–Оболонь”.

Дмитро Тузов: У нас в редакції є кілька людей з Донецька. Я їх порівнюю з політичними дисидентами. Якби не ці люди, я б сумнівався, чи правда, що Віктор Федорович казали, що всі журналісти у нього в регіоні "построены, а кто не построен – головой об забор".

Олександр Чекмишев>[Фарамазян]: Класно виходить: журналіст, який мовить на масову аудиторію, не може забезпечити толерантність і збалансованості, а при цьому прагне толерантності від людей, яких перед тим роками дурили і залякували. То що – далі сидимо в окопах, аж поки "просвічений" народ скаже все, що про нас думає, чи змінить врешті свою думку?

Сергій Гармаш>[Алекс_Влад]: Есть не запрет, есть негативное восприятие культивируемое у населения в том числе и местными журналистами. Нетерпимость – вот наша главная беда. В том числе и журналистов. У нас ведь мало кому нужны объективные журналисты. Написал критику о Януковиче, его люди дуются – продался Ющенко. Написал о действиях сторонников Ющенко – они обижаются – продался Януковичу. Нужно научиться быть терпимыми и оценивать людей не по цвету одежды, а по делам.

[voolfard]: Эт точно!!!

Анатолій Ярема>[Гармаш]: !!!!!!! Повністю підтримую. Как говорил "шкодливый кот Леопольд", "Ребята, давайте жить дружно!"

[voolfard]: Будем мы объективными, но ведь за НАМИ стоят отряды тщеславных журналистов, который займут НАШИ места, будут более циничными последователями ПИХОВШЕКА и.т.д.

Ігор Фарамазян: Согласен с Гармашем. В 1999 году мне с двух сторон сказали одну и ту же фразу: страна перед выборами, а вы пытаетесь остаться над схваткой и прослыть чистюлями. И это сказали журналисты. Один оппозиционный, а другой – очень за Кучму.

Ганна Шерман: Так что, будем ждать, когда в Донецке поменяется власть и построит журналистов вдоль другого забора? Что сегодня можно сделать? Как сегодня выводить людей из "донецкого тупика"?

Анатолій Ярема: Пропоную наступну тему дискусії (тільки не ображаймося): пубертатні проблеми української вільної журналістики.

[Stringer]>[Шерман]: Они выйдут, так же, как вышли киевляне – когда ситуация в поменяется.

Олександр Чекмишев>[Stringer]: Свобода слова нужна журналистам не сама по себе, а только как то, что делает профессию профессией, иначе "зливайте, хлопці, воду" і гайда в піарщики.

[voolfard]: Их нужно выводить предоставлением более качественной и интересной информации.

Сергій Гармаш>[Stringer]: Согласен. Профессия – это, кроме прочего, и механизм самореализации в жизни. Поэтому, чтоб уважать себя, нужно быть свободным. Посмотрите, сколько наших коллег тихо спиваются. Им тошно жить так, как они живут. Они не чувствуют себя личностями под давлением внутреннего и редакционного редактора.

Ганна Шерман>[voolfard]: И я так думаю. Расширение кругозора – это мощная политическая составляющая.

[voolfard]: Согласен!!!

Дмитро Тузов: Давайте говорить конкретные вещи, а не абстракцию. Только что стало известно, что в Донецк не пустили автоколонну из Киева. Ребята, донецкие журналисты: вы отреагировали на этот факт, записали интервью с "недопущенными", дали их в эфир? Давайте конкретно, а не по учебнику. Кстати – автоколонны "синих" гоняют по Киеву беспрепятственно.

[voolfard]: Ведь по 5 каналу и по ТРК ”Украина” идет поток примитивных репортажей.

Ігор Фарамазян: У Гармаша об этом уже есть. У нас завтра будет в номере обязательно.

Сергій Гармаш>[Тузов]: Мы с вами чатились в это время. Но вообще это не очень понятная ситуация. Пресс-служба автопробега немного противоречит сама себе. То они въехали в Донецк, то потом, оказывается, не въехали... По графику они должны были быть вчера. Где и во сколько будут сегодня, тоже не знали. В общем, ловить ветер в поле мы не могли. А с их слов – противоречия. Так что правду вам расскажут ваши коллеги, которые были в составе автопоезда. Но такой отвратительной организации я не помню.

Олександр Чекмишев>[Фарамазян]: І все ж, Ігоре, як на вашу думку, що зараз, не місяць тому, а саме тепер, заважає незалежно працювати журналістам у Донецьку?

Ігор Фарамазян>[Олександр_Чекмишев]: Я думаю, здесь много всего: интересы собственников, интересы самих журналистов, вера в те мифы, которые сами же и создали, давление аудитории, святая вера в собственную правоту и непонимание того, что такое журналистика. Например, чем она отличается от пиара и как высказать свою точку зрения, оставаясь в рамках профессии...

Олександр Чекмишев: Ок, а де ж вихід?

Ігор Фарамазян>[Олександр_Чекмишев]: Выход – в общении. Давайте общаться. По-другому – никак...

Олександр Чекмишев: Підтримую! Бо обговорити і зробити маємо ще багато.

Анатолій Ярема: Дякую всім за спілкування. Тримаймося. Разом нас багато (це не цитата зі слогана).

Дмитро Тузов: Усім спасибі. Запрошую журналістів і політиків з Донецька на прямий ефір в ніч виборів 26 грудня на телеканал "Тоніс". Гарантую повну свободу слова і відсутність упередженості. У студії, в прямому ефірі, без "редакторських правок". Заходьте.

Олександр Чекмишев: Усім дякую за участь. Сподіваюся на невіртуальні зустрічі. Бо "нам своє робить". Хай щастить!

Повний виклад чату
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
„Детектор медіа”
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1074
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду