Печерський суд не взяв заяву журналістів щодо Пукача

24 Лютого 2012
8864

Печерський суд не взяв заяву журналістів щодо Пукача

8864
Журналісти просили суд зробити процес над Пукачем відкритим
Печерський суд не взяв заяву журналістів щодо Пукача

Українські та міжнародні журналістські організації 24 лютого хотіли звернутися до Печерського суду Київа з приводу закритості судового процесу над Олексієм Пукачаем - колишнім генералом МВС України, обвинуваченим у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе. Канцелярія суду не взяла їхню заяву, мотивувавши це поганим відтиском печатки.

 

Заяву руху «Стоп цензурі!» та Української медіа-асоціації* за підтримки міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів» сьогодні, 24 лютого, до суду подавало бюро журналістських розслідувань «Свідомо». Представниця бюро мала відповідну довіреність бюро з печаткою на офіційному бланку.

 

Як повідомила «Детектор медіа» представник «Репортерів без кордонів» Оксана Романюк, у понеділок, 27 лютого журналісти знову спробують передати заяву до суду. «І сподіваюся, цього разу чіткість печатки влаштує канцелярію Печерського суду і він не буде ховатись від громадянського суспільства», - сказала пані Романюк.

 

Як повідомляла «Детектор медіа», 30 січня заяву було оприлюднено на засіданні міжвідомчої робочої групи при президенті. У ній організації наголошують на тому, що закритість судового процесу над Пукачем порушує права громадськості та потерпілих на отримання суспільно важливої інформації. Організації переконані, що через закритість створюється штучна перешкода журналістам у виконанні їхніх професійних обов'язків.

 

«Заява

 

До уваги судей Печереського районного суду м.Києва Мельник А.В., Крижанівської Г.В., Бортницької В.В.

 

Просимо розглянути звернення від міжнародних та українських журналістських організацій та рухів щодо відкриття процесу за обвинуваченням О.Пукача з огляду на його значну суспільну важливість. Серед 116 томів справи таємними є лише близько десятка томів. Ст. 6 Конвенції захисту прав людини та основних свобод передбачає право на відкритий процес і мінімальну кількість закритих засідань з огляду на необхідність захисту державної таємниці. Ми розцінюємо закритість усього судового процесу як порушення».

 

Нагадаємо, 27 лютого пройдуть чергові слухання у справі Пукача.

 

 Довідка:

*Українська медіа-асоціація об'єднує Інститут масової інформації, Інститут медіа-права, «Інтерньюз-Україна», профспілка «Медіафронт», бюро журналістських розслідувань «Свідомо», «Детектор медіа», Незалежна медіа профспілка України та Комітет моніторингу свободи преси Криму.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8864
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду