Найпомітніші, найвпливовіші та інші най-най-най. Як «Українська правда» сотню лідерів нагороджувала

Найпомітніші, найвпливовіші та інші най-най-най. Як «Українська правда» сотню лідерів нагороджувала

22 Листопада 2024
382
22 Листопада 2024
16:30

Найпомітніші, найвпливовіші та інші най-най-най. Як «Українська правда» сотню лідерів нагороджувала

382
Видання вже вдруге склало рейтинг впливовців і провело церемонію нагородження.
Найпомітніші, найвпливовіші та інші най-най-най. Як «Українська правда» сотню лідерів нагороджувала
Найпомітніші, найвпливовіші та інші най-най-най. Як «Українська правда» сотню лідерів нагороджувала

20 листопада «Українська правда» в одному з готелів у центрі столиці зібрала шановане товариство для оголошення та нагородження сотні лідерів України. До переліку ввійшли посадовці, військові, підприємці, журналісти, спортсмени, а також культурні й громадські діячі. Визначили його експерти спільно з командою «Української правди», оцінюючи вплив кандидатів на суспільно-політичні процеси, внесок у боротьбу країни та розбудову державності.

Гасло цьогорічної церемонії «УП100»

Цьогорічне гасло церемонії — «Поза межами можливого». «Українська правда» уточнює, що це гасло найбільш чітко описує рік, що минає, та зусилля України й українців, які продовжують чинити опір у війні ціною самопожертви та роблячи неможливі речі можливими.

Перед початком церемонії Севгіль Мусаєва, головна редакторка «УП», в коментарі «Детектору медіа» розповіла про мету премії: «Мені здається, дуже важливо відзначати людей у такий темний час, давати їм трохи сил іти далі. Адже вони — кожен на своєму місці — продовжуватимуть робити щось корисне для нашої країни. Ми зараз переживаємо втому, нам складно, тож нам усім потрібно підтримувати одне одного і горнутися одне до одного»

Повний перелік усіх нагороджених за шістьма категоріями — «Суспільство», «Політика», «Захисники», «Бізнес», «Культура» та «Спорт» — можна прочитати на сайті «Української правди» — до кожного з цієї сотні якась відома людина писала невеликий текст-візитівку. «Детектор медіа» побував на церемонії нагородження і розповідає, як усе відбувалося.

Відкрив вечір виступ гурту Shmalgauzen

Перше, що запрошені гості побачили, увійшовши до помпезної неокласичної зали, — на встановлену на сцені барабанну установку. І вже за мить там з’явився театрально-музичний гурт Schmalgauzen, який виконав для гостей кілька пісень.

«Українську правду» заснував Георгій Гонгадзе

На екрані показали ролик про історію «Української правди» на тлі сучасної історії України. У ролику згадали все — й акцію «Україна без Кучми», й Помаранчеву революцію, і Революцію гідності, й те, як видання не раз потрапляло в опалу чи не при кожній владі, публікуючи резонансні розслідування.

Севгіль Мусаєва виступає з вітальним словом

Після цього на сцену вийшла головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва. У своїй промові вона висловила подяку всім, хто ввійшов до цього списку, за їхній внесок у наше спільне майбутнє. 

«Чому "Поза межами можливого"? Бо на початку вторгнення ніхто не вірив у те, що в України будуть літаки F-16 — це здавалося неможливим. Але зараз вони є завдяки Андрію Пільщикову й Олексію Месю. Джус і Мунфіш — вони разом навчалися в Харківському університеті Повітряних сил, разом воювали, обидва загинули», — сказала вона.

Рідні пілотів Джуса та Мунфіша

Обидвох пілотів внесли до списку УП100 в категорії «Захисники». Відзнаку отримали їхні рідні, які розгорнули на сцені прапор із логотипом «Привид Києва». Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих пілотів і всіх Героїв, які віддали життя за Україну.

Севгіль Мусаєва додала: «І кожен із цього списку робить неможливе можливим».

Михайло Ткач і Тетяна Даниленко

Ведучими вечора були керівник відділу розслідувань «Української правди» Михайло Ткач і журналістка видання Тетяна Даниленко. Вона розповіла, як формувався список — читачі «Української правди» подали понад 1700 заявок з іменами претендентів у різних категоріях, із них були сформовані списки приблизно по 80 імен у кожній категорії, які вже розглядало журі (в кожній категорії було інше журі. Повний перелік учасників — за лінком).

Вадим Сухаревський

Першою оголосили категорію «Захисники», куди, крім Андрія Пільщикова й Олексія Меся, увійшли і головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, і начальник ГУР МО Кирило Буданов, і командир «Азову» Денис Прокопенко, і командувач Сил безпілотних систем Вадим Сухаревський, і керівниця медичної служби «Ульф» батальйону «Вовки Да Вінчі» Аліна Михайлова, і командир Третьої окремої штурмової бригади Андрій Білецький, який також є чоловіком ведучої вечора Тетяни Даниленко, та інші.

Загалом вечір поділили на блоки. Категорії представляли не одразу одна за одною, а з проміжками, в яких відбувалися записи звичних ютуб-проєктів «Української правди» прямо на сцені. Наприклад, на подкаст «Кляті питання» з Євгеном Будерацьким і Федором Попадюком мали прийти командир батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів «Ахіллес» 92-ї окремої штурмової бригади Юрій Федоренко та командир батальйону К-2 54-ої окремої механізованої бригади Кирило Верес. Проте вони не змогли прийти на нагородження і замість них гостею подкасту стала Ріна Рєзник, яка теж була відзначена у категорії «Захисники». Вона служить у медслужбі «Азову» й боролася за те, аби бойові медики могли на догоспітальному етапі переливати пораненим кров, а не фізрозчин — це суттєво збільшує шанси на виживання поранених. І вона цього домоглася.

 Федір Попадюк, Ріна Рєзник та Євген Будерацький

Гостею подкасту «Вечір середи» з журналісткою Софією Середою була волонтерка та керівниця фонду Leleka Foundation Ірина Гук, відзначена в категорії «Суспільство». Вони поговорили про ситуацію з забезпеченням українського війська необхідними медичними засобами.

 Софія Середа та Ірина Гук

Між записами програм на сцену виходили ведучі, які оголошували, що буде далі.

  Тетяна Даниленко

 Михайло Ткач

Виявилося, що завжди серйозний Михайло Ткач вміє жартувати. Наприклад, коли анонсував категорію «Політика», сказав: «Лише тут Володимир Зеленський без Андрія Єрмака». Публіка оцінила жарт.

 У першому ряду — олімпійський чемпіон із боксу Олександр Хижняк, поруч із ним — Ріна Рєзник, далі — Олег Гороховський, у вишитій сорочці — Андрій Ставніцер

У категорії «Політика» — президент України Володимир Зеленський, перша леді Олена Зеленська, посолка України в США Оксана Маркарова, ексміністр закордонних справ Дмитро Кулеба, директорка Агенції оборонних закупівель Марина Безрукова, омбудсман Дмитро Лубінець та інші. Валерій Залужний уже вдруге також потрапив до цієї сотні. Щоправда, торік він був у категорії «Захисники», але тепер він є послом України у Великій Британії, тож його відзначили у категорії «Політика».

 На сцені Роман Кравець і Роман Романюк, по відеозв’язку — Валерій Залужний

Як з’ясувалося згодом, Валерій Залужний і був тим засекреченим гостем вечора, якого кілька разів анонсували організатори. Він по відеозв’язку долучився до подкасту «УП2», який ведуть політичні оглядачі «Української правди» Роман Кравець і Роман Романюк. Ексголовнокомандувач ЗСУ, а нині посол у Великій Британії сказав багато цікавого і про війну, і про політику, дав свою оцінку ситуації, в якій опинились Україна і світ. Після прямого залучення автократичних союзників Росії у війну проти України фактично розпочалася Третя світова війна, вважає Залужний.

«У 2024 році ми можемо абсолютно точно вважати, що розпочалася Третя світова війна, — сказав Валерій Залужний. — Тому що у 2024 році перед Україною вже стоїть не Росія. Перед Україною стоять солдати з Північної Кореї. Давайте казати чесно. Вже в Україні абсолютно відкрито, нічого не соромлячись, вбивають цивільних людей іранські "шахеди". Вже в Україну летять ракети саме північнокорейського виробництва, і вони про це відкрито заявляють. В Україні підриваються китайські снаряди, в ракетах російських застосовуються китайські деталі».

 Під час ввімкнення Валерія Залужного зал був дуже зосередженим

Лідерами в категорії «Суспільство» стали, зокрема, керівник проєкту журналістських розслідувань Bihus.Info Денис Бігус, засновник і керівник незалежного репортерського медіа Frontliner Андрій Дубчак, воєнна фотографка Юлія Кочетова, ветеран війни та громадський діяч Олександр «Терен» Будько, голова фонду «Повернись живим» Тарас Чмут, засновник благодійного фонду Сергій Притула, керівники Центру протидії корупції Віталій Шабунін і Дар'я Каленюк, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, політв'язень і журналіст Наріман Джелял.

«Велика честь бути у списку з нашими захисниками. На початку цієї події я розплакалася, тому що Джус і Мунфіш були моїми друзями. Ми разом із ними адвокатували F-16 і я детально знаю історії й одного, й іншого, і те, як вони загинули. Тому бути поруч із ними і нашими захисниками, які досі воюють, — це велика честь», — поділилася Дар’я Каленюк із «Детектором медіа».

 Дар'я Каленюк ділиться враженнями про своє потрапляння до списку УП100

Вона — одна з тих, хто активно займається адвокацією інтересів України перед західними партнерами, зокрема США. І як керівниця Центру протидії корупції вона вважає, що якраз корупція — те, що заважає їй у цій адвокаційній місії. Але вже має досвід, як про цю проблему комунікувати.

«Ніколи не можна в таких випадках говорити, що в нас нема корупції. А наша влада зазвичай так і відповідає, — каже вона. — Я відповідаю на це: "Так, є проблема. Але ми вже понад 10 років системно працюємо над її викоріненням. Ми побудували досить ефективні інституції. Зокрема, в нас є система електронних декларацій і вона одна з найпотужніших у світі, у нас є Prozorro, оборонні закупівлі". Через те, що це проблема, яка нам дуже болить, — друга після війни — ми і розбудували інструменти, які часто серйозніші, ніж за кордоном. І це створює можливість виявляти корупцію, вільно про неї говорити, писати».

 Наріман Джелял розповідає про переслідування росіянами кримських татар

Адвокатує інтереси України у світі й колишній політв’язень Наріман Джелял. Він насамперед займається питаннями інших політв’язнів, а також кримських татар, яких росіяни переслідують.

«Ситуація дуже погана і вона не покращується як у цілому, так і з тим, що в Криму відбувається стосовно і просто громадян України, і кримських татар, — сказав він "Детектору медіа". — Але якщо казати про позитив, то вона позитивна в тому сенсі, що, попри безупинні переслідування, наші люди в Криму продовжують стійко виносити все це, чинити спротив. І ми бачимо й українські прапори, і жовті стрічки, і підірвані автівки. Це доводить: Крим нас чекає — і це головне».

  Сергій Жадан

Серед лідерів у категорії «Культура» — письменник, поет і музикант Сергій Жадан. Після нашого запитання, кого він радить читати зі своїх колег-літераторів, він дає дуже дипломатичну відповідь, щоб нікого не забути, а заодно хвалиться своїм недавнім інтерв’ю з Ліною Костенко.

  Сергій Жадан розповідає про те, що читає

«Я люблю літературу як таку — і класичну, і сучасну. Тому я читаю хаотично все, що трапляється під руку. Он був у гостях в Івана Малковича і він мені подарував збірку вибраних віршів Галі Крук — це моя давня подруга з літературної юності, а також нову книжку Ліни Костенко “Скіфська Одіссея”, і Ліна Василівна мені підписала навіть. У нас була розмова з нею і це — неймовірні враження. А третя книжка, яку він мені подарував, це “Дон Кіхот”, але нове перевидання в перекладі Миколи Куліша й Анатоля Перепаді — теж усім рекомендую, неймовірно красиве видання і з неймовірним перекладом», — каже Сергій Жадан.

 Севгіль Мусаєва

А тим часом на сцені — останній ютуб-формат «Української правди», «УП.Чат». Тільки цього разу Севгіль Мусаєва запитує гостей не про ключові події тижня, а про ключові для них події року.

 Жан Беленюк, Олена Риж, Юлія Орлова та Севгіль Мусаєва

Гостями такого незвичного «УП.Чату» були представники різних категорій УП100: олімпійський чемпіон із греко-римської боротьби та народний депутат Жан Беленюк — категорія «Спорт», бойова медикиня та штурмовичка 47-ї окремої механізованої бригади Олена Риж — категорія «Захисники» та гендиректорка і співвласниця видавництва Vivat Юлія Орлова — категорія «Бізнес».

 Гурт «Курган&Agregat»

Найвеселішою частиною вечора став нетривалий виступ гурту «Курган&Agregat». Хлопці виконали всього три пісні, але добряче всіх розворушили. 

«У мене для вас дві хороші новості — ми закінчили співати. Ми обіцяли хлопцям на фронт дрони, так що зараз будете собирать гроші», — сказав один із братів Насірових, по суті, анонсувавши аукціон.

 Олег Гороховський робить ставку

Гроші збирали на засоби РЕБ для 13 бригади НГУ «Хартія», на потреби батальйону «Вовки Да Вінчі» та на дрони для морпіхів. У моменти, коли ставки пробуксовували, Тетяна Даниленко не раз казала: «Я певна, що наш бізнес ще має потенціал». Зрештою, за чотири лоти вдалося зібрати 3 мільйони 700 тисяч гривень.

Лотами були трофейний приціл від Кирила Буданова, вечеря з тенісисткою Еліною Світоліною та прапор із підписом Валерія Залужного. 

 Плакат Баби Наді з села Мигалки 80 км від Києва

Особливим і найдорожчим виявився плакат з текстом «С*ки, н***й з України і нашого села!» на адресу російських окупантів і підписом «Баба Надя». Цей напис Севгіль Мусаєва порівняла з усім відомою фразою морпіха з острова Зміїний — мовляв, тут коротко і влучно сформульована наша національна ідея. «Українській правді» вдалося розшукати жінку, яка його зробила на початку вторгнення, — нею виявилася вчителька математики Тетяна Шевченко. Детально цю історію описано на «Українській правді». Жінка подарувала плакат журналістам і він пішов із молотка за 2 мільйони 100 тисяч гривень.

На цьому вечір закінчився. А решта символічних відзнак УП100 будуть передані своїм власникам пізніше.

Фото: Ігор Васильєв, «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
382
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Читач
20 хв. тому
Якась інша країна, мабуть. Уважно роздивився усі фото, впізнав в обличчя 6-7 людей. Решта - хто?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду