Нідерландського журналіста, який поширив фото ракетних ударів по Одещині, позбавили акредитації та видворили з України
Нідерландського журналіста, який поширив фото ракетних ударів по Одещині, позбавили акредитації та видворили з України
Служба безпеки України повідомила «Детектору медіа», що нідерландського журналіста Дулмерса Роберта Едвіна Луіча Марє позбавили акредитації через поширення фото та відео ракетних ударів по об'єктах критичної інфраструктури в Одесі та області. Його видворили з України та вирішили заборонити в’їзд у країну на три роки.
За даними СБУ, Роберт Дулмерс приїхав в Україну 1 березня через міжнародний пункт пропуску Рава-Руська.
«Роберт Дулмерс приїхав в Україну з заявленою офіційною метою висвітлювати військові дії та отримав прескарту від ЗС України. Під час перебування в Одесі, 3 квітня 2022 року Роберт Дулмерс всупереч нормам чинного законодавства щодо заборони на розповсюдження інформації про результати ракетних обстрілів з боку Російської Федерації (був поінформований перед отриманням прескарти), розмістив на особистих пабліках відео щодо підривів об'єктів критичної інфраструктури м. Одеса та області ворожими ракетними ударами», — розповіли в спецслужбі та додали, що через це його позбавили акредитації.
Крім того, Державна міграційна служба в Одеській області погодила поданням Управління СБУ області щодо заборони в’їзду Роберту Дулмерсу терміном на 3 роки.
Раніше заступниця міністра оборони України Ганна Маляр дала сім порад журналістам, як працювати під час війни в Україні. Серед них — «не описувати об’єкти, у які поцілили російські військові», «не гнатися за швидкістю», «не фотографувати воєнні об’єкти». Вона також попередила, що за фото воєнних об’єктів — забиратимуть акредитацію ЗСУ.
Читайте також:
Міноборони закликає українців не публікувати фото та відео переміщення української техніки, а також облич військовослужбовців ЗСУ.
Також Міноборони звертає увагу, що під час війни фатально небезпечно повідомляти про знаходження або відсутність озброєння та військової техніки ЗСУ з прив’язкою до населених пунктів.
Крім того, ЗСУ просять медіаспільноту максимально обмежити публікацію персональних даних українських військовослужбовців, зокрема офіцерів, виключити фото- та відеофіксацію, поширення у медіа точної територіальної прив’язки бомбосховищ.
21 березня в Україні заборонили вести зйомки як військової техніки, так і об'єктів інфраструктури. Заборонено фіксувати на відео:
- дороги загального користування;
- об'єкти загального призначення;
- об'єкти інфраструктури, блокпости, укріплення;
- розташування, зосередження чи переміщення військових частин (підрозділів) сил оборони.
Фото: СБУ, з твіттера Дулмерса Роберта